Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 1.1.3.6. 1тг. 2тг, 5тг, 10тг, 20тг, тиындармен түрлі операцияларды орындау 1.5.1.2. орынды, бағытты, заттардың арасындағы қашықтықты анықтайтын сандарды, заттарды, тауар бағаларын/терминдерді салыстыру кезінде қолданылатын ұғымдарды пайдалану. |
Сабақтың мақсаттары | Барлық оқушылар: 1 тг, 2 тг, 5 тг, 10 тг, 20 теңгелік монеталармен әртүрлі амалдар орындайды. Көптеген оқушылар : Монеталардың түрлерін ажыратады, салыстырады, құнын ажыратады. Кейбір оқушылар: заттардың арасындағы қашықтықты анықтайтын сандарды, заттарды, тауар бағаларын/терминдерді салыстыру кезінде қолданылатын ұғымдарды пайдалананып,Алған білімді оқушылар өмірде қолданады. |
Сабақтың басы Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру | Аққу болып ұшамыз Көлге келiп қонамыз Көлдiң бетiн құшамыз Қайта самғап ұшамыз. – Балалар, бір-біріміздің қолымыздан ұстап, алақан арқылы жүректің жылуын сезініп үйренген қандай тамаша, қандай қуаныш! | Шаттық шебері |
Сабақтың ортасы |  Оқулықпен жұмыс. №1 Белгісіз монеталар. Суретпен жұмыс. Көрсетілген сома қай монеталардан шығатынын анықта. 11 теңге: 1 тг, 10ттг. 10 тг, 1 тг, 1 тг, 5 тг, 5 тг. 15 теңге: 10 тг, 5 тг. 5 тг, 5 тг, 5 тг. 5 тг, 5 тг, 2 тг, 2 тг, 1 тг. 5 тг, 2 тг, 2 тг, 2 тг, 2 тг, 2 тг. №2 Орындап көр. Шырынның бағасын анықта. Сатушыға қандай монеталарды бересін. Жауабы: 80 тг = 20 тг + 20 тг + 20 тг + 20 тг. 80 тг = 10 тг + 10 тг + 20 тг + 20 тг + 20 тг №3 Шығарып көр. Тиын жинағышта қанша ақша бар екенін анықта. Тиын жинағыштағы тиынның санын тағы қандай монеталардан жинақтауға болады . Басқа монеталармен салыстырады №4 Ойлан. Жандостың сатып алатын альбомының бағасын салыстыр. Қаншаға арзан екенін анықта. Дәптермен жұмыс.  | Таныстырылым, оқулықпен жұмыс |
Сергіту сәті | Әппақ болып таң атты, Түтiн тiке шығады. Қарлығаштар қанатын Самғап биiк ұшады. Топ-топ, топ басайық, Жалаудан күн жасайық. Жаса, жаса алтын күн Жаса, жаса жарқын күн. (балалар қолдарын соғады) | Сергіту сәтіне арналған жинақ |