СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

План конспек слайд

Категория: Алгебра

Нажмите, чтобы узнать подробности

Просмотр содержимого документа
«План конспек слайд»

Өтүлгөн тема боюнча кайталоо.  1) Даражанын касиеттери 2) Даражаны көбөйтүү 3) Даражаны бөлүү 4) Көбөйтүндүнү даражага көтөрүү

Өтүлгөн тема боюнча кайталоо.

1) Даражанын касиеттери

2) Даражаны көбөйтүү

3) Даражаны бөлүү

4) Көбөйтүндүнү даражага көтөрүү

Даража түрүндө көрсөткүлө:  1)  a) б) в) г)  2)  а) в) г)  3) а) б) вх в) ав г)авх    1) a) б) В) г)  2) a) б) в) г)  3) z б) г)  

Даража түрүндө көрсөткүлө: 1) a) б) в) г) 2) а) в) г) 3) а) б) вх в) ав г)авх 1) a) б) В) г) 2) a) б) в) г) 3) z б) г)

 

 Сабактын темасы: Даражаны даражага көтөрүү.

Сабактын темасы:

Даражаны даражага көтөрүү.

Сабактын максаты 1) Даражаны даражага көтөрүүнүн формуласын жана эрежесин билишет. 2) Формуланы жана эрежени мисал иштөөдө колдоно алышат. 3) Топтор менен иштөөдө бири бирин сыйлоого тарбияланышат.

Сабактын максаты

1) Даражаны даражага көтөрүүнүн формуласын жана эрежесин билишет.

2) Формуланы жана эрежени мисал иштөөдө колдоно алышат.

3) Топтор менен иштөөдө бири бирин сыйлоого тарбияланышат.

Күтүлүүчү натыйжа  1) Эгерде, даражаны даражага көтөрүүнүн формуласын жана эрежесин билишсе. 2) Эгерде, формуланы жана эрежени мисал иштөөдө колдоно алышса. 3) Эгерде, топтор менен иштөөдө бири бирин сыйласа.

Күтүлүүчү натыйжа

1) Эгерде, даражаны даражага көтөрүүнүн формуласын жана эрежесин билишсе.

2) Эгерде, формуланы жана эрежени мисал иштөөдө колдоно алышса.

3) Эгерде, топтор менен иштөөдө бири бирин сыйласа.

Сабактын жабдылышы Интерактивдүү доска, маркер, тесттер,ребустар.  Сабактын тиби Жаңы билимди өздөштүрүү

Сабактын жабдылышы

Интерактивдүү доска, маркер, тесттер,ребустар.

Сабактын тиби

Жаңы билимди өздөштүрүү

Сабактын жүрүшү 1) Уюштуруу 2) Өтүлгөн теманы кайталоо 3) Жаңы теманы түшүндүрүү

Сабактын жүрүшү

1) Уюштуруу

2) Өтүлгөн теманы кайталоо

3) Жаңы теманы түшүндүрүү

==  = ==  =  каалагандай аражасынын n-чи даражасы көрсөткүчү m менен n дин көбөйтүндүсү болгон а нын даражасына барабар.    

== = == = каалагандай аражасынын n-чи даражасы көрсөткүчү m менен n дин көбөйтүндүсү болгон а нын даражасына барабар.

 

Даражаны даражага көтөргөндө негизин мурдагыдай калтырышат, ал эми көрсөткучтөрун көбөйтүшөт.  Оозеки мисал  1) 2)  3) 4)  5) 6)  7))  

Даражаны даражага көтөргөндө негизин мурдагыдай калтырышат, ал эми көрсөткучтөрун көбөйтүшөт. Оозеки мисал 1) 2) 3) 4) 5) 6) 7))

 

№ 446  а) б) в)г)  д) ж)  №447  а)  г)    

№ 446 а) б) в)г) д) ж) №447 а) г)

 

Жыйынтыктоо.Домино оюну Тапшырма №448 Баалоо
  • Жыйынтыктоо.Домино оюну
  • Тапшырма №448
  • Баалоо