Қысқа мерзімді жоспар
Информатика пәні мұғалімі Ерден Ерхан
Сыныбы: 6АӘБ
Мерзімі: __________.2015ж
Уақыты: 6А-9:50-10:35; 6Ә- 13:15-14:00; 6Б-12:25-13:10
Пәні: информатика
Тақырыбы: Мәтінді құру, кестелерді, суреттерді, бейнені және дыбысты кірістіру.
Мақсаты: Тұсаукесерге мәтін, кестелерді, суреттерді, бейнені және дыбысты кірістірудің жолдары туралы үйрету.
Уақыты | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Ресурстар |
минут | 1.Кіріспе. 2.Ұйымдастыру. Оқушылармен сәлемдесу Оқушыларды түгендеу. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру. Сурет қиындысы арқылы 2 топқа топтастыру. | Мұғаліммен сәлемдесу . «Күзет» тренингін ойнайды. 1 топ оқушылары орындыққа отырады, 2 топ оқушылары орындыққа отырған оқушыларды күзетеді. Бос орындықта тұрған оқушы мимика арқылы оқушыларды өзіне шақырады. Суреттерді құрастыру арқылы топқа бөлінеді. | Суреттер. |
6 минут | Үй тапсырмасын пысықтау. «Үшеуден біреуі жалған» ойыны. Топты, бірін- бірі бағалау. | Топтар 3 ұйғарым жазады, оның біреуі “жалған” болып табылады. Өз ұйғарымдарың басқа топқа береді. Екінші топ ұйғарымды оқиды және үш жауаптың қайсысы дұрыс еместігін талқылайды. Топты бағалау фигуралар арқылы. Өзара бірін- бірі бағалау. | А4 формат, маркер Фигуралар, стикер |
5 минут 10 минут 4 минут 13 минут | Негізгі бөлім. Сабақтың мақсатын түсіндіремін. Мұғалім компьютері арқылы жаңа сабақтың презентациясын көрсетемін. Әр топқа «Ойлан, бірік, бөліс» әдісі арқылы жаңа сабақтың материалдарын үлестіремін. Жаңа тақырып бойынша оқушылар келесі топқа сұрақтар дайындау керек Топты, бірін- бірі бағалауға нұсқау беру. Сабақты бекіту Компьютерде практикалық тапсырма орындауға нұсқау беру. Жекелей тапсырма | Оқушылар презентациядан материалды көріп бүгінгі тақырыптың мән-мағанасын өздері ашып береді. Әр топ берілген тапсырманы оқушы өзіндік жұмыс жасап, жұпта ой бөлісіп, топта талқылап, ұжымға жариялайды. Бір топ келесі топқа сұрақ қояды Топтық бағалау бағдаршам түстері арқылы. Өзара бірін- бірі бағалау. MS PowerPoint-та слайдқа кестелер мен бейне, дыбыстарды енгізуге арналған тапсырманы компьютерде орындайды. | слайд Оқулық, ресурс флипчарт, маркер бағдаршам түстері, стикер компьютер, оқулық |
2 минут 2 минут | Қорытынды Алған білімдерін тексеру үшін бір-біріне Миға шабуыл сұрақтары арқылы диалогтік қарым-қатынас жасауына нұсқау беремін. Үйге тапсырма: § 29 «Екі жұлдыз, бір тілек» арқылы бүгінгі сабақ бойынша рефлекция Жиынтық бағаны өзім шығарамын. | Сұрақ,қайта сұрақ арқылы бір-бірімен диалогтік қарым-қатынас жасайды. § 29 тақырыбын оқып келеді. Алған әсерлерін жазады Топ басшылары бағалау парағын әкеліп береді. | . Стикер Бағалау парағы. |
Қысқа мерзімді жоспар
Информатика пәні мұғалімі Ерден Ерхан
Сыныбы: 6АӘБ
Мерзімі: __________.2015ж
Уақыты: 6А-9:50-10:35; 6Ә- 13:15-14:00; 6Б-12:25-13:10
Пәні: информатика
Тақырыбы: Анимация әсерлерін баптау. Презентацияларды көрсету.
Мақсаты: Слайдтағы объектілерге анимация әсерлерін беру, презентацияларды көрсету туралы жалпы білім беру.
Уақыты | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | ресурстар |
3 минут | 1.Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен сәлемдесу, оқушыларды түгелдеу. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру. Түрлі –түсті стикерлер арқылы топтарға бөлу. Бағалау парақтарын таратамын. | Мұғаліммен сәлемдесу. Оқушылар шаттық шеңберін жасап, өз есімдеріне сәйкес жағымды теңеулерді айтады. Түрлі –түсті стикерлер арқылы топтарға бөлінеді. | Кеспе қағаздар |
6 минут | 2.Үй тапсырмасын пысықтау, сұрау. «Кім жылдам» ойыны арқылы сұрақтар беру. Тұсаукесерге қандай нысандарды кірістіруге болады? Тұсаукесерге дыбысты қосудың ерекшеліктерін атаңдар. Тұсаукесерде дыбысты ойнатудың ұзақтығын қалай баптаймыз? Тұсаукесерге видеоны қалай кірістіруге болады? Тұсаукесерде WordArt нысандарын қолдануға бола ма? Тұсаукесерге қосылған видеоны өзгертуге бола ма? | Қойылған сұрақтарға өз ойларын айтып, жауап береді. | А4 формат қағазы. |
1 минут | Сергіту сәті | Интербелсенті тақтадан көрген қимылдарды орындайды. | Видеоролик |
13 минут | 3.Жаңа сабақ. «Топтық зерттеу» әдісі арқылы жаңа тақырып бойынша 2 топқа 2 түрлі тапсырма беремін: 1-топқа «Слайдтағы объектілерге анимация әсерлерін беру жолдары», 2-топқа «Презентациядағы слайдтарды демонстрациялау жолдары». Топтық бағалау. Бағдаршам арқылы. Бірін- бірі бағалауға нұсқау беру.. | Әр топ өздеріне берілген тапсырма бойынша талқылау жүргізіп, білген білімдерін флипчартқа түсіреді. Топ көшбасшылары берілген тапсырмаларды қорғап шығады. Бағдаршамның қызыл , сары, жасыл түстерін көрсетеді. Өзара бірін- бірі бағалау. | Флипчарт, маркер. Бағдаршам түстері, стикер |
17 минут | Практикалық жұмыс MS PowerPoint-та бағдарламасымен жұмыс істеуге нұсқау беремін.. Жекелей жұмыс.(213 бет) | MS PowerPoint бағдарламасында жасаған слайдтарына анимациялық әсерлер беру мен демонстрациялауды үйренеді. | Компьютер, оқулық |
3 минут 2 минут | Қорытынды. Блиц- кездесу. Негізгі сөздерге түсінік беру. Бір-бірін бағалауға нұсқау беру. БББ әдісі бойынша алған білімін бағалау үшін ,стикерге жаздырып тақтаға ілуіне нұсқау беру. Үйге тапсырма: § 30 Жиынтық бағаны өзім қоямын. | Әріптесіңіз екеуіңіз, біреуіңіз тақтаға, ал екіншіңіз қарама-қарсы жаққа қарап отырып, бір- біріне негізгі сөз айтып, сол сөзге түсінік береді. Өзара бірін-бірі бағалау,топтық бағалау.(Қол саусақтары арқылы.) Білемін, Білдім,Білгім келеді деген сұрақтарға өз ойларын жазады. Үйге берілген тапсырманы оқып келеді. Топ басшылары бағалау парағын әкеліп береді. | Слайд Стикер Стикер. Бағалау парағы |
Қысқа мерзімді жоспар
Информатика пәні мұғалімі Ерден Ерхан
Сыныбы: 6АӘБ
Мерзімі: __________.2015ж
Уақыты: 6А-9:50-10:35; 6Ә- 13:15-14:00; 6Б-12:25-13:10
Пәні: информатика
Тақырыбы: Компьютерлік байланыстың негізгі түрлері. Ауқымды ақпараттық желілер, интернет.
Мақсаты: Компьютерлік байланыстың негізгі түрлері мен ауқымды желі туралы жалпы білім беру.
Уақыты | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Ресурстар |
3 минут | 1.Кіріспе. 2.Ұйымдастыру. Оқушылармен сәлемдесу Оқушыларды түгелдеу. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру. «Мозайка» әдісі арқылы 2 топқа топтастыру. | Мұғаліммен сәлемдесу . «Күзет» тренингін ойнайды. 1 топ оқушылары орындыққа отырады, 2 топ оқушылары орындыққа отырған оқушыларды күзетеді. Бос орындықта тұрған оқушы мимика арқылы оқушыларды өзіне шақырады. Суреттерді құрастыру арқылы топқа бөлінеді. | Суреттер. |
8 минут | Үй тапсырмасын пысықтау. Түрткі сұрақтары: 1)Слайдқа анимациялық әсерлерді берудің жолдары? 2) Презентациядағы слайдтарды демонстрациялаудың жолдары? «Бинго» ойыны арқылы оқушыларға сұрақтар топтамасын беру. Тұсаукесерді қандай жолмен тартымды етуге болады? Анимацияны не үшін қолданады? Анимациялық әсерлерді қалай қосамыз? Сыныптағы ең ақылды оқушы? Слайдтар арасындағы жылжымалы ауысу әсерлерін баптауға бола ма? Бірін- бірі бағалауға нұсқау беру. | Қойылған сүрақтарға өз ойларын жеке айтады. «Бинго» ойыны арқылы берілген сұрақтарға бірінші болып, жауап жазған оқушы «Бинго» деп сұрақтардың жауабын оқиды. Өзара бірін- бірі бағалау. | слайд А4 формат қағазы, жұмыс дәптерлері стикер |
4 минут 13 минут 1 минут 11 минут | Негізгі бөлім. Сабақтың мақсатын түсіндіремін. Презентация арқылы жаңа сабақтың материалымен таныстырамын. «Топтық зерттеу» әдісін қолдана отырып, оқушылардың жаңа тақырыпқа қатысты көрсетілген слайдтан түйгендерін және ресурстан пайдалана отырып, сұрақтарды флипчартқа түсірулеріне нұсқау беремін. Топты, бірін- бірі бағалауға нұсқау беру. Сергіту сәті. «Қара жорға» биі Жаңа сабақты бекіту «Венн диаграммасы» стратегиясы арқылы 2 топқа тапсырма беру. «Аймақтық немесе корпоротивтік желі мен Дүниежүзілік желінің» ұқастығы мен айырмашылықтарын салыстыруға нұсқау беру. Топты, бірін- бірі бағалауға нұсқау беру. | Оқушылар оқушы мониторы арқылы жаңа сабақтың материалын көріп бүгінгі тақырыптың мән-мағанасын өздері ашып береді. Әр топ тақырыпты талқылап, түйінді идеяларын маркер арқылы флипчартқа түсіреді. Оқушылар өздігімен мазмұн мен тапсырма орындаудың форматын таңдайды, ақпарат жинастырады, оларды талдап, бағалайды. Топтар бір-біріне сұрақ қояды. Топты бағалайды смайликтер арқылы. Өзара бірін- бірі бағалау. Монитордан көрген «Қара жорға» биіне билейді Топтар өздеріне берілген тапсырмаларды, «Венн диаграммасы» арқылы флипчартқа «Аймақтық немесе корпоротивтік желі мен Дүниежүзілік желіні» салыстырып, түсіреді, баяндамашылар өз жұмыстарын қорғайды. Топты бағалайды фигуралар арқылы. Өзара бірін- бірі бағалау. | Компьютер, слайд Оқулық, флипчарт, маркер Смайликтер, стикер бейнеролик оқулық, флипчарт, маркер Фигуралар, стикер |
3 минут 2 минут | Қорытынды. Алған білімдерін тексеру үшін бір-біріне Миға шабуыл сұрақтары арқылы диалогтік қарым-қатынас жасауына нұсқау беремін. Бір-бірін бағалауға нұсқау беру. БББ әдісі бойынша алған білімін бағалау үшін ,стикерге жаздырып тақтаға ілуіне нұсқау беру. Үйге тапсырма: § 31 Жиынтық бағаны өзім қоямын. | Сұрақ,қайта сұрақ арқылы бір-бірімен диалогтік қарым-қатынас жасайды. Өзара бірін-бірі бағалау. Білемін, Білдім,Білгім келеді деген сұрақтарға өз ойларын жазады. Үй тапсырмасын белгілеп алады. Топ басшылары бағалау парағын әкеліп береді. | Стикер Стикер. Бағалау парағы |
Қысқа мерзімді жоспар
Информатика пәні мұғалімі Ерден Ерхан
Сыныбы: 6АӘБ
Мерзімі: __________.2015ж
Уақыты: 6А-9:50-10:35; 6Ә- 13:15-14:00; 6Б-12:25-13:10
Пәні: информатика
Тақырыбы: Бақылау жұмысы
Мақсаты: Оқушылардың ІІ жарты жылдықта алған білімдерін тексеру және бағалау.
Уақыты | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Ресурстар |
2 минут | Кіріспе. 2.Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен сәлемдесу. Үй тапсырмасын пысқтау. | Мұғаліммен сәлемдесу. | |
42 минут | Оқушыларға нұсқа бойынша бақылау сұрақтарын жазуға нұсқау беремін. 1-нұсқа Ақпарат саны, ақпарат өлшем бірлігі. Алгоритм және оның атқарушылары. Мәтінді пішімдеу және редакциялаудың негізгі әдіс-тәсілдері. Қаріп, абзацтар. Графикалық объектілерді және көркем жазуларды кірістіру. 2-нұсқа Ақпараттардың алуан түрлілігі және оларды өңдеудің тәсілдері. Алгоритмді жазу пішімі, блок-схемалар. Нөмірленген және маркерлеген тізімдер. Бағандар. Кестелер құру. Кестелерді редакциялау. | Оқушылар берілген нұсқалары бойынша бақылау сұрақтарына өз ойларын жазады. | тақта |
1 минут | Үйге тапсырма: Қайталау | Үй тапсырмасын белгілеп алады. . | |
Қысқа мерзімді жоспар
Информатика пәні мұғалімі Ерден Ерхан
Сыныбы: 6АӘБ
Мерзімі: __________.2015ж
Уақыты: 6А-9:50-10:35; 6Ә- 13:15-14:00; 6Б-12:25-13:10
Пәні: информатика
Тақырыбы: Интернетте ақпаратты іздеу. Электрондық пошта.
Мақсаты: Ауқымды ақпараттық желілер мен интернетте ақпаратты іздеу, электрондық пошта туралы жалпы білім беру.
Уақыты | Мұғалімнің іс-әрекеті. | Оқушының іс-әрекеті. | Ресурстар |
3минут | 1.Кіріспе. 2.Ұйымдастыру. Оқушылармен сәлемдесу Оқушыларды түгендеу. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру. Стикерде жазылған атаулар бойынша 2 топқа топтастыру. | Мұғаліммен сәлемдесу . «Күзет» тренингін ойнайды. 1 топ оқушылары орындыққа отырады, 2 топ оқушылары орындыққа отырған оқушыларды күзетеді. Бос орындықта тұрған оқушы мимика арқылы оқушыларды өзіне шақырады. Стикердің жазылған атаулар арқылы 2 топқа бөлінеді. | стикер |
7 минут | Үй тапсырмасын пысықтау. «Кім жылдам» ойынының сұрақтары. 1.Желілердің түрлері? 2.Жергілікті желі дегеніміз не? 3.Аймақтық желідегеніміз не? 4. Ауқымды желілер, оларға мысалдар келтір. 5. Интернет желісі қай жылы пайда болады? Тест тапсырмаларын компьютерде орнатылған My TestX көмегімен орындату. | Сұрақтарға оқушылар жауап береді. My TestX бағдарламасы арқылы компьютер көмегімен тест сұрақтарына жауап береді. | А4 формат қағазы, Компьютер |
4 минут 10 минут 5 минут 10 минут | Негізгі бөлім. Сабақтың мақсатын түсіндіремін. Презентация арқылы көрсетілім көрсетемін. «Топтық зерттеу» әдісі арқылы әр топқа жаңа сабақтың материалдарын үлестіремін.Оқушылар жұпта ой бөлісіп, топта талқылауға нұсқау беру. Жаңа тақырып бойынша оқушылар келесі топқа сұрақтар дайындау керек Топты, бірін- бірі бағалауға нұсқау беру. Жаңа сабақты бекіту: Интернет желісінен іздестіру жүйелерін қосып, ауқымды желілердің түрлерін іздеуге, ақпарат алуға нұсқау беру. (230-232 беттер) | Оқушылар слайд арқылы материалды көріп, бүгінгі тақырыптың мән-мағанасын өздері ашып береді. Әр топ берілген тапсырманы оқушы өзіндік жұмыс жасап, жұпта ой бөлісіп, топта талқылап, ұжымға жариялайды. Бір топ келесі топқа сұрақ қояды Топтық бағалау фигуралар арқылы. Өзара бірін-бірі бағалайды. Интернет желісінен іздестіру жүйелерін іске қосып, «Ауқымды желілер» туралы ақпараттарды іздейді, алады. | Слайд Ресурс, оқулық Оқулық, флипчарт, маркер Фигуралар, стикер Компьютер,оқулық |
3 минут . 2 минут | Қорытынды «Детальдарын қосу» әдісін қолданамын. Мынадай сөйлемдерді ұсынамын: 1-топқа: «Интернет желісі – шер шарына тараған ауқымды желі ...» 2-топқа: «Электрондық пошта арқылы хаттарды жібере аламыз ...». Бір-бірін бағалауға ,топты бағалауға нұсқау беру. БББ әдісі бойынша оқушыларға түсінгендерін стикерге жазуларына нұсқау беремін. Үйге тапсырма: §32 Жиынтық бағаны өзім шығарамын. | Топпен ақылдасып маңызды сөздерді қосып, сөйлемді кеңейтеді Өзара бірін-бірі бағалау, топтық бағалау.(смайликтер.) Білемін,Білгім келеді,Білдім деп стикерге жазып тақтаға жапсырады. Топ басшылары бағалау парағын әкеліп береді. | слайд Смайликтер, стикер Стикер Бағалау парағы. |
Қысқа мерзімді жоспар
Информатика пәні мұғалімі Ерден Ерхан Сыныбы: 6АӘБ
Мерзімі: __________.2015ж
Уақыты: 6А-9:50-10:35; 6Ә- 13:15-14:00; 6Б-12:25-13:10
Пәні: информатика
Тақырыбы: Жобалық іс әрекет.
Мақсаты: MS Word мәтіндік процессорының қосымша мүмкіндіктерін пайдалануды үйрету.
Уақыты | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Ресурстар |
2 минут | 1.Кіріспе. 2.Ұйымдастыру. Оқушылармен сәлемдесу Оқушыларды түгендеу. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру. | Мұғаліммен сәлемдесу . «Күзет» тренингін ойнайды. 1 топ оқушылары орындыққа отырады, 2 топ оқушылары орындыққа отырған оқушыларды күзетеді. Бос орындықта тұрған оқушы мимика арқылы оқушыларды өзіне шақырады. | |
3 минут | Үй тапсырмасын пысықтау, сұрау. «Сынама сұрақтарын беру. 1.Электрондық пошта деген не? 2. Электрондық пошта жәшігінің адресі қандай бөліктерден тұрады? 3.Хатты бірден бірнеше адреске жөнелтуге бола ма? | Сұрақтарға оқушылар жауап береді. | А4 формат қағазы, |
38 минут | № 1 жоба. Таңдалған тақырып бойынша мәтіндік процессорда кітапша жасауға нұсқау беру. Бірін- бірі бағалауға нұсқау беру. | 10 парақтан кем емес, мұқабасы, суреттері, мазмұны бар Microsoft Word-та кітапша жасайды. Өзара бірін- бірі бағалайды. | Оқулық, компьютер стикер |
2 минут | Қорытынды. Алған білімдерін тексеру үшін бір-біріне Миға шабуыл сұрақтары арқылы диалогтік қарым-қатынас жасауына нұсқау беремін. Үйге тапсырма: § 33 Жиынтық бағаны өзім қоямын. | Сұрақ,қайта сұрақ арқылы бір-бірімен диалогтік қарым-қатынас жасайды. Үй тапсырмасын белгілеп алады. Топ басшылары бағалау парағын әкеліп береді. | Стикер. Бағалау парағы |
Қысқа мерзімді жоспар
Информатика пәні мұғалімі Ерден Ерхан Сыныбы: 6АӘБ
Мерзімі: __________.2015ж
Уақыты: 6А-9:50-10:35; 6Ә- 13:15-14:00; 6Б-12:25-13:10
Пәні: информатика
Тақырыбы: Жобалық іс әрекет.
Мақсаты: MS Word мәтіндік процессорының қосымша мүмкіндіктерін пайдалануды үйрету.
Уақыты | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Ресурстар |
2 минут | 1.Кіріспе. 2.Ұйымдастыру. Оқушылармен сәлемдесу Оқушыларды түгендеу. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру. | Мұғаліммен сәлемдесу . «Күзет» тренингін ойнайды. 1 топ оқушылары орындыққа отырады, 2 топ оқушылары орындыққа отырған оқушыларды күзетеді. Бос орындықта тұрған оқушы мимика арқылы оқушыларды өзіне шақырады. | |
3 минут | Үй тапсырмасын пысықтау, сұрау. «Сынама сұрақтарын беру. 1.Электрондық пошта деген не? 2. Электрондық пошта жәшігінің адресі қандай бөліктерден тұрады? 3.Хатты бірден бірнеше адреске жөнелтуге бола ма? | Сұрақтарға оқушылар жауап береді. | А4 формат қағазы, |
38 минут | № 1 жоба. Таңдалған тақырып бойынша мәтіндік процессорда кітапша жасауға нұсқау беру. Бірін- бірі бағалауға нұсқау беру. | 10 парақтан кем емес, мұқабасы, суреттері, мазмұны бар Microsoft Word-та кітапша жасайды. Өзара бірін- бірі бағалайды. | Оқулық, компьютер стикер |
2 минут | Қорытынды. Алған білімдерін тексеру үшін бір-біріне Миға шабуыл сұрақтары арқылы диалогтік қарым-қатынас жасауына нұсқау беремін. Үйге тапсырма: § 33 Жиынтық бағаны өзім қоямын. | Сұрақ,қайта сұрақ арқылы бір-бірімен диалогтік қарым-қатынас жасайды. Үй тапсырмасын белгілеп алады. Топ басшылары бағалау парағын әкеліп береді. | Стикер. Бағалау парағы |
Қысқа мерзімді жоспар
Информатика пәні мұғалімі Ерден Ерхан
Сыныбы: 6АӘБ
Мерзімі: __________.2015ж
Уақыты: 6А-9:50-10:35; 6Ә- 13:15-14:00; 6Б-12:25-13:10
Пәні: информатика
Тақырыбы: Жобалық іс әрекет.
Мақсаты: MS PowerPoint бағдарламасында тұсаукесерлерді жасауда қосымша мүмкіндіктерді пайдалануды үйрету.
Уақыты | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Ресурстар |
2 минут | 1.Кіріспе. 2.Ұйымдастыру. Оқушылармен сәлемдесу Оқушыларды түгендеу. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру. | Мұғаліммен сәлемдесу . «Күзет» тренингін ойнайды. 1 топ оқушылары орындыққа отырады, 2 топ оқушылары орындыққа отырған оқушыларды күзетеді. Бос орындықта тұрған оқушы мимика арқылы оқушыларды өзіне шақырады. | |
3 минут | Үй тапсырмасын пысықтау, сұрау. «Сынама сұрақтарын беру. 1.Электрондық пошта деген не? 2. Электрондық пошта жәшігінің адресі қандай бөліктерден тұрады? 3.Хатты бірден бірнеше адреске жөнелтуге бола ма? | Сұрақтарға оқушылар жауап береді. | А4 формат қағазы, |
38 минут | № 2 жоба. MS PowerPoint-та №2 жобаларға арналған тапсырмаларды орындауға нұсқау беру. Бірін- бірі бағалауға нұсқау беру. | MS PowerPoint- та №2 жобаларға арналған тапсырмалардың бірін таңдап, оларды орындайды. Өзара бірін- бірі бағалайды. | Оқулық, компьютер стикер |
2 минут | Қорытынды. Алған білімдерін тексеру үшін бір-біріне Миға шабуыл сұрақтары арқылы диалогтік қарым-қатынас жасауына нұсқау беремін. Үйге тапсырма: § 34 Жиынтық бағаны өзім қоямын. | Сұрақ,қайта сұрақ арқылы бір-бірімен диалогтік қарым-қатынас жасайды. Үй тапсырмасын белгілеп алады. Топ басшылары бағалау парағын әкеліп береді. | Стикер. Бағалау парағы |