СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

Մայրենիի բաց դաս/ Ջուրը։

Нажмите, чтобы узнать подробности

Ջուրը  կայնք  է,  ջրաղաց  է, ջրօրհնեք,

Լույսի  աղբյուրը  ջրվեժն  է,

Ջրի  կյանքը  միշտ  օրհնենք։

Просмотр содержимого документа
«Մայրենիի բաց դաս/ Ջուրը։»



ՀՀ ԿՈՏԱՅՔԻ ՄԱՐԶԻ ՉԱՐԵՆՑԱՎԱՆ ՔԱՂԱՔԻ ԵՂԻՇԵ ՉԱՐԵՆՑԻ ԱՆՎԱՆ

N 5 ՀԻՄՆԱԿԱՆ ԴՊՐՈՑ



ԲԱՑ ԴԱՍԻ ԾՐԱԳԻՐ

ՋՈՒՐԸ

/Վաս/

II դասարան













Առարկա ՝ Մայրենի

Դասարան ՝ II

Դասի տիպը ՝Հաղորդման դաս

Թեմա ՝ Ջուրը /Վաս/

Դասի նպատակները՝

  • Ուսուցողական:Զարգացնել երեխաների ճանաչողակա գործունեությունը և հետաքրքրությունը, ընդլայնել աշխարհայացքը, ծանոթացնել ջրի ուսումնասիրման ձևերին,  նրա մի քանի հատկանիշներին`անհամ, անգույն, անձև և անհոտ, թափանցիկ, հոսող:Ծանոթացնել ջրի շրջապտույտին:

  • Զարգացնող: Զարգացնել ճանաչողական հետաքրքրասիրությունը, տրամաբանական մտածողությունը, ուշադրությունը, հիշողությունը: Հարստացնել երեխաների բառապաշարը:: Զարգացնել արտահայտիչ,սահուն ընթերցելու կարողությունները:Ամրապնդել լեզվաքերականական գիտելքների պաշարը:

  • Դաստիարակչական: Սերմանել էլոլոգիական մշակույթի տարրեր, արթնացնել բնությունը պահպանելու , խնայելու ցանկություն:

Զննական պարագաներ ՝

  • պաստառ

  • համակարգիչ

  • պրոյեկտոր

  • սլայդներ

  • գլոբուս

  • կարմիր,կապույտ քարտեր

  • սառույցի կտոր

  • ջուր

  • խմբային աշխատանքի պարագաներ



Մեթոդներ Մտագրոհ, , Կանխագուշակում, Զրույց,





Դասի ընթացքը՝



Խթանման փուլ



  • Ուղերձ

  • Զրույց տարվա եղանակների մասին / https://learningapps.org// :

  • Թեմատիկ խմբի բացահայտում

  • Տնային հանձնարարության ստուգում

  • Հանելուկի գուշակումով անցում նոր դասանյութին

  • Տեղեկությունների հաղորդում ջրի մասին



Իմաստի ընկալման փուլ

  • Դասանյութի ընթերցում,քերականական աշխատանք տեքստի շուրջ

  • Ջրի շրջապտույտի վերաբերյալ մուլտֆիլմի դիտում

  • Դիդակտիկ խաղ- Ֆիզկուլտդադար

  • Խմբային աշխատանք

Կշռադատման փուլ

  • Անդրադարձ և ամփոփում

  • Գնահատում:

Տնային հանձնարարությունԲանաստեղծությունը սովորել անգիր,Առ.՝4