Рибальченко С.Є.,вчитель вищої категорії
початкових класів, вчитель-методист
Ясенівської гімназії №2 м. Ровеньок Луганської обл.
Свято справжніх першокласників
Мета: закріпити отриманні знання з усіх предметів шкільного курсу 1-го класу за І семестр, показати рівень сформованості навичок, вмінь учнів, розвивати бажання вчитися, здобувати нові знання, виховувати дисциплінованість, бережливе ставлення до шкільного приладдя, доброту, товариськість, сприяти становленню дитячого колективу.
Час проведення: кінець Ісеместру.
Обладнання: магнітні дошки, дидактичні ромашки, дидактичні «комп’ютери»(картки з цифрами і діями),звукові фішки, музичний супровід.
Хід заходу
Під музику діти заходять до класу, шикуються півколом
1. Вітам всіх присутніх в залі
Усі зібрались, зараз розпочнемо.
Були колись нам неосяжні далі,
Сьогодні в школу з радістю ідемо.
2. Минають дні, неначе річка ллється.
Уроки, труд, екскурсія та гра.
Луною в нашім класі свято віддається,
Чому, навчились - показати нам пора.
3. Ми всім висловлюємо кращі побажання,
Здоров'я й радощів ми зичимо в житті.
Прийміть найкращі наші ви вітання,
Країну знань підкоримо ми залюбки.
4. Ми всі бажаємо старанно вчитись,
Писати в зошитах, читати букварі.
Ми стали вже не просто діти,
А учні школи - школярі.
ПІСНЯ Песня «Маленькая страна»
1. Є на Гагарина, 17 гімназія № 2
Розуму тут усіх навчають та творять чудеса.
Роки навчання швидко мчаться, їх вже не зупинить.
Кожну хвилину зберігають, цікава тут кожна мить.
Приспів:
Гімназія №2( 2 раза) – ти і фортеця і опора, гімназія №2
Країна чудова, ти мрія казкова,
Ти в моїм серці як перлина світ чарівний несеш!
2. Всім ця країна часто сниться, радість вона несе,
Тож, першокласник, гарно вчися - успіх завжди прийде.
Шлях для талантів відкриває і до зірок веде.
Тут кожен з нас увись злітає, щастя своє знайде.(Діти сідають)
Вчитель: Проминуло вже 2 місяці навчання, закінчилася І чверть. Подорослішали і ми. Сьогодні прийшла пора довести це. Ми сідаємо в цей веселий потяг і відправляємося в Країну знань.
Під музичний супровід «Голубий вагон» діти виконують певні рухи, співають пісню
Ми відправимось у путь сьогодні всі,
Будем разом труднощі долать.
В нашім класі учні просто молодці,
Можем ми про це усім сказать.
Приспів: Разом у класі всі сваримось, миримось,
В школу прийшов наш клас вперше у житті.
І хоч минають дні, в класі в нас друзі всі.
Тож збережемо ми дружбу навіки.
2. Ми закохані у наш прекрасний клас,
В нас сьогодні свято непросте.
Ви сердечно привітайте усіх нас.
Нам хай сяє сонце золоте.
3.І хоч нам садок буває дуже жаль,
Раді , що до школи ми прийшли .
Відправляємось ми до Країни знань ,
Щоби кожен з нас багаж свій мав.
1 зупинка «Читалія»
- Країна Читалія нас зустрічає, читайликів кращих своїх представляє.
1. В кожнім домі, в кожній хаті,
У містах і на селі, -
Хто навчився вже читати,
Має книжку на столі.
2. Дружба з книгою - це свято,
Не було б його у нас,
Ми б не знали так багато
Про новий і давній час.
3. Книги дружать з дітворою,
Полюби їх у житі.
І улюблені герої будуть друзями в путі.
4. Сторінки книжок завітних
Всіх нас доброму навчать.
Працювати і учитись,
І Вітчизну шанувати.
- Сьогодні ваші улюблені казкові герої завітали до нас і принесли цікаві завдання.
Завдання казкових героїв:
1.Чистомовка
Ось від Карлсона промовка - ця весела чистомовка:
Ра - ра - ра - (розпочалась наша гра),
Ло - ло - л о - (ми приїхали в село),
За -за -за - (на горі стоїть коза),
Жа - жа - жа - (ми побачили вужа),
Мо- мо - мо - (ми купили ескімо),
Бі -бі -бі - (казку розкажу тобі).
2. Скоромовка
Зараз Вовчик з нами грає і всіх розуму навчає.
Щоб слухняний ротик мати, скоромовки слід вивчати:
Наварили смакоти –
Будеш їсти я і ти.
А сороки і ворони
Будуть їсти макарони. (повільно, голосно, тихо, швидко, черепашкою, «даганяшкою»).
3.Збери слово
- Зайчик завітав до нас, приніс завдань на цілий клас.
Із словами ми пограємо, багато цікавого впізнаємо
Альпіністи
Ш





А БА КА ЛА
РИ РАН ТЕР ПА
Садоводи

Колоьоринка
-Колір всім вам допоможе
Слова скоріше відшукати.
Правильно їх всіх назвати.
Білка,літо,віз
І
Звукоряд
-Слова із звуків поскладаємо і загадки відгадаємо(Діти відгадують загадки і викладають фішками -звуками відгадки)
Хто з хвостиком і з вушками,
-В кого лапки з подушками?
Як ступа ніхто не чує,
Тихо крадучись, полює.
І маленькі сірі мишки,
Утікають геть від (кішки)
Киці спиться і не спиться,
Білий сон приснився киці.
Білий, теплий з пінкою -
Вмилась киця слинкою.
Що ж то сниться милій киці?
Тут не можна помилиться. (Молоко)
Як сонечка нема
-Мене шукають дарма.
А сонечко сія —
Завжди з тобою я.
Стрибаєш ти чи йдеш
-Стрибаю, йду я теж. (Тінь)
Буквоїд
-З словами ще трішки пограємо, Із пропусками їх прочитаємо, Мишенятко букви з'їло,
Слова читаємо ми вміло
Кі... ка, ... лон, ... ев, щ... ня, б... ка.
Як ми навчилися читати,
Прийшов час нам показати (діти читають тексти з Букваря)
А щоб далі мандрувати,
Ребус слід нам розгадати. (Люби рідну мову).
Під музичний супровід «Голубий вагон» діти виконують певні рухи, співають пісню
2 зупинка «Математична»
- Зупинка Математична чекає всіх нас.
Знання показати гарні вже час.
Лист від сови:
Математика - наука найточніша!
її треба наполегливо учить.
А чим далі - тим вона складніша,
А без неї людям не прожить.
Давайте покажемо мудрій сові, чому навчилися.
1.Усний рахунок в межах 10
- Порахуй від 1 до 10, від 10 до 1.
- Назви сусідів числа 6, 4, 8.
- Назви попереднє число у 3, 9, наступне для 4,8,7.
- Збільш 4 на1, зменш 8 на 1, на 2.
- Порівняйте кількість (в таблицях)
2.Розв’язання прикладів
-Пограємо з «комп'ютером»( Вчитель називає приклади, діти натискють кнопки відповіді)
3. Розв'язання задач( відповідь сигналізують певним кольором дидактичної ромашки: синій -7. білий -4, червоний – 3, жовтий – 5,зелений -6, фіолетовий 2,оранжевий – 3)
Зайчат у зайця - 7
Треба їсти дати всім,
10 яблук заєць мав,
По одному дітям дав.
Скільки залишилось в нього?
Хто прийде на допомогу? (10-7 = 3)
В білки - 10 білченят,
А горішків в неї п'ять
Хто ж із вас малята знає,
Скільки ще не вистачає? (10-5 = 5)
Назбирав біля пеньків їжачок 8 грибків.
6 грибочків - маслючків, Він роздав для їжачків.
Хто з вас скаже нам, малята,
Скільки залишилось в тата? (8 - 6 = 2)
Троє бурих ведмежат, Батько й мати сіли в ряд
Скільки кружок із медком їм поставили рядком?(3+2=5)
У руденької лисички З діток - всі сестрички.
Лиска на базар ходила
І спіднички всім купила.
Діти, ви спостерігали, Чи спіднички всі вдягали? (З = 3)
Під музичний супровід «Голубий вагон» діти виконують певні рухи, співають пісню
3 зупинка «Казкова»
Казкова зупинка на нас всіх чекає.
Героїв впізнати вам всім дозволяє.
(Забігає Шапокляк)
- Ага, зібрались глядачі, Діточки і їх батьки.
Ну, зараз всіх я вас навчу,
Я ж так пакощі люблю! (Пісня-танок «Шапокляк» виконується з рогаткою)
Білосніжна: Ах, Невиховано бабусю! Куди це ви прийшли? Чому пакостите? Шапокляк: Як куди? До школи! Я пакощі дуже люблю.
Білосніжка: І вам не соромно? Подивіться на себе! Хто це вас пустив до школи? Адже школа - це храм науки! Що це ви з рогаткою тут робите, навіщо кнопки принесли?
Шапокляк: Як що? Бігаю, забавляюсь, стріляю...(стріляє цукеркою). Білосніжка: Годі, годі. Припиніть (забирає рогатку). Давайте краще навчатись,
Шапокляк: Ха, я вже все знаю. Хочете віршик розповім.
Діти вчаться в полі,
А комбайн працює в школі,
Всіх людей стрижуть в лікарні,
А лікують в перукарні.
Ми книжки берем в аптеці,
Ліки - у бібліотеці.
Білосніжка: Шапокляк, оце дива! Діти знають - це не такі
- Давайте допоможемо розібратися Шапокляк.
Діти вчаться в (школі),
А комбайн працює в (полі)
Ми лікуємось в (лікарні),
А стрижемось в (перукарні),
Ліки беремо в (аптеці),
А книжки в (бібліотеці).
- Давайте Шапокляк, поговоримо з вами про школу та шкільне приладдя. Я загадаю загадки, а ви відгадайте.
Шапокляк: Добре, тільки разом з першокласниками, а то я вже 100 років назад навчалась. Згодні діти?
Білосніжна: Новий дім несу в руці,
Двері в ньому на замку.
А живуть в будинку тім
Книжки, ручки, олівці.
Шапокляк: Що ж таке це, діти, підкажіть!
Так, вірно, десь він у мене завалявся!
Я до портфеля дуже звикла,
І він у мене ні на крок:
Зі мною йшов він на урок.
Портфель для мене залюбки
І ручку носив, і книжки.
Його я дуже берегла...
Бо дуже добре сніжною пори
На ньому з'їхати з гори.
Білосніжка: Воно і видно, як ви його берегли! Якщо ви з'їжджали з нього з
гори, то зрозуміло, чому він у вас такий. Діти, скажіть, хіба можна кататися на портфелі, кидати його скрізь?
Слухайте, Шапокляк, мою наступну загадку.
В шкільний сумці я лежу,
Як навчаємось скажу.
Шапокляк: Це, це... Діти, підкажіть, що це?
Білосніжка щось вигадала. Хіба щоденники можуть говорити? (прикладає і слухає). Я нічого не чую. Мій щоденник - німий!
Білосніжка: А то і ні. Дайте його мені, я вам покажу, який він балакучий (бере і відкриває). Ось, подивіться, він мені каже, що колись давно на уроці ви їли яблуко.
Шапокляк: Так.
Білосніжка: А вірш про школу ви не вивчили на пам'ять. Шапокляк: Правильно.
Білосніжка: А ось щоденник говорить, що ви на перерві плювалися, наче верблюд, а ось розбили з рогатки фонар. Шапокляк: І таке було...
Білосніжка: А ще у вас дуже брудні зошити з письма.
Шапокляк: Правда, але ж я не чого не чую!
Білосніжка: А вам і не потрібно не чого чути. Досить його розкрити і ви про
все дізнаєтесь. Я нещодавно дивилась щоденник Знайки, так він мені сказав, що його хазяїн молодець. І так щоденник радів, що й нам було весело. Діти, а чи радіє щоденник Шапокляк?
Шапокляк: Ладно я виправлюсь.
Білосніжка: Слухай наступну загадку.
Цю найпершу в школі книжку
Знає будь-який школяр
До усіх книжок доріжку
Прокладає нам...
Шапокляк: А це я знаю! Словар!
Білосніжка: Ну, що ви, Шапокляк, діти відгадали правильно - буквар. Слухай наступну.
О, милозвучна наша мова,
0. пісня мами колискова. Тараса невмируще слово.
0 рідна ...
Шапокляк: Діти, що це? .... українська мова!
1. Мова кожного народу Неповторна і своя;
В ній гримлять громи в негоду, В тиші - тьохкіт солов'я.
2. Солов'їну, барвінкову, Колосисту - на віки.
Українську рідну мову
В дар мені дали батьки.
3. Друже милий, ти помітив
До краси людську любов?
Скільки є на світі квітів,
Стільки є на світі мов.
ТАНОК З КВІТАМИ.
Вчитель: Дуже дякуємо тобі, Білосніжка, за поради. Запрошуємо до нас у гості.
1 ти, Шапокляк, сідай разом з нами, слухай, як треба вести себе у школі. Правила першокласників
1 Вставайте дружно кожен раз,
Коли учитель входить в клас!
2. Вже дзвінок нам дав сигнал,
Працювати час настав.
Тож і ти часу не гай,
Працювати починай.
3 .Спитає вчитель, треба встати
Дозволить сісти - тихо сядь.
4. С казати хочеш - не кричи,
А тільки руку підніми.
5. У школі парту бережи,
На ній ніколи не лежи.
6. А щоб урок минав не марно,
Сидіти треба рівно, гарно.
І не крутитись на уроках,
Як гой папуга чи сорока.
Вчитель: Ну, що, Шапокляк, запам'ятала правила першокласників?
Шапокляк : Так, тепер я буду охайною бабцею, буду завжди вчитися, робити тільки добрі вчинки, з усіма товаришувати, навіть до школи буду ходити.
Вчитель: Так ось, Шапокляк, якщо ти будеш виконувати усі правила, як діти
1-А класу, то і ти отримаєш такі дипломи, як і вони.
(Дипломи вручає вчитель і директор. Учні читають вірші)
1.Ми обіцяємо всім вчитись на відмінно.
І школу нашу ми не підведем.
Оцінки гарні будем мати непримінно.
Ми на уроки з радістю ідем.
2. Перщокласники ми справжні
І навчаємось щодня.
Були колись нам далі неосяжні.
Тепер ми маємо знання.
Пісня «Першокласників»
4 зупинка «Дивограй»
Зупинка нова -Дивограй .
Тут іменинників стрічай .
На дощці листочки з’являються з портретами іменників осені
Спіцин Данило 01.09.05
Асеєв Олексій 30.10.04
Карпич Ілля 05.10.04
Ковальчук Дмитро22.11.04
Свистунов Сергій15.10.2004
1 Осінь в клас наш завітала,
Щоб іменини відзначать.
Тож з Днем народження у класі діток
Прийшла пора нам привітать.
2 Ми іменинників запрошуєм в центр зали
Для них слова вітання прозвучать.
А всіх гостей попросимо, щоб не скучали,
І їх аплодисментами стрічать
2.Ми вам висловлюєм сердечні привітання.
Нехай щастить вам,друзі у житті.
І хай збуваються всі ваші бажання.
Ми з днем народження вітаєм всіх!
ІГРИ З ІМЕНИННИКАМИ
1.Скажи привітання.( Діти по черзі передають мікрофон і бажають іменникам здоров’я, удачі, гарного настрою, гарних відміток тощо).
2.Впізнай голос.(Одному з іменників зав’язують очі. Інші по черзі ласкаво до нього звертаються. Іменинник повинен відгадати,хто його кличе)
3.Розсміши гостей(Кожен з іменників надягає хустинку і каже « Я сама красива!» з метою розсмішити присутніх).
4.Пронеси м’яч (Всім іменникам пропонується пронести м’яч на голові на відстань і не уронити його)
5.Якщо подобається тобі, то роби так.(Під музику діти повторюють рухи)
КЛЯТВА ПЕРШОКЛАСНИКІВ
1.Першокласники ми справжні –
Це сьогодні довели.
Дуже вдячні ми вам, мами,
Що в цей нас привели.
2.Тож клянемось ми сьогодні
Любих мам не підвести.
Будем вчитись на відмінно.
На радість вам усім рости.
3. Обіцяємо старатись,
На перервах тільки гратись.
Знання міцні й надійні мати.
Клянемось всіх вас шанувати!
Навчатися гарно - клянемось.
Писати старанно – клянемось.
Вивчати вірші,танцювати,співати
І милий свій край клянемось зберігати!
Вчитель: Підходить до кінця наша подорож і всім я хочу побажати.
Хай вам, любі діти, сонечко сміється.
І наука хай дається.
Не привчайтеся у роботі
Відкладати все на потім.
Хай щастить вам, діти, всюди!
Хай ростуть з вас гарні люди.
9