СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

Пряма. Промінь. Площина

Категория: Математика

Нажмите, чтобы узнать подробности

Просмотр содержимого документа
«Пряма. Промінь. Площина»

Урок 7

Площина. Пряма. Промінь

Мета: удосконалити вміння розрізняти й зображати пряму і промінь; сприяти розумінню того, що вони нескінченні; спрямувати практичні дії учнів на наочне усвідомлення властивостей прямої; розвивати просторову уяву; виховувати акуратність, уважність.

Тип уроку: удосконалення знань і вмінь.

Хід уроку

І. Організаційний етап

ІІ. Перевірка домашнього завдання


ІІІ. Формулювання мети і завдань уроку

Практичні завдання:

1) Позначте на площині точку. Проведіть через неї пряму. Чи можна через цю точку провести ще одну пряму? Ще дві прямі?

2) Позначте на площині дві точки. Проведіть через них пряму. Чи можна провести через ці дві точки ще одну пряму?

3) Позначте на площині три точки. Чи завжди через них можна провести хоча б одну пряму?

Після обговорення відповідей на ці запитання вчитель повідомляє завдання уроку: засвоїти властивості прямої.

ІV. Удосконалення і розширення знань

1) Скільки прямих можна провести через одну точку?

2) Чи завжди можна провести пряму через дві точки?

3) Скільки прямих можна провести через дві точки?

4) Чи завжди можна провести пряму через три точки?

V. Удосконалення вмінь

1. Виконання усних вправ

1) Чи може лінією перетину двох площин бути:

а) відрізок; б) промінь; в) пряма; г) крива лінія?

2) Скільки прямих можна провести через точку, розташовану не на площині, а в просторі?

3) Скільки можна побудувати променів з початком в одній точці?

4) Як розміщені дві прямі на площині, якщо вони мають спільну точку?

2. Виконання письмових вправ

За підручником п.4 № 94 (усно), 98, 101

Діагностична самостійна робота за курс початкової школи.

Ів - с.9, ІІ в. – с.10, ІІІ в.- с.11 4 в. – с.12


VІ. Підсумки уроку

У кінці уроку збираються зошити для їх перевірки.

VІІ. Домашнє завдання

П.4 № 91,99