СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

Найбільший спільний дільник

Категория: Математика

Нажмите, чтобы узнать подробности

Просмотр содержимого документа
«Найбільший спільний дільник»

Урок № 7

Найбільший спільний дільник.

Мета уроку: сформувати в учнів поняття про спільний дільник кількох чисел, найбільший спільний дільник (НСД), взаємно прості числа, навчити користуватися алгоритмом знаходження НСД кількох чисел, формувати навички розв’язування задач із використанням алгоритму знаходження НСД; розвивати логічне мислення; виховувати самостійність.

Тип уроку:урок засвоєння нових знань.

I. Організаційний етап

II. Перевірка домашнього завдання

▪ Бліц-тест Варіант 1

Позначте правильну, на вашу думку, відповідь.

1. Який запис розкладання на прості множники числа 50 є правильним?

А Б В Г

2. Яке розкладання на прості множники є неправильним?

А Б В Г

Варіант 2

Позначте правильну, на вашу думку, відповідь.

1. Який запис розкладання на прості множники числа 56 є правильним?

А Б В Г

2. Яке розкладання на прості множники є неправильним?

А Б В Г

Відповіді до бліцтесту

Варіант 1. 1. Г. 2. Б. Варіант 2. 1. В. 2. Б.

Здійснити перевірку шляхом коментування з місця.

III. Актуалізація опорних знань

▪ Запитання до класу

1. Яке число називають дільником даного числа? 2. На яке просте число діляться всі парні числа? 3. Що означає розкласти натуральне число на прості множники?

IV. Формулювання теми, мети й задач уроку; мотивація навчальної діяльності

Задача. Учні 6 класу вирішили привітати зі святом першокласників: купили 87 яблук і 58 апельсинів і розподілили порівну. Скількох першокласників привітали? Маємо умову, що число першокласників — це дільник і числа 87, і числа 58 одночасно.

V. Засвоєння нових знань

План викладання нового матеріалу

1. Поняття спільного дільника декількох чисел.

2. Означення найбільшого спільного дільника.

3. Алгоритм знаходження НСД кількох чисел.

4. Означення взаємно простих чисел.

VI. Закріплення нового матеріалу

Підручник № 138, 140, 141, 143, 153, 155

▪ Індивідуальна робота за картками Картка № 1

1. Знайдіть НСД чисел:

а) 54 і 63; б) 23 і 11; в) 100 і 81.

2. Запишіть усі неправильні дроби з чисельником 27, у яких чисельник і знаменник — взаємно прості числа.

3. Із цифр 2, 4 і 6 складіть трицифрові числа, в яких усі цифри є різними.
Знайдіть НСД цих чисел. Картка № 2

1. Із чисел 12; 21 і 25 складіть усі пари взаємно простих чисел.

2. Між дітьми розподілили порівну 155 цукерок і 62 печива. Скільки дітей одержали солодощі? 3. Поставте замість зірочок відповідні цифри. НСД .

; ; .

Розв’язання до карток Картка № 1

1. а) НСД ; б) НСД ; 23 і 11 — прості числа; в) НСД .

2. ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; . 3. 246; 264; 426; 462; 624; 642. НСД .

Картка № 2 1. 12 і 25; 21 і 25. 2. Відповідь: 31.

3. Оскільки НСД , то в кожному з чисел a, b і c має бути множник . Отже, . Відповідь: 2; 3; 7.

Перевірити й оцінити кілька робіт за бажанням учнів.

VII. Підбиття підсумків уроку

VIII. Домашнє завдання, інструктаж щодо його виконання

Підручник п.5 № 139, 142, 154



Бліцест Варіант 1

Позначте правильну, на вашу думку, відповідь.

1. Який запис розкладання на прості множники числа 50 є правильним?

А Б В Г

2. Яке розкладання на прості множники є неправильним?

А Б В Г

Варіант 2

Позначте правильну, на вашу думку, відповідь.

1. Який запис розкладання на прості множники числа 56 є правильним?

А Б В Г

2. Яке розкладання на прості множники є неправильним?

А Б В Г

Варіант 1

Позначте правильну, на вашу думку, відповідь.

1. Який запис розкладання на прості множники числа 50 є правильним?

А Б В Г

2. Яке розкладання на прості множники є неправильним?

А Б В Г


Варіант 2

Позначте правильну, на вашу думку, відповідь.

1. Який запис розкладання на прості множники числа 56 є правильним?

А Б В Г

2. Яке розкладання на прості множники є неправильним?

А Б В Г


Картка № 1

1. Знайдіть НСД чисел:

а) 54 і 63; б) 23 і 11; в) 100 і 81.

2. Запишіть усі неправильні дроби з чисельником 27, у яких чисельник і знаменник — взаємно прості числа.

3. Із цифр 2, 4 і 6 складіть трицифрові числа, в яких усі цифри є різними. Знайдіть НСД цих чисел.

Картка № 2

1. Із чисел 12; 21 і 25 складіть усі пари взаємно простих чисел.

2. Між дітьми розподілили порівну 155 цукерок і 62 печива. Скільки дітей одержали солодощі?

3. Поставте замість зірочок відповідні цифри.

НСД .

.

Картка № 1

1. Знайдіть НСД чисел:

а) 54 і 63; б) 23 і 11; в) 100 і 81.

2. Запишіть усі неправильні дроби з чисельником 27, у яких чисельник і знаменник — взаємно прості числа.

3. Із цифр 2, 4 і 6 складіть трицифрові числа, в яких усі цифри є різними. Знайдіть НСД цих чисел.

Картка № 2

1. Із чисел 12; 21 і 25 складіть усі пари взаємно простих чисел.

2. Між дітьми розподілили порівну 155 цукерок і 62 печива. Скільки дітей одержали солодощі?

3. Поставте замість зірочок відповідні цифри.

НСД .

.