СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

Математика Моро 30-бет

Нажмите, чтобы узнать подробности

План

Просмотр содержимого документа
«Математика Моро 30-бет»

Мооноту Сабак: Математика Класс-2 Текшерилди: ОББ

Сабактын темасы: Мисал-маселе иштоо

Негизги компетенттуулуктор:

1.Маалыматтык

2.Социалдык-коммуникативдик

3.Оз алдынча уюштуруу жана маселелерди чечуу;

Сабактын тиби:Аралаш

Сабактын формасы:

Колдонуучу ыкмалар: оз алдынча иштоо.

Кректелуучу каражаттар: Темага байланыштуу таркатмалар, карточкалар, суроттор ж.б

Предмет аралык байланыш:.Адабий окуу

Сабактын максаттары

Корсоткучтор

1

Жазуу турундогу кемитуунун эрежелерин билишет.Берилген амалдарды мамыча турундо тушундуруу менен так аткарышат.Маселенин шартын тузуп,чыгарышат

Жазуу турундогу кемитуунун эрежелерин билишсе.Берилген амалдарды мамыча турундо тушундуруу менен так аткарышса.Маселенин шартын тузуп,чыгарышса.

2

Логикалык ой жүгүртүүсү өсөт. Эсептөө көндүмдөрү калыптанат.

Логикалык ой жүгүртүүсү өссө. Эсептөө көндүмдөрү калыптанса.

3

Убакытты туура пайдаланууга, бири-бирине жардамдашуу менен ынтымактуулукка тарбияланышат.

Убакытты туура пайдаланууга, бири-бирине жардамдашуу менен ынтымактуулукка тарбияланышса.

Сабактын журушу:

Сабактын

Этаптары

Убак-

тысы

Мугалимдин ишмердуулугу

Окуучунун ишмердуулугу

Компетент-

туулугу

Баалоо

1.Уюштуруу

3-5

мин

Окуучулардын формаларына,окуу куралдарын, класстын гигиеналык абалын козомолдойт.

Окуучулар оздорунун формаларына,гигиеналык абалдарына,окуу куралынын абалдарына жооп беришет.



Т.К Б

Отулгон

Теманы

Кайталоо


Мээге

Чабуул.


3.Жаны

Тема

3-5

Мин






3-5 мин





5-10

Уй тапшырманы аткарып келдикпи?Мугалим окуучулардын дептерлерин парта аралап текшерет. №5

32+4+4+4 27-9-9-9 30-6=24 54-32=22

18+9+9 14-7-7 30-16=14


№1 Мамыча турундо жазып чыгар

75+16 93-67 90-78 15+85

85-65 54+19 49+51 67-28

№2

Агасы 5,карындашы 3 жоокту сугаргандан кийин дагы 4 жоок калды.Балдар бардыгы канча жоок сугарышы керек эле?



№3

Закирдин 12,ал эми агасынын андан6 га коп фломастери болгон.Маселе томонкудой чыгарыла тургандай кылып суроо кой:

  1. 12+6 2) 12+(12+6)


Окуучулар аткарган уй тапшырмаларын корсотушот

5

32+4+4+4=32+12=44 27-9-9-9=27-27=0

18+9+9=18+18=36 14-7-7=14-14=0


№1 Мамыча турундо жазып чыгар

75+16=91 93-67=26 90-78 =12 15+85=100

85-65=20 54+19=73 49+51=100 67-28=39

№2

5+3+4=8+4=12 ЖООБУ:12 ЖООК

№3

  1. Агасынын канча фломастери болгон? 12+6=18

  2. Агасы менен Закирдики биригип канча фломастер? 12+(12+6)=12+18=30 Ж:30




4.Жаны

Теманы

бышыктоо

15-20

мин

№4

Суротто канча жуп байпак тартылган? Бардыгы канча даана байпак?


№5 Экиден тегерекчелер канча жолу кайталанып тартылган?



№6

3 тегерекчеден 4 жолу кайталап тарт. Бардыгы канча тегерекче болуп калды?

№7

63/20/7=50 6/7/2=11

26/30/8=48 8//4/9=13


№8

К=11, к=24, к=27, к=30

К-6 к+8

№4

  1. Суротто 4 жуп байпак

  2. Бардыгы 8 даана байпак

№5

Экиден тегерекчелер 5 жолу кайталанып тартылган.

2+2+2+2+2=10 Жообу :10 тегерекче

№6

3+3+3+3=12 Жообу:12 тегерекче

№7

63-20+7=43+7=50 6+7-2=13-2=11

26+30-8=56-8=48 8-4+9=4+9=13

№8 к=11, 24, 27, 30 к-6 к+8


11-6=5 24-6=18 27-6=21 30-6=24

11+8=19 24+8=32 27+8=35 30+8=38




5.Талкулоо

Учун суроо

2мин

Мугалим окуучуларга проблемалуу суроо берет.

Окуучулар суроого жооп беруу менен талкуу жургузушот.



6.Тема б/ча

тыныгуу

1мин

Мугалим окуучуларды эс алдыруу максатында оюн ойнотот.

Окуучулар темага байланыштуу оюн ойношот.



7.Жыйынтык-

тоо

2мин

Мугалим карточкаларды таратат.

Карточкадагы суроолорго куучулар жоп беришет.




8.Уйго

Тапшырма


№9

Окуучулар тапшырманы кундолукторуно жазып,аткарып келишет.