Апта: | 1 | | |
Сабақ тақырыбы: | Робот техникасы курсына кіріспе: Робот техникасының негіздері, пайдалану салалары, түрлері.  |
Жалпы мақсаты: | Робот техникасымен таныстару және робот техникасының негіздерін, пайдалану салаларын, түрлерін түсіндіру. |
Күтілетін нәтиже: | Робот техникасы негіздерін түсіндіру, «робот» ұғымымен таныстыру, роботтардың түрлерін және пайдалану салаларын зерттеу. «Робот» терминінің мағынасын анықтау, механиканың дамуы және адамзаттың техникалық жетістіктері туралы айту. |
Негізгі идея: | |
Сабақ жоспары: |
№ | Уақыты | Мақсаты | Мұғалімнің іс әрекеті | Оқушының іс әрекеті | ҚБ |
1 | 3 минут | Оқушыларға психологиялық ахуал қалыптастыру | Сәлемдесу, ұйымдастыру, топқа бөлу, сабақ барысымен таныстыру. | Сәлемдесу, өздерін ретке келтіру, топқа бөлініп, орындарына отырып. | |
2 | Білу 7 минут | Мағынаны таныту, пәнге деген қызығушылықтарын ояту. | «Миға шабуыл» әдісімен «Робот дегеніміз не, қалай түсінеміз?» сұрақ қою: Сұраққа еркін жауап алу: Бүгінгі тақырыпты айту, сабақтың мақсаты мен міндеттеріне тоқталу: | Сыни тұрғыдан оқушылар сұраққа еркін жауап беру: Назар аудару: | |
3 | Түсіну 10 минут | АКТ қолдану | Интерактивті тақтадан слайд көрсету. ( Робот техникасы курсына кіріспе: Робот техникасының негіздері, пайдалану салалары, түрлері.) | «Түртіп алу» әдісі арқылы слайдта көргендерін дәптерлеріне түртіп алу. | |
4 | Қолдану 15 минут | Неге? Неліктен? Не үшін ? сұрақтарына жауап алу. | Әр топқа «Неге? Неліктен? Не үшін?» сұрақтарын қоя отырып постер тарату. топ - неге? топ -неліктен? топ- не үшін?    | Оқушылар роботатехниканың «Неге? Неліктен? Не үшін?» сұрақтарына жауап беру арқылы ойларын постерге түсіру, постер қорғау. | |
5 | Талдау 5 минут | Диалогты қолдану | Робот дегеніміз не? Роботтар не үшін қажет? | Сұрақтарға жауап беру | |
6 | Жинақтау 3 минут | Венн диаграмасын қолдану | Венн диаграмасын тақтаға ілу | Робот Адам | |
7 | Бағалау 2 минут | Суммативті бағалау | | | |
Ресурстар | АКТ, постер |
Үй жұмысы: | |
Рефлексия | «Екі жұлдыз- бір тілек» әдісін қолдана отырып оқушыларға стикерлер тарату арқылы рефлекция жүргізу. |