Пәні: Сауат ашу | Мектеп: КСГОД№2 |
Тақырыбы | Ас-адамның арқауы.Дыбыстар мен әріптер. |
Күні : 03.04.2018ж | Оқытушының аты-жөні:Суханбердиева Ж.С |
Сынып1 «Б» | Қатысқандар саны: | қатыспағандар саны: |
Сабақ негізделген оқу мақсаты | 1.1.7.1 Тыңдалған материалдардың мазмұны туралы өз пікірін білдіру (қызықты, қызықты емес, неліктен 1.1.9.1 Сөздегі дыбыс түрлерін (дауысты, дауыссыз, жуан және жіңішке дауыстылар) ажырату және дұрыс дыбыстау 1.3.8.1.Жазу жолын, жол аралық кеңістікті, жолдың жоғары және төменгі сызығын сақтап, әріп элементтерін калиграфиялық талаптарға сай жазу |
Сабақ мақсаттары | Тыңдалған материал бойынша өз пікірін білдіреді Сөздегі дыбыс түрлерін ажыратады Каллиграфиялық талапқа сай жазады |
Құндылықтарды дарыту | ұжымшылдыққа,топпен,жеке жұмыс істеуге тәрбиелеу. |
Ойлау деңгейлері | Білу, түсіну, қолдану |
Бағалау критерийлері: | Мәтіннің не туралы екендігін біледі Мағынасын түсінеді Дыбыс түрлерін ажыратады |
Тілдік лексика терминдері | Пәндік лексика және терминдер: Дауысты, дауыссыз |
Талқылауға арналған сұрақтар | Дауысты дыбыс дегеніміз не? Дауыссыз дыбыс дегеніміз не? |
Пәнаралық байланыс | |
АКТ қолдану дағдылары | |
Алдыңғы оқу | Ас-адамның арқауы |
Жоспар |
Жоспарланған уақыт | Жоспарланған жаттығулар | Дереккөздері |
Басталуы 3мин «Топтау стратегиясы» | Өсемiз бiз күлiп-ойнап, Он саусақтың саласындай, Өсемiз бiз күлiп-ойнап, Бiр адамның баласындай. -Сауат ашу пәні бізге нені үйретеді? -Дыбыс дегеніміз не? -Әріп дегеніміз не? -Сөздер нелерден тұрады? (дыбыстардан) -Дыбыстарды немен белгілейміз? (әріппен ) -Дыбыстар нешеге бөлінеді? Үш тілде айтып өту. Дауысты-согласные- vowel,, дауыссыз- гласные- mute. Дауысты дыбыс дегеніміз не? Дауыссыз дыбыс дегеніміз не? | |
Ортасы Сергіту сәті 2мин | 1-жаттығу.Мәтінді тыңда.Сұрақтарға жауап бер: Мәтін не туралы? Асқардың әжесі нанды неліктен тәтті деді? Сендер қалай ойлайсыңдар,нан тәтті ме,әлде бал тәтті ме? Дескриптор: Оқушылар сұрақтарға жауап бере алады.Сөздердегі дауысты,дауыссыз дыбыстарды ажырата алады. 2-жаттығу.Сөйлемдерді қатесіз көшіріп жаз. Дескриптор: Оқушылар сөйлемдерді каллиграфиялық талапқа сай жазады. Орнымыздан тұрамыз, Алақанды ұрамыз. Бiр отырып, бiр тұрып, Тез шынығып шығамыз. 3-жаттығу.Сөйлемдерді суретпен сәйкестендір.Жасырынған әріптерден басталатын тағам атауларын табыңдар. 4-жаттығу.Өлеңді жатқа жаз. Дескриптор: Өлеңді қатесіз жатқа жазады. | Оқулықпен жұмыс Дәптермен жұмыс |
Аяқталуы | 1-қатар Мына сөздерді тиісті әріптермен толықтыр. Алм…рт, өр..к, көш…, ж…зім, көз…лдірік. 2. Берілген сөздерде буынға бөліп жаз? Көгершін, қызғалдақ, алма, бала, дала, раушан. 3. Дауысты дыбыстан басталатын сөз жаз, дауыссыз дыбыстан басталатын сөз ойлап жаз | |
Кері байланыс 3мин | Бүгінгі сабақта болған көңіл – күй | Бас бармақтар |
Саралау - Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? | Бағалау - оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайыз? | Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері АКТ-мен байланыс құндылығы байланысы |
Рефлексия Сабақтың оқу мақсаты шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен орындаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен бүкіл уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? | Төмендегі ұяшыққа сабақ туралы өз пікірлеріңізді жазыңыз. Сл ұяшықтағы Сіздің сабақтың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз. | |
Қорытынды бағамдау |
Қандай екі нәрсе табысты болды? (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз) 1. 2. Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды? (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз) 1. 2. Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? 2. |