СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

Процесстерді электронды кестелерде модельдеу

Категория: Информатика

Нажмите, чтобы узнать подробности

Ашық сабақ 7 класқа арналған. Электронды кестеде модельдеу

Просмотр содержимого документа
«Процесстерді электронды кестелерде модельдеу»

Сабақ жоспары


Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: 7.2 А Есептерді электронды кестелердің көмегімен шешу

Мектеп:

Күні: 12.12.2017

Мұғалімнің аты-жөні: Елубай Г.М.

Сынып: 7

Қатысқандар:

Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы

Процесстерді электронды кестелерде модельдеу

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары

7.2.2.2-электронды кесте элементтерін пішімдеу(форматтау)

7.2.2.3-электронды кестеде диаграммалар құру

Сабақтың мақсаты

Электронды кесте элементтерін жіктеу арқылы, диаграмма құра алады

Бағалау критерийі

1. Электронды кесте элементтерін пішімдеуді және диаграммаларын құруды үйренеді.

2. Электронды кесте элементтерін пішімдеуді қолданады және диаграммалардың типтерін ажырата алады.

3. Электронды кесте элементтерін бейнелі түрде ұсынады және диаграммасын құруды талдайды.

Тілдік мақсаттар


Оқушылар не істей алады:

Кестелік деректерді графикалық түрде ұсына алады.

Деректерді графикалық берілуі бойынша(диаграммалар) талдай алады.

Пәнге қатысты лексика және терминалогия:

Кесте, ұяшық, қатар, баған, парақ, формула, диаграмма, шартты форматтау.

Диалог құруға/жазылымға қажетті сөздер топтамасы:

  • Міндетті шешу үшін біз...пайдаландық, себебі...

  • Деректерді бейнелі көрсеу үшін... болады.

  • Диаграмма құру үшін алдымен..., содан кейін...

Құндылықтарға баулу




Сын тұрғысынан ойларын нақты жеткізуге жетелеу. Шығармашылық көзқарасты және дәйектемені талап ететін ашық мәселелерді қоя білу. Жұмыс жасау іс-әрекетінде бір бірлеріне қамқорлық көрсетіп, достық, жанашырлық сезімдерін ояту. Қарым –қатынас жасау қабілеттерін дамыту. Алған білімдерін әртүрлі өмірлік жағдайларда қолдана білуге ынталандыру.

Пәнаралық байланыс

Математика- бойдың ұзындығы.

Физика – жол, жылдамдық, уақыт.

Қазақ әдебиеті – жеті ата

Ағылшын- терминдер, батырмалар аты.

Алдыңғы білім


Электрондық кестелердің мүмкіндіктерін біледі, оларды мәтіндік процессордағы кестелерге сала алады, шартты форматтау мен диаграммалар туралы түсініктері бар.

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері


Ресурстар

Сабақтың басы

1 мин



3 мин







5 мин





















1 мин












1 мин










Сабақтың ортасы



3 мин

















18 мин














3 мин




















1 мин














1 мин







3 мин













Ұйымдастыру кезені:

Сәлемдесу, түгендеу.


Оқушылардың назарын шоғырландыру, қызығушылықты ояту Тренинг «Жүректен-жүрекке».

І топ лебізін қазақша жеткізеді, ІІ топ лебізін орысша жеткізеді, ІІІ топ лебізін ағылшынша жеткізеді.


«Ми шабуыл»

Тапсырма№1

Берілген сөздерді қазақ тілінде және орыс тілінде айтыңыз


Әр дұрыс жауапқа көңіл күй нышаны беріледі.



Ой шақыру: Берілген суреттерден бүгінгі тақырыпты ашу.


Сабақтың тақырыбы мен мақсатына тоқталу





сайт: bilimland.kz



Бағалау.

Әр дұрыс жауапқа көңіл күй нышаны беріледі.


«Ой дамыту»

І топ: Жеті атаңныың моделін құру

ІІ топ: 1-13 дейінгі баланың бойының моделін құру

ІІІ топ: Бірқалыпты жүрген жолыңның моделін құр

Дескриптор

  1. Мақсатын қоя алды.

  2. Ақпараттық модельді жобалады

  3. Компьютерлік модельді жобалады

  4. Модельді зерттеді

  5. Талдау нәтижесін айта алды.



Бағалау. «Кері байланыс бутерброды» әдісі.

Кері байланыс «бутерброды» дегеніміз – бұл бірінші жағымды түсініктеме беріп, кейін сындарлы сын айтып, соңынан тағы да жағымды пікір білдіру. Мысалы; «Маған ...... ұнады, себебі ..... Енді/келесі жолы ..... жетілдіруге болады деген ойдамын. Сонымен қатар ... жақсы шыққан, себебі ....».





Үй жұмысы: ІІІ бөлімді қайталау


Бүгінгі сабақтың мақсаты:

Электронды кесте элементтерін жіктеу арқылы, диаграмма құра алады

Осы мақсатқа жете алдық па?
















Интербелсенді тақта

















Таратпа қағаздар





















Көңіл күй нышаны



















































Көңіл күй нышаны















































Әуен









Тапсырма парақтары





















Таратпа қағаздар


























































Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдану көрсетпексіз? Сіз баскаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз?

Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау


«Миға шабуыл» - оқушыларға берілген сөздерді үш тілде айтады.

Оқушылардың алдыңғы білімін тексеру үшін «Бинго ойыны» әдісі бойынша сұрақ-жауап алынады.

«Ой дамыту» - берілген тапсырманың моделін құрады. Оның мақсатын, ақпараттық модельін, компьютерлік моделін және нәтидесін талдап айтады.


«Көңіл нышаны»

Бұл – оқушылардың өздерінің қаншалықты түсінгенін көрсетудің тағы бір жылдам тәсілдерінің бірі.

«Кері байланыс бутерброды» әдісі.

Кері байланыс «бутерброды» дегеніміз – бұл бірінші жағымды түсініктеме беріп, кейін сындарлы сын айтып, соңынан тағы да жағымды пікір білдіру. Мысалы; «Маған ...... ұнады, себебі ..... Енді/келесі жолы ..... жетілдіруге болады деген ойдамын. Сонымен қатар ... жақсы шыққан, себебі ....».


Қауіпсіздік ережесі

Сабақ бойынша рефлексия


Сабақ мақсаттары шынайы, қолжетімді болады.

Барлық оқушылар оқу мақсатына қол жеткізеді. Сабақта саралау дұрыс жүргізіледі.

Сабақ кезеңдерінде уақытты тиімді пайдаланамыз.










Жалпы бағалау



Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)?

1:


2:


Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)?

1:


2:


Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/ қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет?