СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

Ойынның сценарийін әзірлеу

Нажмите, чтобы узнать подробности

Ойынның  сценарийін  әзірлеу

Просмотр содержимого документа
«Ойынның сценарийін әзірлеу»



Күні:

Мұғалімнің аты-жөні: .Утенова Н.Ж

Сынып: 6 В

Қатысқандар:

Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы

Ойынның сценарийін әзірлеу

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

6.3.2.2 – блок – схема түріндегі қадамды ұсыну

Сабақтың мақсаты

  • Ойынның сценарийін әзірлеу

  • Ойын сценарийін блок – схема түрінде ұсыну

  • Ойын сценарийін тұжырымдау

Бағалау критерийі

  • Ойынның сценарийін әзірлей алады

  • Ойын сценарийін блок – схема түрінде ұсынады

  • Ойын сценарийін тұжырымдайды

Тілдікмақсаттар


Пәнге қатысты лексика және терминология:

Сценарий --- Сценарий --- Scenario

Диалог құруға/ жазылымға қажетті сөздер топтамасы:

Ойын ортасында сценарий құру дегенді қалай түсінесіңдер?

Сценарий дайындаудың қандай ерекшеліктері бар

Анимацияның сценарийі мен ойынның сценарийінің ұқсастығы мен айырмашылықтарын атаңыз?

Құндылықтарға баулу




Бұл сабақта келесі құндылықтар дарытылады: өзбетімен білім алу, өзгенің пікірін тыңдай білу, топта бірлесе жұмыс жасау және шешімді бірлесе қабылдау арқылы ынтамақтастық қалыптастыру

Құндылықтарды дарыту жұпта және топта жұмыс жасау арқылы іске асады

Пәнаралық байланыс

Ағылшын, бейнелеу, орыс тілі

Алдыңғы білім


Оқушылар осыған дейін біледі: Ойынның идеясын анықтап, есептің шешімін кезеңмен талдай біледі

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері


Ресурстар

Сабақтың басы

2 минут











3 минут

Ұйымдастыру кезеңі.

Амандасу, оқушыларды түгендеу. 

Психологиялық ахуал қалыптастыру 

«Көңілді күн» оқушылармен жеке жеке көңілді етіп амандасу.

«Тәтті кәмпит» оқушылар 2 топқа бөлу. Өздері қалаған кәмпитті таңдайды, кәмпиттің келесі жағында топтың аты және сабаққа деген тілек жазылған.

1-топ «Спрайт»

2-топ «Скрипт»

(Ұ) «Сұрақтар жауыны» әдісі

Өткен тақырып бойынша сұрақтар беріледі

  1. Ойын, компьютерлік ойын туралы пікірің қандай?

  2. Компьютерлік ойындар дайындаудың кезеңдерін атаңыз

  3. Идея, ойынның идеясы дегенді қалай түсінесің?

  4. Блок – схема анықтамасын тұжырымда, блоктарға сипаттама бер

  5. Іс әрекет қандай блок-схемада орындалады, сызбасын тақтаға сыз

  6. Біз қай программамен таныстық?

ҚБ Бірін бірі бағалау. "Екі жұлдыз, бір тілек" әдісі







Сабақтың ортасы

Білу және түсіну






12 минут











Қолдану


10 минут















Талдау

5 минут









Жинақтау

3 минут

Жаңа сабақ түсіндіру «Медиа» әдісі бойынша оқушыларға бейне ролик көрсетіледі. Бейнероликтен өтілетін жаңа тақырып мазмұнын көре алады.

Жетелуші сұрақтар

Сценарий дегенді қалай түсінесің?

Ойынның сценарийі туралы қандай ой білдіресің?

Идеяны ойынға қалай айналдыруға болады?

Ойын нысандары дегеніміз не?

Олардың атқаратын рөлі қандай деп ойлайсың?

Сұрақтарға жауап алу арқылы мұғалім жаңа сабақтан мағлұмат береді

(Т,Ж) «Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі

Оқулықтан оқу, топпен бірлесіп талқылау және сараптау

1-топ «Спрайт» тобы

«Анимацияның сценарийін қалай дайындаймыз»

2-топ «Скрипт» тобы

«Ойынның сценарийін қалай дайындаймыз»

ҚБ Бірін - бірі бағалау. "Бес бармақ" әдісі

(Ө) Практикалық тапсырма,

HOUR OF CODE сайтына кіріп сол жердегі Майнкрафт ойының кезеңдерінен және Scratch бағдарламасында өтеді.

  1. «Қарлығаштың құйрығы неге айыр» ертегісінің ойын сценарийін өз қалауыңмен жаса.

  2. «Қарлығаштың құйрығы неге айыр» ертегісінің ойын сценарийін жаса. Оның алгоритмін блок – схема түрінде орында

Дескриптор 

  • Ойынға қатысатын кейіпкерлерді анықтайды, орналасатын ортасын немесе сахнасын жобалайды, ойынның сценарийін құрады

  • Алгоритмнің блок – схемасын дайындайды

  • Презентация жасайды

ҚБ Өзін – өзі бағалау.

Сергіту сәті «Керемет суретшілер» әр оқушы ақ параққа мұғалімнің айтқан бейнелерін қарамастан салу.

(Ө) “Миға шабуыл” Сыни ойлауын дамыту

Ашық микрофон” әдісі

1. Кейіпкердің қозғалысы қалай іске асады?

2. Ойынның сценарийін жасауда қандай сұрақтар қолданылады?

3. Сценарий дегенді қалай түсінесің?

4. Ойынның сценарийін жасау алгоритмін атаңыз?

5. Компьютерлік ойындар қандай түрге бөлінеді?

ҚБ «Ауызша бағалау» әдісімен мұғалім бағалау

(Ө,Т) “Бір сөйлеммен түйіндеу” әдісі

Өтілген тақырып бойынша алған білімдерін, өз ойларын бір сөзбен түйіндеп жеткізу
















оқулық, плакат, маркер











оқулық, компьютер


















Сабақтың соңы

5 минут




Рефлексия (жазбаша)

Бүгінгі сабақта не сәтті болды? Қандай қиындықтар кездесті?


Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз?

Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау





Сабақ бойынша рефлексия


Сабақ мақсаттары немесе оқу мақсаттары шынайы, қолжетімді болдыма?

Барлық оқушылар оқу мақсатына қол жеткіздіме? Егер оқушылар оқу мақсатына жетпеген болса, неліктен деп ойлайсыз?Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақ кезеңдерінде уақытты тиімді пайдаландыңыз ба? Сабақ жоспарынан ауытқулар болды ма және неліктен?

Бұл тарауды сабақ туралы рефлексия жасау үшін пайдаланыңыз. Сол бағандағы өзіңіз маңызды деп санайтын сұрақтарға жауап беріңіз.