Просмотр содержимого документа
«Создание игры Scratch»
Mavzu: 12-DARS. NAZORAT ISHI
O’tkazish sanasi: 16.10.2018 y 10-“B”,”D”,”E” 17.10.2018 y 10-“A”
Darsning maqsadi: | Ta’limiy: O’quvchilarni olgan bilimlarini nazorat qilish va ular yo’l qo’ygan xato va kamchiliklarini bartaraf etish;. Rivojlantiruvchi: O’quvchilarni mustaqil fikrlarini oshirish va rivojlantirish. Tarbiyaviy: Vatanga sadoqatli, insonlarga mehr-oqibatli hamda umuminsoniy va milliy qadriyatlarga e’tiqodli bo‘lish; |
Kompetensiya | TK: axborot kommunikatsion texnologiyasidan foydalanishda xorijiy tildagi atamalarning mazmunini tushungan holda uni jarayonga qo‘llash; FOK: Axborot resurslaridan maqsadli izlash va saralash vazifalarini bajara oladi; axborotlarni arxivlash dasturlari imkoniyatlarini biladi, amaliyotda qo‘llay oladi; |
Dars metodi | suhbat, “Savol-javob” metodi |
Dars turi | Bilim va ko’nikmalarni nazorat qiluvchi va mustahkamlovchi. |
Dars jihozi | 10-sinf darsligi, mavzuga oid dars taqdimoti |
1. Tashkiliy qism | 5 daqiqa |
2. Uyga vazifalarini tekshirish va o’tilgan mavzuni mustahkamlash | 10 daqiqa |
3. Nazorat ishi | 20 |
4. Takrorolash | 5 |
5. O’quvchilarni baholash | 3 |
6. Uyga vazifa | 2 |
Darsning borishi:
I. Tashkiliy qism:
1. O’quvchilar bilan salomlashish
2. Xonani va o’quvchilarni darsga tayyorliklarini kuzatish
3. Yo’qlamani aniqlash
4. Navbatchi axboroti.
5. Siyosiy daqiqa.
II. Uyga vazifalarini tekshirish va o’tilgan mavzuni mustahkamlash.
Berilgan jadvalni to’ldiring va izohlab bering:
t/r | Funksiya | Vazifasi |
1 | ЕСЛИ | |
2. | И | |
3. | ИЛИ | |
4. | НЕ | |
III. Nazorat ishi:
Bugungi 1-nazorat ishini o’quvchilar uch guruhga bo’linib ularga savol va topshiriqlar beriladi.
O‘tilgan mavzulardan olingan ko‘nikmalardan foydalangan holda
quyidagi masalalarni yeching, olingan natijalarni grafik ko‘rinishida
tasvirlang:
1-variant
1. Jismoniy shaxslarning jamg‘arma bankiga qo‘ygan summasidan
olgan foyda hisobi (ming so‘m hisobida).
2.Umumiy xarajatlar hisobi (ming so‘m hisobida).
IV. Mavzu yuzasida savol va topshiriqlar:
2-variant.
1. Maktab o‘qituvchilarining joriy o‘quv yili yuklamasini bajarilishi.
2. Korxona xodimlari ish haqini mahalliy koeffitsient va zararlikni
inobatga olib hisoblash (ming so‘m hisobida)
V. O’quvchilarni olgan bilimlari hamda qilgan ishlarini nazorat qilib baholash, ularni yo’l qo’ygan kamchiliklarini to’g’irlash.
VI. Uyga vazifa berish:
Firmaning joriy yilning I-kvartalda mahsulotni sotishdan olgan
daromadi (ming so‘m hisobida).
O’IBDO’: _________________________ T.Ravshanova