Пән: Сауат ашу | Мұғалімнің аты-жөні: Ж.С.Суханбердиева |
Мектеп: КСГОД№2 | Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
Сынып: 1 « Б» | Күні: 13.11.2017 |
Сабақтың тақырыбы: | Менің достарым. Д дыбысы мен әрпі. |
Осы сабақта қол жетілетін оқу мақсаттары( оқу бағдарламасына сілтеме) | 1.1. 9.3 Сөздің буыннан тұратынын түсіну және сөздегі буын санын анықтау 1.3.11.1 Сөйлемді бас әріппен бастап жазып, сөйлем соңына тиісті тыныс белгілерін қою |
Бағалау критерийлері | Қолдану |
Тілдік мақсаттар | Достар – друзья - friends |
Құндылықтарды дарыту | Оқушыларды бір-бірін құрметтеуге тәрбиелеу |
Пәнаралық байланыстар | Математика-сандардың көмегімен сөз құрайды. |
Бастапқы білім | Дд дыбысы мен әрпі |
Сабақ барысы |
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар |
Басы 3 мин | -Амандасу -Оқушыларды түгелдеу Қазір қай мезгіл? 1 мезгілде неше ай бар? Қазір қай мезгіл? 1 аптада неше күн бар? Қазір аптаның қай күні? Бүгін қарашаның айының қай күні? Біз қандай дыбысты өттік? Д қандай дыбыс? Д дыбысы бар қандай сөздер білеміз? | |
Ортасы Тақтамен жұмыс (Топтық жұмыс) Топтық жұмыс | №1. Дос, дала,Дулат,Дана және т.б сөздер жазғызу. №2.Әріптер мен сандарды байланыстырып сөйлем құра және құраған сөйлемді оқы. 1.Дулат доп алды. 2.Дана далаға шықты. 3.Шара дәптер алды. 4.Аруна домбыра шертті. 5.Лаула алау,лаула. №3.Шашылған әріптерден сөз құра және буын санын анықта. | Д |
Сергіту сәті 1 мин | Қатты нөсер басылды (жаймен тырсылдатады) Күн жарқырай ашылды (қолдарымен күн жасайды) Көктен төмен әдемi кемпiрқосақ шашылды (жарты доға жасайды) | Сергіту сәті жинағы |
Аяқталуы 5 мин | «Әртүрлі сөз» Оқушыларға үлестірелі қағаз тарату. Дауысты, дауыссыз белгілейді. Дескриптор: 1.Тақтамен жұмыс істей алады. 2.Сөйлем құрай алады. 3.Сөз құрай алады. | Үлестірмелі қағаз |
Рефлексия 3 мин | Бүгінгі сабақта болған көңіл – күйді бас бармақ арқылы бағалау. | Білім ағашының суреті, стикер |
Саралау – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Мадақтау сөздермен, бас бармақ әдісі арқылы. Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсыр-малар қоюды жоспарлап отыр-сыз? Әр вагонға тиісті сөздерді орналас-тыр. | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз? Мадақтау сөздері (Жарайсың, тамаша, өте жақсы) | Пәнаралық байланыс Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы АКТ Құндылықтармен байланыс (тәрбие) |
Сабақ бойынша рефлекция | Не білдім?Не білгім келеді?Нені түсінбедім? | |
Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі? Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады? Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік қиындықтары туралы нені білдім,келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет. |