«Қарқынды өзгеріп жатқан әлемде ...» оқушы өз орнын табу үшін «мұғалімдер оқушыларды XXI ғасырға қалай дайындайды?»
Мақсаты: Дене шынықтыру пәніне деген қызығушылықтарын артыру
Сыныптағы оқушылар
дың белсенділігі
Мұғалімнің кәсіби дамуы
Оқушылар топтық жұмыс барысында өзгенің пікірімен санасады, қарым-қатынас жасауда белсенді.
Оқушылар өз мүмкіндіктеріне сенімді, өз-өздерін және өзгелерді бағалауда сенімсіз
Оқытудың әдіс-тәсілдерін дұрыс таңдап, тиімді пайдаланды.
Деңгейлік тапсырмалар берді, бағалау өлшемдері нақты.
Оқушының мәселені өздігінен табуына, шешуіне, шешімін қолдануына сабақта мүмкіндік береді
Жас ерекшеліктеріне сай оқыту
Сабақтағы 7 модульді кіргізу
Дарынды балаларды оқыту
Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер
Оқыту үшін бағалау және оқыды бағалау
Кері байланыс
Жекелей жұмыс
Сергіту сатіі
Рефлекция
Постер
Диалогтік оқыту- оқу мен тәрбие ісін белсендіру әдісі
Мақсаты: мұғалімдерге тиімді әдістерді үйрету және осы тәсілдерді өз тәжірибелерінде қолдану
Сіз өзіңіздің кәсіби дамуыңызды қалайсыз ба?
-Жеті модульдің қайсысы сізді қызықтырады?
-Бүгінгі кіріспе коучингіде туындаған сіздің сұрақтарыңыз?
-Коучке тілегіңіз, ұсынысыңыз
.
Күтілетін нәтиже:
- Нәтижелі әрі тиімді оқытуды жүзеге асыруда әріптестер бір біріне қолдау көрсетуді үйренеді;
- Сабақтарында оқушының өзін-өзі бағалау мен өзін-өзі реттеуіне мүмкіндік береді;
- Өздерінің кәсіби тәжірибелерін жетілдіруге мүмкіндік алады;
- Оқушылардың сабақта алған білімдерін күнделікті өмірде қолдануға бағыттайды.
АКТ-ң тиімділігі
Коуч-бақылаушы әрі координатор
Бірлескен жұмыс-ынтымақтастықта
Оқушылардың сыни тұрғыда ойлануын дамытуда диалогтік оқытудың ықпалы
.
Тәлімгерліктің сәтті жағы
Тәлімгердің сәтсіз
Тәлімгерліктің нәтижесі
жақтары
өзіне сыни түрде қарап, бағалай алды, әр
сабақ соңында кері байланыс орнатты
- Топтағы бірлескен ұжымдық
оқудың тиімді екенін ұғынды.
- Әріптестермен пайдалы тәжірибе
алмасуға баса көңіл бөліп, мектептегі
барлық мұғалімдердің құзыреттілігін
арттыратындығын түсінді.
- Оқушылар өздігінен сұрақтарға жауап таба алатындай оқытудың белсенді
әдістерін қолдана алды.
Тәліп
Сәтсіз жағы : тәліп пен жұмыс кезінде аралас мектеп болғандықтан бірден орыс тіліне аудару қиындық туғызды.
Қызығушылықтарының төмен болуы
нӘТИЖЕСІНДЕ
1 .Топтық жұмыстың тиімділігін түсініп, сабақта қолдана бастады;
2.Өз тәжірибелеріне 7 модульді ықпалдастырды.
3. Кәсіби білімі дамыды;
4.Рефлексия жасауды , кері байланыс, формативті бағалауды,үйренді.
КЕДЕРГІЛЕР
- Уақыттың шектеулі болуы
- Дәстүрлі стильден шыға алмауы
- Мұғалімдердің толық АКТ қолдана алмауы
- Мектепте деңгейлік курстан өткендердің аз болуы
Болашаққа қадам
- «Оқытуды бағалау және оқытуға бағалау» «дарынды және талантты балаларды оқыту» «АКТ қолдану» модульдері аясында дамыту бағдарламасын менгеру
- Іс-тәжірибесінің зерттеу тақырыбын кеңейту
- LS және «сабақты зерттеуі» қайта оқыту тәжірибесін қабылдау
2.Тиімді 7 модульді пайдалана отырып, білім беру мазмұнын жаңғырту;
Тәлімгерлік үдерістің табыстылығы
Кедергілер
- Уақыттын шектеулігі
- Екеуміздің жұмыс уақытымыздың сәйкес келмеуі.
Рефлексия жасауды үйренді
Постер жасауды үйренді
Тәлім алушының кері байланысы
Бағалау түрлерін үйренді
Мен не үйрендім?
Бip-бipiмiздiң caбaғымызғa қaтыcу apқылы тәжipибe aлмacу; кәciби бiлiктiлiгiмдi apттыpып, көшбacшылығымды дaмыттым; caбaқ бapыcындa кeздeceтiн кeдepгiлepдi шeшу жoлдapын тaбуды; кepi бaйлaныc apқылы өзiмe cыни көзбeн қapaуды; өз тәжipибeмe peфлeкcия жacaуды жәнe бaғыттaушы бoлуды үйpeндiм.
ҚМЖ жоспарлай алады
Болашақта
Алдағы уақытта тәлiм алушыммен жүргiзетiн жұмысты ұзақ мерзiмге жoспарлап, бiрлесе oтырып қарым-қатынасымызды жалғастырамын және үнемi бiлгенiмдi үйретiемiн. жаңа әдiс-тәсiлдi тиiмдi қoлдануды дұрыс жoспарлауға ұсыныс жасар едiм. Кәсiби бiлiктiлiгiн арттыруға көмектесемiн.
Топтық жұмысты ұйымдастыра
алады
Сабақта қолданатын әдіс-тәсілдерді меңгердң
Педагогикалық қоғамдастық
Қоғамдастық мақсаттары: Мектептердегі ортақ проблемаларды шешу үшін мектеп аясында және аудан мен географиялық жақын орналасқан мектептер арасында тәжірибе алмасу.
Қоғамдастық құрамындағы мұғалімдер санаттары:
Мектеп әкімшілігі
Тәжірибелі мұғалімдер
Біліктілік арттырудың деңгейлік курстарында сертификатталған мұғалімдер
Жас мұғалімдер
Қоғамдастықты басқару
және жетекшілік ету: Қоғамдастыққа жетекшілік етуші және басқарушы — басқарушы топ.
Үдерістерді және іс – шараларды ұйымдастыруда қолдаушы топ – директорлар тобы мен көшбасшылары
Негізгі іс – әрекет етуші – зерттеуші топ.
Ұйымдастыру жұмыстарын жүргізуші – жас мұғалімдер тобы.
ашуға мүмкіншілік туғызуОқушылардың көшбасшылық қабілеттерін
Формативті, суммативті бағалау
« Жаһандану» қоғамдастық
Оқушылардың жас ерекшеліктерін ескеру
Сабақ барысында зерттеушілік әңгіме, жоғары деңгейдегі сұрақтар қою
Қоғамдастық мақсаттары:
Мектептердегі ортақ проблемаларды шешу үшін мектеп аясында және аудан мен географиялық жақын орналасқан мектептер арасында тәжірибе алмасу.
Мектептердің мұғалімдерінің арасындағы ынтымақтастықты қалыптастыру және кәсіби біліктілікті арттыру жолында қолдау көрсету
Бірлесіп жұмыстану, өзара тәжірибе алмасу, мұғалімдердің кәсіби біліктілігін арттыру арқылы оқушыларымыздың білім сапасының оң нәтижеге жетуіне ықпал ету
Блум таксономиясы (білу, түсіну, талдау, анализ, синтез, бағалау), сын тұрғысынан ойлау стратегиясы
Ақпараттық-коммуникациялық технологиялар
Мақсаты:
Желілік қауымдастықты құру арқылы ой бөлісу, тәжірие алмасу, білім мен біліктілікті дамыту,
Ортақ шешімге келу, ортақ жұмысты жоспарлау,
Мұғалімнің кісәби қызметіне көмек көрсету; педагогтердің ақпарат алмасуына жағдай жасау,
Мәселені бірлесе отырып талқылау, талдау, ақпарат бөлісу.
Үздік педагогикалық тәжірибелерді тарату.
Желілік қоғамдастықтың әрбір мүшесіне қол жетімді деңгейдегі біртұтас ақпараттық педагогикалық ресурс калыптастыру.
Міндеттері:
Қоғамдастық мүшелерімен сенімді қарым-қатынас құру,
қауымдастық ішінде жағымды ахуалды қалыптастыру,
қауымдастықтың ережесін жасау,
қоғамдастықтың шеңберін кеңейтіп отыру.
Мұғалімдер білім саласындағы өзге мамандармен өзара тығыз байланыста болып, оқытудың басты құндылықтарын сезініп, қабылдау мен тұжырымды пікірлерді бөлісуде ұтымды әрекеттер мен шынайы қарым қатынас қалыптастыра алады . Шульман
Мемлекеттік емтихан, жаңа форматтағы ОЖСБке дайындау бағытында мектеп аралық семинар, дөңгелек үстел өткізуде өз іс - тәжірибеммен бөлісу.
Білім беру мазмұнын жаңарту аясында семинарларға қатысу.
Мектептер арасында іс тәжірибе тарату мақсатында коучинг сабақтар өткізу.
Миролюбовское о.м.
Каракол о.м.
Раздольненское н.м.
Қоғамдастық мүшелерімен сенімді қарым- қатынас құру, қауымдастық ішінде жағымды ахуалды қалыптастыру, Қауымдастықтың ережесін жасау, қоғамдастықтың шеңберін кеңейтіп отыру.
Желілік қауымдасты құру арқылы ой бөлісу, тәжірибе алмасу, білім мен біліктілікті дамыту .Ортақ шешімге келу, ортақ жұмысты жоспарлау.
Подгорное н.м.
Понтлеменовское н.м.
№ 1 Самар о.м.
Күтілетін нәтиже: Мұғалімдердің іс-тәжірибесіне өзгеріс енеді Мұғалімдерге әдістемелік көмек беріледі. Мұғалімдер арасында өзара тәжірибе алмасады. Мұғалімдер ынтымақтаса бірлесе жұмыс жасай алады.
Мәселені бірлесе отырып талқылау, талдау, ақпарат бөлісу. Үздік педагогикалық тәжірибелерді тарату
Кәсіби тақырыптарға қатысты формальды және формальді емес қарым- қатынастарды ұйымдастыру.