06.02.18р. 06.02.18 г. Розробка уроку вчителем початкових класів Синецькою О.М.
Тема : Велике і мале.
Мета: ознайомити учнів з поняттям «великі і малі», засвоїти слова цієї теми ; формувати вміння
правильної вимови ; розвивати пізнавальну активність школярів, вміння працювати в парах;
виховувати любов і бережливе ставлення до краси природи, навколишнього світу.
Слова для засвоєння: вибрикує, нишком, забарився, бабка, зажурився, хвилююсь,мрія.
Хід уроку
I.Організаційний момент.
Щоб добре нам навчатись,
Треба всім старатись,
На уроці не лінитись
И старанно всім трудитись.
Будуть в нас знання міцні,
І ми будем всі - знавці!
II. Перевірка домашнього завдання.
1)Виразне читання казки « Що краще за все гріє?» Початок зачитують, а продовження переказують за питанням вчителя ; знаходячи відповідь в тексті. а) Хто прийшов до вогнища? ( їжачок,зайчик, білочка,ведмідь); б) Скільки їх було всього? Порахуйте. (четверо) ; в) Яку відповідь здобули звірі на питання казки? Читайти речення – відповідь з тексту.
2)Робота над скоромовкою в парах - хто ліпше? Діти змагаються. Оцінюють ліпших.
3) Назви пори року, днів тижня. Чому відбувається зміна пори року? 

III. Актуалізація опорних знань.
Каліграфічна хвилинка. Ди- ди- ди. Иця – иця- иця. Ити – ити – ити. Юсь – юсь- юсь.
Робота над чистомовкою з записом складів у зошит, які промовляються самостійним читанням .
Ди- ди- ди – йшли качата до води.
Иця – иця- иця- а на зустріч їм лисиця.
Ити – ити – ити – та качат не треба вчити:
Юсь – юсь- юсь – вони з розбігу у воду плюсь.
Зміна слів за зразком
( Орієнтую на зразок підбору слів з відношенням до імен Ромашки й Барвинка )
Назвала – назвав мала- мав
Бачила – бачив знала -знав
Рятувала- рятував мріяла –мріяв
Гра «Додай слівце».
Вовк, білка, ведмідь,заєць – це … (звірі).
Корова, кінь, коза,вівця – це … (свійські тварини).
Муха,джміль, комар, метелик, бабка – це …. ( комахи)
*Бабка – стрекоза.
IV. Повідомлення теми і завдань уроку.
V. Сприймання та усвідомлення нових знань.
ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА
Ведмежата
Ведмежата в лісі жили,
Головою вертіли.
Ось так, ось так- головою вертіли.
Ведмежата мед шукали,
Дружно дерево гайдали,
Ось так,ось так –дружно дерево гайдали
Перевальцем все ходили
Та із річки воду пили.
Ось так,ось так – та із річки воду пили.
Ну, а потім танцювали,
Вище лапи піднімали.
Ось так,ось так - вище лапи піднімали.
VI. Робота за підручником (с.18-19).
Гра « Зайве слово». ( Діти прочитують слова та відокремлюють зайві слова після прочитання стовпчику слів). Назвіть за розміром великого звіра і маленького.

Робота в зошиті. Запишить з кожного стовпчика через тире за розміром великого та маленького звіра.
Перевірка запису. Виправлення помилок.
Робота в зошиті. Нові слова : вибрикує –голоп, нишком – втихаря ,хвилююсь – волнуюсь, зажурився- приуныл, забарився- замешкался, бабка -стрекоза . (Промовлення за вчителем і записують по складах. Перевіряти будуть як зустрінуть у тексті при слідкуванні за вчителем.)
Показове читання учителем тексту Василя Сухомлинського «Велике і мале».
Самостійне голосне читання тексту учнями.
Читання за ролями.
Бесіда за змістом прочитаного.
Що здивувало тварин? ( Розмір тіла.) Ми порівнювали розмір тіл ,на початку уроку, не випадково,але ми не помилялись в своєму вибору . Чому? ( Тому що мі знаємо,що тварини бувають різні за розміром і зовнішньо.)
Яке слово перевірили в написанні у тексті цього оповідання? (вибрикує). –До кого воно відноситься? (Теля.)
Самостійне ознайомлення учнів із віршем Платона Воронько «Друзяки».
Робота над виразністью. Яке слово перевірили в написанні у тексті цього вірша? (нишком).
Робота над скоромовкою. Яке слово перевірили в написанні у тексті скоромовки?(Забарився.)
VII. Підсумок уроку.
-Про що ми читали на уроці?
-Що вам запом’яталось із сьогоднішнього уроку?
VIII. Д О М А Ш Н Е З А В Д А Н Н Я.
Повторити вивченні слова. Списати скоромовку с.19. Знайти цікаве про дружбу звірів.
В 2017-2018 учебном году календарно-тематическое планирование в начальной школе по предмету «Украинский язык» составляется по семестрам, используя содержание учебника:
Українська мова 2 клас: підручник для загальноосвітніх закладів. У 2 ч. Ч. 1./ Укл. О.В. Чорна, Н.А. Редчець, Г.В. Харламова; Під заг. ред. О.В. Чорної. – Луганськ: ТОВ «Прес-експрес», 2017. – 88 с.: іл.
Государственное учреждение « Луганский учебно - воспитательный комплекс I-III ступеней – дошкольное учреждение детский сад №50
имени Федорчука А.В.»
06.02.18г. Урок украинского языка во 2- В классе по теме : Велике і мале.
Подготовила учитель начальных классов : Синецкая Е.Н.

г. Луганск-18г.
САМОАНАЛИЗ УРОКА
Учитель: Синецкая Елена Николаевна
Дата: 06.02.18 год.
Класс: 2 «в»
Предмет: «Украинский язык»
Тема: Велике і мале.
Тип урока: урок изучение нового материала
Преподавание украинского языка ведётся по учебнику «Українська мова. 2клас» в II –х частях. Составители: Елена Викторовна Чорная, Наталья Анатольевна Редчец, Анна Васильевна Харламова (3 ч в неделю).
Анализируемый урок входит в систему уроков по теме «Дивовижний світ навколо»
Любой процесс познания начинается с импульса, побуждающего к действию. Помня об этом, я тщательно продумывала каждый этап урока, составляла задания, подбирала вопросы, использовала различные приёмы активизации учеников.
Этапы урока были тесно взаимосвязаны между собой, чередовались различные виды деятельности. Умственные действия опирались и подкреплялись практическими действиями. Учебный материал на протяжении всего урока работал на организацию посильного поиска и исследования второклассников, соответствовал их жизненному опыту.
Начало урока прошло организовано. Стихотворение способствовало эмоциональному настрою на урок.
На этапе актуализации проведена минутка чистописания, которая была связана с изучаемой темой. Для закрепления изученного ранее материала проводился картинный диктант с последующей взаимопроверкой. При выполнении данного задания у учащихся формируется умение действовать по плану, умение взаимодействовать со сверстниками в учебной деятельности, а также действия контроля и коррекции.
Следующий этап урока – выявление затруднений и постановка проблемы, на мой взгляд, самый важный, так как на этом этапе формируется тема, определяются задачи урока, и, главное, происходит осознание учащимися того, что уже усвоено, и что ещё нужно усвоить. От того, насколько будет организована работа на данном этапе, будет зависеть заинтересованность и успешность в открытии новых знаний.
Образовательная цель являлась стержневой на протяжении всего урока. Для решения этой цели учащиеся проявили себя в умении анализировать информацию, рассуждать, отвечать на поставленные вопросы.
Большое внимание на уроке уделяю рефлексии, поскольку новое учебное действие зафиксируется только тогда, когда произойдёт осознание учащимися результата своей учебной деятельности.
Я считаю, что поставленная мною цель – достигнута. На всех этапах урока учащиеся были вовлечены в активную мыслительную и практическую деятельность. Чтобы сменить вид деятельности – проведены игры.
Одним из требований к современному уроку является использование ИКТ. Думаю, что наглядность, которая использовалась на уроке, способствовала лучшему усвоению программного материала и развивала интерес к изучаемой теме.
Психологический микроклимат на уроке был комфортным.
Новый стандарт, обозначив требования к образовательным результатам, предоставляет почву для новых идей и новых творческих находок. Но если учитель знает, что прежние методы работы помогают реализовать требования нового стандарта, не стоит отбрасывать их совсем. Необходимо найти им применение наряду с новыми педагогическими технологиями, в новой образовательной среде. Что я и практикую в своей работе.