СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

Реактивті қозғалыс

Категория: Физика

Нажмите, чтобы узнать подробности

Реактивті қозғалыс туралы жалпы мағұлмат, зымыран және оның құрылысы

Просмотр содержимого документа
«Реактивті қозғалыс»

Физика

Мектеп: "Пенжім орта мектебі" КММ

Күні:

Мұғалімнің есімі: Сеиткасимова Айсулу

Сынып:

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Реактивті қозғалыс

Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары)

Импульс заңын еске түсіреді, реактивті қозғалыс туралы ұғымды түсінеді. Реактивті қозғалысқа жататын мысалдар арқылы пайдасы мен зиянын біледі.

Сабақ мақсаттары

барлық оқушылар:

  • Реактивті қозғалыс ұғымын түсінеді

Оқушылардың басым көпшілігі:

  • Реактивті қозғалыс туралы ұғымның пайда болуы мен қай ғалымдардың үлесі бар екенін түсінеді

Кейбір оқушылар:

  • Реактивті қозғалысқа нелер жататынын анықайды .

Алдыңғы оқу

Дене импульсі, импульс заңдары

Жоспар

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар,ескертпелерді жазыңыз


Ресурстар


Басталуы

5 мин

1. Ұйымдастыру кезеңі

 




1. Амандасу

2. Түгендеу

3. Сыныпта психологиялық ахуал турдыру («Шаттық шеңберін» құру арқылы оқушылар бір - біріне жақсы тілектер айтып, жақсы көңіл- күй сыйлайды)

4. Топқа бөлу

5. Үй тапсырмасын сұрау


«Ыстық орындық» әдісі арқылы үй тапсырмасын сұрау













Ортасы

(20 минут жалпы сабақтың ортасына)













10 минут





8-10 минут



Мына кестені толтыра отырып сабақтың мазмұны бойынша қорытынды шығар.

Импульстің сақталу заңы мен рективті қозғалыс арасындағы байланыс.

Реактивті қоғалыс және осыған өмірден мысалдар келтіру

Рективті қозғалыс жылдамдығының шамаларға байланысы





«Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі арқылы жұптық жұмыс

18- жаттығу№ 1, №2 есептер


Топтық жұмыс.

Сынып екі топқа бөлініп, келесі тапсырманы орындайды. «Суретпен жұмыс»

Мәселе екі топқа ортақ сурет беріледі және сол берілген суреттегінің пайдасы мен зияны туралы айтылады


І топ.






Суреттегі зымыранның пайдасын

айту




















ІІ топ. Суреттегі зымыранның зияны туралы айту






Кесте











Оқулық













қосымша берілген сурет

Аяқталуы

5 мин

Қорытындылау

Бағалау (өзара бағалау)

Үйге тапсырма беру .

  1. §21. Реактивті қозғалыс туралы мысалдарымен түсініп оқып келеді

  2. 2. Оқулықтағы 18 – жаттығу, №3




Рефлексия:


Өзара бағалайды

Үйге берілген тапсырманы жазады


Қосымша ақпарат 

Саралау-Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы түрлендіруді қалай жоспарлайсыз?

Бағалау-оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері АКТ-мен байланыс Құндылықтарға байланыс

  • Жеке жұмыс жасау

Рефлексия

Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма?

Бүгін оқушылар не білді?

Сыныптағы ахуал қандай болды?

Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма?

Мен берілген уақыт ішінде үлгердім ба?

Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?

Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.



Қорытынды бағамдау

Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1:

2:

Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алады (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1:

2:

Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?