СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

Кіріктірілген сабақ

Категория: Литература

Нажмите, чтобы узнать подробности

5-6 сыныптарға қазақ әдебиетінен кіріктірілген сабақ презентация

Просмотр содержимого документа
«Кіріктірілген сабақ»

Сәуірдің жиырма сегізі  Сынып жұмысы

Сәуірдің жиырма сегізі

Сынып жұмысы

Сабақтың тақырыбы: Нәсіреддин Сералиев «Аңсау» Дулат Исабеков «Ата үміті»

Сабақтың тақырыбы:

Нәсіреддин Сералиев

«Аңсау»

Дулат Исабеков

«Ата үміті»

Мақсаты :  Н.Сералиев, Д.Исабеков өмірі мен  шығармашылығына тоқтала келе, «Аңсау», «Ата үміті» әңгімелерінің мазмұнын ашу Оқушыларға бағыт – бағдар бере отырып, өз бетімен жұмыс істеуге, ой – өрісін дамыта отырып,  қорытынды шығаруға дағдыландыру;  Балаларды мейірімді, адал болуға, адамгершілікке, қиыншылыққа төзе білуге және қайсарлыққа тәрбиелеу.

Мақсаты :

Н.Сералиев, Д.Исабеков өмірі мен

шығармашылығына тоқтала келе,

«Аңсау», «Ата үміті» әңгімелерінің мазмұнын ашу

Оқушыларға бағыт – бағдар бере

отырып, өз бетімен жұмыс істеуге,

ой – өрісін дамыта отырып,

қорытынды шығаруға

дағдыландыру;

Балаларды мейірімді,

адал болуға, адамгершілікке,

қиыншылыққа төзе білуге және қайсарлыққа тәрбиелеу.

Сабақтың түрі: жаңа сабақ Сабақтың әдісі: сұрақ – жауап, әңгімелеу, түсіндіру, талдау Сабақтың көрнекілігі: сызбалар, кестелер, инт.тақта

Сабақтың түрі:

жаңа сабақ

Сабақтың әдісі:

сұрақ – жауап, әңгімелеу, түсіндіру, талдау

Сабақтың көрнекілігі:

сызбалар, кестелер,

инт.тақта

Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру -оқушылармен амандасу, түгендеу. -кезекші мәліметі, сынып тазалығы. ІІ. Үй тапсырмасын сұрау: 5-сынып Ж.Нәжімеденов «Сен ақылды болсаң екен...», «Жаманыңды көрмесем» жаттау 6-сынып М.Мағауин «Бір атаның балалары» Зекен Ахметұлына мінездеме

Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру

-оқушылармен амандасу, түгендеу.

-кезекші мәліметі, сынып тазалығы.

ІІ. Үй тапсырмасын сұрау:

5-сынып Ж.Нәжімеденов «Сен ақылды болсаң екен...», «Жаманыңды көрмесем» жаттау

6-сынып М.Мағауин «Бір атаның балалары» Зекен Ахметұлына мінездеме

ІІІ. Жаңа сабақ:

ІІІ. Жаңа сабақ:

«Әңгіме құрылысын талдау»          5-сынып Оқиға желісі Оқиға өрісі Әңгіменің басталуы 6-сынып Оқиға желісі Қалымбет шалдың бейтаныс қалаға келуі. Әңгіменің дамуы Оқиға өрісі Кішкентай Ермекпен танысуы Әңгіменің басталуы Әңгіменің байланысуы Әңгіменің шиеленісуі Көшедегі бейтаныс қарияны Ермектің үйге ерітіп келуі Тоқсанбай мен Ергешбайдың дермене ору үшін жаңа жерге қоныс аударуы Әңгіменің дамуы Омашпен күтпеген кездесу, Омашпен серіктес болу Қалымбет қарияға ермектің анасының құрмет көрсетуі Әңгіменің байланысуы Әңгіменің шарықтау шегі Күтпеген жағдай, Омаштың дермене ұрлап әкелуі Әңгіменің шиеленісуі Ермектің қариямен бірге ойнауы, қасына жатуы, өз атасын аңсауы Әңгіменің шешімі Тоқсанбай шал мен Омаш арасындағы кикелжің Ауылға қайтқанқалы жатқан қарияның сөзі Әңгіменің шарықтау шегі Ауылға оралған Тоқсанбай шалдың ауызашар жасауы Әңгіменің шешімі Омаштың кезекті ұрлығы. Тоқсанбай шалды алдап соғуы.

«Әңгіме құрылысын талдау»

5-сынып

Оқиға желісі

Оқиға өрісі

Әңгіменің басталуы

6-сынып

Оқиға желісі

Қалымбет шалдың бейтаныс қалаға келуі.

Әңгіменің дамуы

Оқиға өрісі

Кішкентай Ермекпен танысуы

Әңгіменің басталуы

Әңгіменің байланысуы

Әңгіменің шиеленісуі

Көшедегі бейтаныс қарияны Ермектің үйге ерітіп келуі

Тоқсанбай мен Ергешбайдың дермене ору үшін жаңа жерге қоныс аударуы

Әңгіменің дамуы

Омашпен күтпеген кездесу, Омашпен серіктес болу

Қалымбет қарияға ермектің анасының құрмет көрсетуі

Әңгіменің байланысуы

Әңгіменің шарықтау шегі

Күтпеген жағдай, Омаштың дермене ұрлап әкелуі

Әңгіменің шиеленісуі

Ермектің қариямен бірге ойнауы, қасына жатуы, өз атасын аңсауы

Әңгіменің шешімі

Тоқсанбай шал мен Омаш арасындағы кикелжің

Ауылға қайтқанқалы жатқан қарияның сөзі

Әңгіменің шарықтау шегі

Ауылға оралған Тоқсанбай шалдың ауызашар жасауы

Әңгіменің шешімі

Омаштың кезекті ұрлығы. Тоқсанбай шалды алдап соғуы.

Сөздікпен жұмыс: Дермене – жусанның дәрі жасайтын түрі Шайла – күрке Қада – күркенің төрт бұрышына қағатын ағаш Құлқайыр – қурай Сом – кеңес үкіметі кезіндегі ақша атауы

Сөздікпен жұмыс:

Дермене – жусанның дәрі жасайтын түрі

Шайла – күрке

Қада – күркенің төрт бұрышына қағатын ағаш

Құлқайыр – қурай

Сом – кеңес үкіметі кезіндегі ақша атауы

Кітаппен жұмыс:  Оқулықтан Ермектің  ақсақалмен қалай ойнаған  жерін тауып алып, оқы

Кітаппен жұмыс:

Оқулықтан Ермектің

ақсақалмен қалай ойнаған

жерін тауып алып, оқы

Сабақты қорытындылау «Ой шақыру» Балалар әдебиетінің жазушысы Драматург Танымал жазушы Журналист Д. Исабеков Н.Сералиев ҚР Мемлекеттік Сыйлығының иегері Редактор Қоғам  қайраткері Редактор

Сабақты қорытындылау «Ой шақыру»

Балалар әдебиетінің

жазушысы

Драматург

Танымал жазушы

Журналист

Д. Исабеков

Н.Сералиев

ҚР Мемлекеттік

Сыйлығының иегері

Редактор

Қоғам

қайраткері

Редактор

ІV. Сабақты бекіту: Кестені толтыру  Әңгіме кейіпкерлері Адамгершілік қасиеті Іс-әрекеті Өз бағаң, себебі

ІV. Сабақты бекіту:

Кестені толтыру

Әңгіме кейіпкерлері

Адамгершілік қасиеті

Іс-әрекеті

Өз бағаң, себебі

Сұрақ – жауап   Шығарма несімен ұнады? Кейіпкерлер бойынан қандай қасиеттерді байқадыңдар? 3. Ермек кімді аңсады? 4. Омаш қандай адам? 5. Тоқсанбай шал мен Омаш неге Кикілжіңге келіп қалды?

Сұрақ – жауап

  • Шығарма несімен ұнады?
  • Кейіпкерлер бойынан қандай

қасиеттерді байқадыңдар?

3. Ермек кімді аңсады?

4. Омаш қандай адам?

5. Тоқсанбай шал мен Омаш неге

Кикілжіңге келіп қалды?

V. Білімді бағалау:  Сабаққа белсене араласқан оқушыларды бағалау.  VІ. Үйге тапсырма:  Шыңарманы толық оқып келу, «Менің атам» тақырыбында Шығарма жазу

V. Білімді бағалау:

Сабаққа белсене араласқан оқушыларды бағалау.

VІ. Үйге тапсырма:

Шыңарманы толық оқып келу,

«Менің атам» тақырыбында

Шығарма жазу


Скачать

Рекомендуем курсы ПК и ППК для учителей

Вебинар для учителей

Свидетельство об участии БЕСПЛАТНО!