СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

Спорттық ойындарындағы тактика және тактикалық іс-әрекеттер.

Категория: Физкультура

Нажмите, чтобы узнать подробности

Көшбасшылық дағдылар мен команда жұмыс істей білу, талқылау және көрсете білуді үйренеді.

Просмотр содержимого документа
«Спорттық ойындарындағы тактика және тактикалық іс-әрекеттер.»

Білім мазмұнын жаңарту шеңберінде «Дене шынықтыру» пәні бойынша қысқа мерзімді САБАҚ ЖОСПАРЫ


Сабақ: Спорт ойындары арқылы командалық бірлесу әрекеттері (футбол ойыны).

Күні: 20.10.2017 жыл

Сынып: 7

Мектеп: М-С.Бабажанов атындағы жалпы орта білім беретін мектебі

Мұғалім аты-жөні: Кузергалиев Талап Калиллинович

Қатысқандар саны:12 қатыспағандар: 0

Сабақ тақырыбы:

Спорттық ойындарындағы тактика және тактикалық іс-әрекеттер.

Осы сабаққа қол жеткізуге

көмектесетін оқу мақсаттары:


7.2.2.2 Көшбасшылық дағдылар мен команда құрамында жұмыс істей білу талқылау және көрсете білу.

Сабақ мақсаты:


Барлық оқушылар орындай алады: Футбол ойының көшбасшылық дағдылар мен команда құрамында жұмыс істей біледі талқылау және көрсете біледі.

Көпшілік оқушылар орындай алады: Футбол ойыны орындай алады көшбасшылық дағдылар мен команда құрамында жұмыс істей білу талқылау және көрсете біледі

Кейбір оқушылар орындай алады: Футбол ойыны көшбасшылық дағдылар мен команда құрамында жұмыс істейді және басқаларға

үйрете алады.

Жетістік критерийлері:


Футбол ойында көшбасшылық дағдылар корсете алады және команда құрамында жұмыс істей көрсете алады.

Тілдік мақсаттар:


Пәнге тән лексика мен терминология:

Дәлдік – цель - tarqet

Алаң – поле –field

Пән аралық байланыстар:


Биология, физика, ағылшын.

Алдыңғы меңгерілген білім:

7.1.1.1. кең ауқымдағы арнайы спорттық қимыл-қозғалыс әрекеттерінің дәлдігін, дақылауды және икемділікті дамытуға арналған қимыл-қозғалыс дағдыларын жетілдіру.

Дескрипторлар:

1. қозғалыста доппен жүре алады.

2. Допты бір-біріне дәл береді.

3. Доп беру әдіс-тәсілдерін меңгерді.

4.Қарсыластарды алдап өтіп командасына дәл беру.



Сабақтың жоспарланған кезеңдері


Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы:

Сыныпты сапқа тұрғызу, сәлемдесу, тексеру, спорттық киімдерін қарау.

  • Cабақтың мақсатымен таныстыру.

- Жалпы дамыту жаттығулары.

  • Саптық жаттығулар.

  • Жүгіру жаттығулары.

  • Бір орнында орындалатын жаттығулар .

Спорт алаңы,

ысқырғыш,секундамер,

жалаушалар.

Сабақтың ортасы:

Оқушылар жекелей доппен жаттығады.

  • - оқушыларға алдымен доп алып жүру техникасын көрсету,

  • - допты дәл беру мақсатында дағды қалыптастыру.

  • Оқушыларды 2 топқа бөліп, жеңілдетілген ережемен жаттығу ойын өткізу.


Жалаушалар, доп, секундамер

Сабақтың аяғы:

Тыныс алу жаттығуларын орындату және спорттық қозғалмалы ойын өткізу.

Демді тоқтатып,сапқа тұрғызу.

Оқушылар мен сабақтың рефлексиясын өткіземін.

Оқушылар өз жұмысы мен сыныптастарының жұмысын «Бас бармақ» әдісі арқылы бағалайды .

-

Дифференциалды оқыту :

1.Қабілеті жоғары - Оқушылар доп жоғары деңгейде алып жүре біледі, қасындағы оқушыны үйрете алады.

2.Қабілеті орташа – допты алып жүруді біледі және орындайды.

3.Қабілеті төмен – оқушылар базалық техникаларын біледі.

Бағалау – бас бармақ әдісі.



Денсаулық және қауіпсіздік ережелерінің сақталуы:

Спорттық ойындарға арналған қауіпсіздік ережелерін қадағалаймын.


Сабақ бойынша рефлексия:

Оқу міндеттері мен сабақ мақсаттары оқушыларға қол жетімді болдыма?

Оқушыларға қойылатын сұрақтар:

1. Нені білдім, нені үйрендім?

2. Қай жаттығуды толық орындай алмадым?

3. Қай дискрепторларды орындай алмадым?

Өзіме қойылатын сұрақтар:

  1. Уақытты қалай пайдаландым?

  2. Сабақтың тығыздылығы қандай?

  3. Сабақтың құрылымы сақталдыма?


Қорытынды :

Ең жақсы өткен екі тапсырманы атап көрсетіңіз (оқытуға және үйренуге қатысты)?

1:

2:

Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқытуға және үйренуге қатысты) ?

1:

2: