Сабақ : Қазақ тілі Сабақтың тақырыбы.Уақыт алға жетелейді | Мектеп: « М.Дауленов ат.МИ» КММ |
Күні: 28.11.18 | Мұғалімнің аты-жөні: |
Сынып: 5 | Қатысқандар: | Қатыспағандар: |
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары | 5.1.5.1. Тыңдалған мәтіннің мазмұны негізінде сұрақтарға жауап беру, көтерілген мәселе бойынша өз ойын білдіру. 5.4.4.1. Жұрнақ арқылы жасалған туынды сөздерді және күрделі сөздерді ауызша және жазбаша тілдесім барысында қолдану. (бастапқы мағына - түбір) |
Сабақ мақсаттары | Оқушылардың барлығы орындай алады: тыңдалған мәтін мазмұны негізінде сұрақтарға жауап беру,көтерілген мәселе бойынша өз ойын білдіреді.Оқушылардың көпшілігі орындай алады: жұрнақ арқылы жасалған туынды сөздерді және күрделі сөздерді ауызша және жазбаша тілдесім барысында қолданады. Оқушылардың кейбірі орындай алады: өзіндік ой-тұжырымын жазба жұмыстарындаеркін білдіре алады |
Күтілетін нәтиже | Оқушылар орындай алады : Тыңдалған мәтіннің мазмұны негізінде сұрақтарға жауап береді, көтерілген мәселе бойынша өз ойын білдіреді.Жұрнақ арқылы жасалған туынды сөздерді және күрделі сөздерді ауызша және жазбаша тілдесім барысында қолданады. |
Тілдік мақсат | Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: тіл үйрену,бос уақытты пайдалы өткізу, спорт секциялары,туынды сөздер |
Диалог құруға / шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер: менің ойымша, қарсылық білдіремін, мен бұл пікірді қолдаймын. |
Талқылауға арналған сұрақтар :Бос уақыт дегенді қалай түсінесің?Бос уақытыңды қалай пайдаланасың?Уақытты тиімді өткізу деген не? |
Алдыңғы оқу | Отбасылық ғұрыптар |
Жоспар |
Жоспарланған Уақыт | Жоспарланған жаттығу түрлері | Ресурстар |
Сабақтың басы 2мин 3 мин | Ұйымдастыру Топқа бөлу . Үй тапсырмасы | |
Сабақтың ортасы 3 мин 7 мин 10 мин 5 мин 7мин | Ой қозғау Уақыт дегеніміз не? 2. Уақытты тиімді пайдалану дегеніміз не? 3. Бос уақытты қалай пайдалану керек? Дескриптор:сұрақтарға жауап береді,өз ойын еркін жеткізеді. 1-тапсырма .Тыңдалым. Ж “Ойлан, жұптас, талқыла” Мәтінді тыңдау,мәтінмен жұмыс Дескриптор:Мәтінге ат қояды. Мәтіндегі тірек сөздерді анықтап,сөйлем құрайды.
2-тапсырма ЖЖ ҚБ тапсырмасы Мәтінді мұқият тыңдаңыз. Мәтін мазмұны бойынша жұбыңызға 2 сұрақ қойыңыз. Мәтіндегі өзекті мәселелер бойынша өз ойыңызды дәлелдермен келтіріңіз. Дескриптор:мәтін бойынша 2 сұрақ құрастырады;дайындаған сұрақтарын жұбына қояды;жұбының сұрағына жауап береді; өз ойына дәлелдер келтіріп, жауап береді Тілдік бағдар. Туынды сөздер (Слайд арқылы түсіндіру) 3-тапсырма. Жазылым ТЖ «Кім жылдам?» (экрандағы кесте) Дескриптор:түбір сөздерге жұрнақ жалғау арқылы туынды сөздер жасайды,Сөйлем құрайды. | ҚБ «Үш шапалақ» Аудио ҚБ Бас бармақ ҚБ тапс жинағы 28 бет Экран Оқулық 72-бет Экран |
Кері байланыс : «Кезбе тілші»әдісі бойынша бүгінгі сабақтан алған әсерлерімен бөліседі. Үй тапсырмасы:4-тапсырма | Микрофон |
Сабақтың Соңы 3 мин |
Қосымша ақпарат |
Саралау – оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз? | Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? | Пәнаралық байланыс – денсаулық және қауіпсіздік, АКТ-мен байланыс. Құндылықтармен байланыс (тәрбие элементі) |
Ой қозғау “Ойлан, жұптас, талқыла” «кім жылдам?» | Тыңдалған мәтіннің мазмұны негізінде сұрақтарға жауап береді, көтерілген мәселе бойынша өз ойын білдіреді.Жұрнақ арқылы жасалған туынды сөздерді және күрделі сөздерді ауызша және жазбаша тілдесім барысында қолданады. | Тарих,мәдениет пен тілдің ортақтығы |
Рефлексия Сабақ мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді?Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті?Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма? (тапсырмалар сәйкес болды ма?Уақытты қалай пайдаландым? Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге? | |
Қорытынды бағалау Ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты): 1. 2. Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? 1. 2. Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпарат білдім? |