СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

Мақал -мәтелдер

Нажмите, чтобы узнать подробности

Көрке әдебиет "Мақал -мәтелдер" туралы технологиялық карта 

Просмотр содержимого документа
«Мақал -мәтелдер»

Ортаңғы тобының ұйымдастырылған оқу қызметінің технологиялық картасы

Технологическая карта организованной учебной деятельности в средней группе

Technological map of organized educational activity for the middle group

Өткізілетін күні: Дата проведения: The date of the: 04.09.17

Апта күні: День недели: Day of the week: дүйсенбі

Тәрбиеші: Воспитатель: Educator: Абилова А.М

Білім беру саласы: Образовательная область: Educational area: «Коммуникация»

ОҚҰ түрі: Вид ОУД: Type of OAM: «Көркем әдебиет »

Тақырыбы: Тема: Subject: Мақал - мәтелдер

Мақсаты: Цель: Goal Мақал – мәтел ерекшеліктерін анықтап білуге, мазмұнын түсінуге, сөз байлығын молайту, жұмбақтарды шешу арқылы байланыстыра сөйлеуге үйрету. Тәрбиелік: бір – бірін сыйлауға үйрету

Көптілдік компонент: Полиязычие: Multilingualism: қазақ тілі, орыс тілі, ағылшын тілі

Құрал – жабдықтар: Оборудование: Equipment: суреттер, жыл мезгілдерінің суреттері, керекті жабдықтар

Алдын – ала жұмыс: Предварительная работа: Preliminary work: көркем әдебиеттерді оқу, әңгімелер: «Үлкендерді құрметтеу – жақсы қатынас», жағдаяттарды ойнату, ойындарды, тақпақтарды жаттату, ата – аналармен жұмыс.

Сөздік жұмыс: Словарная работа: Dictionary work:

үлкен – взрослый- adult

кіші- младший –jr

сыйлау – уважать- respect

сыйлау – уважать- respect


Оқу іс-әрекет кезеңдері

Этапы деятельности

Stages of activity

Педагогтың іс-әрекеті

Действия педагогов

Teachers' actions

Балалардың іс-әрекеті

Действия детей

Children's actions

Мотивациялық – қозғалушылық

Мотивационно – побудительный

Motivational and motivational

Балалармен амандасып ,мақал.жұмбақ туралы танысамыз


Дәмі жоқ ,түсі жоқ

Пайдаланбас кісі жоқ (су)

Қыста –айна,

Көктемде су

Ол-не?(Мұз)

Сұрақ-жауап арқылы мазмұнын ашу

«Бірінші байлық денсаулық»

Мақал


Амандасу,тыңдау



Қайталау (мұз)

(Су) айту мағынасын ашу



Қайталау

Ұйымдастырушылық – ізденістік

Организационно – поисковый

Organizational and search







Балалар білетін жұмбақ мақалдарын айту.

Біздің әдебиет қайнар көзі

Ертегі ,мақал,жұмбақжасыру арқылы мағынасын ашу

Сергіту сәті

Сөздік жұмыс жұмыс

кішіні қолдап жол бер

Үлкенді сыйлап,қол бер.

Ақ сандық ашылды

Ішінен жібек шашылды

(күн шуағы)

Мақал,жұмбақ туралы өз ойларын айту



Қимылмен ,бірге айту


Қайталау арқылы жай,қатты айту

Жаттату

Рефлексифтік – түзетушілік

Рефлексивно – коррегирующий

Reflexive – Correcting


Біз не білдік,не үйрендік?


Оқу іс-әрекетінде не айттық?


Д.О. «сөзді жалғастыр»




Мақал,жұмбақ айттық


Күтілетін нәтиже: Ожидаемый результат: Expected Result:

Түсінеді: Мақал.жұмбақ

Қайталайды:мақалдар мен жұмбақтарды

Қолдана алады: қолданылған сөздерді қолдана білу.