Міністерство освіти України
Чернігівський ліцей №32
Конспект уроку німецької мови в п`ятому класі
(друга іноземна мова)
WO ARBEITEN DIE LEUTE?
Учитель німецької мови
Сусло Ктерина Михайлівна
За підручником С.І.Сотникової
Т.Ф.Білоусової «H@llo, Freunde!»
2014-2015 н.р.
Тема: Wo arbeiten diese Leute ? /Де правцюють ці люди ?
Мета:
Практична :
вчити нові лексичні одиниці теми;
тренувати учнів у використанні нової лексики в усному мовленні;
вправлятися у вживанні дієслів у теперішньому часі.
Освітня :
розширювати кругозір учнів інформацією про найпопулярніші професії.
Виховна :
виховувати повагу до людей, праці, інтерес до різних професій, уміння співпрацювати.
Розвивальна:
розвивати навички аудіювання, говоріння, читання, письма.
розвивати навички монологічного мовлення, пам’ять, увагу, уяву.
Обладнання уроку:
1)Німецька мова(1-й рік навчання).5 клас: Підручник для загальноосвітніх навчальних закладів “H@llo, Freunde!” /С.І.Сотникова, Т.Ф.Білоусова.-Х.:Ранок, 2013.-192с.
2) Німецька мова. 5 клас: Робочий зошит(до підручника німецької мови “H@llo, Freunde!” для 5 класу загальноосвітних навчальних закладів (друга іноземна мова, перший рік навчання))/ С.І.Сотникова, П.Ф.Білоусова. – Х.:Ранок, 2013.-128с.
3) Презентація “Die Welt der Berufe”.
4) Малюнки до теми
Лексика: in einer Schule, in einer Fabrik, an einer Universität,
bei einer Firma, auf einem Bauernhof,
in einem Kaufhaus, in einer Klinik.
Схематичний план уроку:
Організаційний момент (3хв)
Мовленєва розминка (4хв)
Перевірка Д/з (робота з зошитом на друкованій основі) (7хв)
Монологічне мовлення за темою “Моя сім’я” (7хв)
Гра “Wer sind deine Verwandten von Beruf?” (7хв)
Фізкультхвилинка (2хв)
Пояснення нового лексичного матеріалу (7хв)
Вправляння (5хв)
Пояснення Д/з (3хв)
Підведення підсумків уроку (2хв)
Завершення уроку (1хв)
Хід уроку:
Організаційний момент
L:Guten Tag, Schüler!
S:Guten Tag, Lehrerin!
L:Setzt euch!
S:Danke schön!
L:Bitte schön!Wer hat heute Klassendienst ? Wer fehlt heute?
Wie gehtes ? Zetzt beginnen wir unsere Arbeit. Heute sprechen
Wir über die Berufe und wo arbeiten die Leute.
Мовленєва розминка
Zetzt arbeiten wir mit der Präsentation “Die Welt der Berufe“- світ професій.
Sprecht nach!(alle)… (sprecht nach und übersetzt die Berufe).
Jetzt sagt “Was ist er / sie von Beruf ? ”. „Er / Sie ist ...
Von Beruf“.
Und kurze Antworten : er / sie ist ... .
Wer braucht das ?
Перевірка Д/з (робота з зошитом на друкованій основі)
Jetzt AB Übung 1 auf Seite 29 – Aufnahme 7 (hört zu unol unterestreicht) 4)
Монологічне мовлення за темою “Моя сім’я”
So viele Berufe und was sind deine Verwandten von Beruf ?
Ezählt über deine Familie, Natascha (показ фотокартки сім’ї і розповідь про неї).
Dann Sveta, Polina.
Гра “Was sind deine Verwandten von beruf?”
Перший учень називає професію когось зі своїх рідних,
другий – називає професію першого і додає свою інформацію,
третій – називає родича і професію першого і додає інформацію про свого члена родини і т.д.
Фізкультхвилинка
Steht auf, Schüler!
Eins, zwei, drei, vier
alle , alle turnen wir.
Eins, zwei, drei, vier
alle , alle springen wir.
Eins, zwei, drei, vier
alle , alle schwimmen wir.
Eins, zwei, drei, vier
alle , alle marschieren wir!
Wie war die Sportpause?
Пояснення нового лексичного матеріалу
LB S41 Üb1 –Aufnahme 42 . Wo arbeiten diese Leute ? Schreib
In euere Vokabelhefte.
Вправляння
Показ малюнків із зображенням людей різних професій, необхідно назвати їх місце роботи.
Er / Sie arbeitet …
(Die Lehrerin – in einer Schule / an der Universität , der Bauer – auf einem
Bauernhof ,die Verkäuferin – in einem Kaufhaus , der Arbeiter –
in einer Fabrik, die Programmiererin – bei einer Firma).
AB Übung 1 Seite 33 – schriftlich (korrigiere die Sätze und schreibe sie auf).
+ LB Übung 4 Seite 42 – mündlich
9. Пояснення Д/з
1) Вивчити вирази
2) LB Übung 2 Seite 41- чит,перекл.
10.Підведення підсумків уроку.
Ihr habt gut gearbeitet und viel gelernt.
Euere Noten sind:
Завершення уроку
Die Stunde ist zu Ende. Steht auf! Auf Wiedersehen!