СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

Сан логарифмі және оның қасиеттері

Категория: Алгебра

Нажмите, чтобы узнать подробности

Просмотр содержимого документа
«Сан логарифмі және оның қасиеттері»


Қысқа мерзімді жоспар


Көрсеткіштік және логарифмдік функциялар

Мектеп: Ж.Жабаев атындағы №11 жалпы орта мектебі

Күні: 3.02.2021

Мұғалімнің аты-жөні: Құрманбаев Рахман

Сынып: 11А

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

Сан логарифмі және оның қасиеттері

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаты

11.4.1.17 логарифм қасиеттерін білу және оны логарифмдік өрнектерді түрлендіруде қолдану;

Сабақ мақсаттары

Оқушылар:

- Логарифм қасиеттерін білу және оны логарифмдік өрнектерді түрлендіруде қолдану;


Бағалау критерийлері

Логарифм қасиеттерін есептеуде дұрыс қолданады.

Тілдік мақсаттар

Оқушылар:

- бөлімнің пәндік лексикасы мен терминологиясын есептер шығаруда қолданады;

- логарифм қасиеттерін қолдануда түсініктеме береді;

- есептің шешу барысына түсініктеме береді.

Пәнге тән лексика мен терминология:

  • логарифм;

  • санның логарифмі;

  • логарифм негізі;

  • көбейтіндінің логарифмі;

  • бөліндінің логарифмі.


Құндылықтарды дарыту



Сабақтың бағалау критерийлері бойынша терминологияны қазақ, орыс және ағылшын тілінде еркін меңгеру барысында тиімді тәсілдерді қолдану арқылы топпен, жұппен және жеке жұмыс істеуде өзара сыйластыққа тәрбиелеу.

Пәнаралық байланыстар

Математикалық терминдерді үштілде игеру барысында орыс және ағылшын тілдері пәндерімен;

АКТ қолдану дағдылары

Осы сабақта оқушылар қандай интербелсенді тақта мен тыңдалым слайдтарын басқару дағдыларын дамыта алады.

Бастапқы білім

Көрсеткіштік функция анықтамасын білу және оның графигін салу;

Көрсеткіштік функция қасиеттерін есептер шығаруда қолдану.

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет


Ресурстар

Сабақтың басы

2 мин


Оқушылармен амандасады, түгендейді. Жағымды психологиялық ахуал орнатады.

Үйге берілген тапсырма «сиқырлы қалам» стратегиясы арқылы өзін-өзі бағалаумен жүзеге асырылады.

Интербелсенді тақта

Сабақтың басы

5 мин






















Сабақтың ортасы

10 мин


















































































15 мин







ФБ(5 мин)

Оқушыларға дәреже қасиеттерін естеріне түсіріңіз, олардың негізінде логарифм қасиеттерін қорытып шығаруды ұсыныңыз.

an = bn = logab

,

logab1 + logab2 = logab1b2

logab1– logab2 = loga

mlogab =logabm

Аталған қасиеттерді қоданатын бірнеше мысал жазуды ұсыныңыз. Егер оқушыларға көмек керек болған жағдайда, олар өздеріне жұп таңдауға мүмкіндік береді.







Логарифм қасиеттерін бекітуге оқушыларға үш топқа бөліп, келесі карточкадағы тапсырманы орындауды ұсыныңыз.

Үлестірме

Логарифм мәнін есептеңіз, алынған жауапқа сәйкес әріпті кестеге толтырыңыз. Кестені толтырып болғаннан кейін, сіз физика-математика ғылымының докторы, Қазақстан Республикасының халықтық Академиясының мүшесі, Қазақстан Республикасының ғылым саласындағы мемлекеттік сыйлығының лауреаты, экономикалық қауымдастық ұйымы «Ғылым және технология» номинациясы бойынша сыйлығының лауреаты, Л. Н. Гумилев атындағы университет жанындағы Евразиялық математикалық институты директорының аты – жөні анықталады.





Тегі

Жауабы

Әріп

36


- 1,5



2





5


Аты

Жауабы

-2

48

- 1,5

1

-5

Әріп












Тапсырма


Есептеңіз

Жауабы

А


Б


В


Е


И


Й


Л


М


О


Р


С


Т


У


Ф


Х




Жауабы: ОТЕЛБАЕВ МУХТАРБАЙ


Тақырыпты бекіту:

Қосымша 1 және Қосымша 2 тапсырмаларын оқушылар жеке орындайды.

Қосымша 1 барлық оқушылар үшін;

Қосымша 2 дарынды балалар үшін




Аты-жөні _________________________

Пәні: математика

Сынып: 11 « »

Сан логарифмі және оның қасиеттері

11.4.1.17 логарифм қасиеттерін білу және оны логарифмдік өрнектерді түрлендіруде қолдану;





Дескрипторы: Оқушылар:

Логарифм қасиеттерін есептеуде дұрыс қолданады






слайд 2,3,4





















Жұппен жұмыс



















Топпен жұмыс



















слайд 6































слайд 5























































Жеке жұмыс





























Сабақтың соңы

3 мин

Сабақ соңында оқушылар «Бағдаршам» стратегиясы бойынша рефлексия жүргізеді.

Үйге тапсырма:











Слайд 7

Рустюмова_Тренажер по математике

Саралауоқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалауоқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы



Деңгейлік тапсырмаларды орындау кезінде сапалы құрылымдық кері байланыстар беру арқылы оқушылардың ЖАДА

бағыт-бағдар беру

Топпен бағалау, бірін-бірі бағалау және өзін бағалау

«Бағдаршам» стратегиясы бойынша рефлексия жасайды. Оқу кабинетіндегі интербелсенді тақтамен жұмыс жасауда, электр көзін пайдалануда абай болу.

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?

Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.



Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?







Қосымша 1





Қосымша 2


Скачать

Рекомендуем курсы ПК и ППК для учителей

Вебинар для учителей

Свидетельство об участии БЕСПЛАТНО!