СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

Шығыс Еуропа елдері

Категория: География

Нажмите, чтобы узнать подробности

Шығыс Еуропа елдеріне сипаттама  беру 

Просмотр содержимого документа
«Шығыс Еуропа елдері»

8-сынып, алгебра. Сабақтың реті: № Өткізу мерзімі:____Тексерілді:__________

Пән мұғалімі:___________________________

Сабақтың тақырыбы: Бақылау жұмысы №5

Сабақтың мақсаты:

1. Оқушылардың есеп шығару барысында аралас сандарды бұрыс бөлшекке, бұрыс бөлшекті аралас санға айналдыру, құрамында бөлшек бар теңдеуді пропорция арқылы шешу, мәтін есептерді шығара алу дағдыларын пысықтау.

2.Логикалық ойлау қабілеті мен есептеу дағдыларын жетілдіру, белсенділіктерін арттыру, пәнге қызығушылығын ояту, оқушылардың құзыреттерін қалыптастыру.

3. Оқушыларды белсенділікке, ұйымшылдыққа, ізденімпаздыққа және жылдам есептеуге үйрету. Оқушыларды сабақ барысында бір – бірін сыйлауға, ұқыптылыққа, дәлдікке тәрбиелеу.

Сабақтың типі: Пысықтау сабағы

Оқытудың әдісітері: бақылау жұмысы жазбаша

Сабақтың көрнекілігі: деңгейлік тапсырмалар.


Сабақтың этаптары

Оқыту материалының мазмұны, оқыту әдістері мен формалары

Қосымша, өзгертулер, ескертулер

I. Ұйымдастыру кезеңі

Оқушылармен сәлемдесу, оқушыларды түгендеу


II. Үй тапсырмасын тексеру

Үй тапсырмасын ауызша тексеру


III. Дамыту кезеңі

Бақылау жұмысы

І нұсқа

ІІ нұсқа

  1. Теңдеуді шешіңдер:

  1. ; 2) .

  1. теңдеуінің рационал түбірлерін табыңдар.

  2. теңдеуін жаңа айнымалы енгізу тәсілімен шығарып, бүтін шешімін анықтаңдар.

  3. Бір қаладан екінші қалаға бір уақытта екі автомобиль шықты. Бірінші автомобильдің жылдамдығы екіншіге қарағанда 20 км/сағ артық болғандықтан, бірінші автомобиль 15 мин бұрын келді. Егер қалалардың арақашықтығы 150 км болса, әрбір автомобильдің жылдамдығы неге тең?

  1. Теңдеуді шешіңдер:

1) ; 2) .

  1. теңдеуінің иррационал түбірлерін табыңдар.

  2. теңдеуін жаңа айнымалы енгізу тәсілімен шығарып, бүтін шешімін анықтаңдар.

  3. Бригада белгілі мерзімге 240 тетік дайындау керек. Күніне жоспардан тыс 3 тетік артық жасай отырып, бригада жұмысты 4 күн бұрын аяқтады. Бригада жоспар бойынша күніне қанша тетік жасауы керек?





IV. Сабақты бекіту кезеңі

  1. Пропорция арқылы теңдеуді шешу үшін ...

  2. Төртінші дәрежелі теңдеудің түбірін табу үшін ...

  3. Мәтін есепті шеші үшін алдымен нестеу керек?


V. Бағалау

Бақылау жұмыстарының нәтижесіне қарай бағаланады.


VI. Үйге тапсырма

Ережелерді қайталау.














































8-сынып, алгебра. Сабақтың реті: № Өткізу мерзімі:____Тексерілді:__________

Пән мұғалімі:___________________________

Сабақтың тақырыбы: Қатемен жұмыс

Сабақтың мақсаты:

1. Оқушылардың есеп шығару барысында аралас сандарды бұрыс бөлшекке, бұрыс бөлшекті аралас санға айналдыру, құрамында бөлшек бар теңдеуді пропорция арқылы шешу, мәтін есептерді шығара алу дағдыларын пысықтау.

2.Логикалық ойлау қабілеті мен есептеу дағдыларын жетілдіру, белсенділіктерін арттыру, пәнге қызығушылығын ояту, оқушылардың құзыреттерін қалыптастыру.

3. Оқушыларды белсенділікке, ұйымшылдыққа, ізденімпаздыққа және жылдам есептеуге үйрету. Оқушыларды сабақ барысында бір – бірін сыйлауға, ұқыптылыққа, дәлдікке тәрбиелеу.

Сабақтың типі: Пысықтау сабағы

Оқытудың әдісітері: бақылау жұмысы жазбаша

Сабақтың көрнекілігі: деңгейлік тапсырмалар.


Сабақтың этаптары

Оқыту материалының мазмұны, оқыту әдістері мен формалары

Қосымша, өзгертулер, ескертулер

I. Ұйымдастыру кезеңі

Оқушылармен сәлемдесу, оқушыларды түгендеу


II. Үй тапсырмасын тексеру

Үй тапсырмасын ауызша тексеру


III. Дамыту кезеңі

  1. Теңдеуді шешіңдер.

Ж:


Ж: .

Ж: .

  1. Берілгені:

Т/к:

Шешуі:





Ж: .


IV. Сабақты бекіту кезеңі

  1. Пропорция арқылы теңдеуді шешу үшін ...

  2. Төртінші дәрежелі теңдеудің түбірін табу үшін ...

  3. Мәтін есепті шеші үшін алдымен нестеу керек?


V. Бағалау

Оқушылар есеп шығаруға белсене қатысуларына қарай бағаланады.


VI. Үйге тапсырма

Ережелерді қайталау.









.




.