СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

«Сыпайылық сабақтары»

Нажмите, чтобы узнать подробности

Балаларды адамдардың арасындағы қарым-қатынастың адамгершілік нормаларымен таныстыру.

Дамытушылық: Әлеуметтік ортадағы жүріс-тұрыс ережелерімен таныстыру.

Тәрбиелік: Сыпайылықтың қарапайым дағдыларын тәрбиелеуді жалғастыру.

Әдіс – тәсілдер:   Түсіндіру, сұрақ-жауап, әңгімелесу,

Қостілділік компонент: әдептілік, сыпайылық.

Алдын ала атқарған жұмыс: Әңгімелесу

Просмотр содержимого документа
««Сыпайылық сабақтары»»

Ұйымдастырылған оқу іс-әрекетінің технологиялық картасы

«Құлыншақ ортаңғы тобы»

Күні: 13.03.19

Білім беру саласы : Қатынас

Бөлімдері: Көркем әдебиет

Тақырыбы: «Сыпайылық сабақтары» өлең

Мақсаты:

Білімділік: Балаларды адамдардың арасындағы қарым-қатынастың адамгершілік нормаларымен таныстыру.

Дамытушылық: Әлеуметтік ортадағы жүріс-тұрыс ережелерімен таныстыру.

Тәрбиелік: Сыпайылықтың қарапайым дағдыларын тәрбиелеуді жалғастыру.

Әдіс – тәсілдер: Түсіндіру, сұрақ-жауап, әңгімелесу,

Қостілділік компонент: әдептілік, сыпайылық.

Алдын ала атқарған жұмыс: Әңгімелесу

Көрнекіліктер: хрестоматия, суреттер.

Іс-әрекет

кезеңдері

Тәрбиешінің іс - әрекеті

Балалардың іс- әрекеті



Мотивациялық

қозғаушылық




Ұйымдастыру кезеңі.

Балалар шеңбер бойына тұрып, тәрбиешімен бірге мына өлең жолдарын қайталайды.

Жақсылық көрсең біреуден,

«Мен қандаймын» деп ойла.

Жамандық көрсең біреуден,

«Мен қандаймын» деп ойла.





Балалар шеңбер бойына тұрып, өлең жолдарын,қимылдарын жасайды.















Ұйымдастыру

іздестіру














Кіріспе әңгіме.

-Балалар, бүгін біз сыпайы, әдепті,жағымды қасиеттер туралы әңгімелейміз.

-Сендер қалай ойлайсыңдар, адамдар неліктен бір-бірімен амандасады?

Балалардың жауаптары тыңдалып, тәрбиеші қорытындылайды.

-Дұрыс айтасыңдар! Сәлемдесу, амандасу- адамдардың бір-біріне ізет, сый-құрмет көрсетуі. Оның бәрі сыпайылық.

Сыйлап сәлем беремін,

Көршілерді көргенде.

Ізетті де білемін

Үйге қонақ келгенде.

Өлеңді мәнерлеп, түсінікті оқып беру және сұрақ-жауап арқылы әңгімелеу.

Сергіту сәті:

Қолдарымыз соқ, соқ,

Аяғымыз топ,топ,

Көздеріміз мик,мик,

Иығымыз шик, шик,

Бұрылымыз оңға бір,

Бұрыламыз солға бір,

Бір отырып, бір тұрып

Біз тынығып аламыз.

Суреттер бойынша жұмыс.

-Балалар, біз қандай болуымыз керек?

-Біздің топта сыпайы, әдепті, арлы балалар бар ма?



Балалардың жауаптары.













Мұқият тыңдайды.















Балалардың жауаптары тыңдалады.

















Сергіту сәтін жасайды.





Суреттерді қарастырып өз ойларын білдіреді.

Рефлексивті -

түзетушілік




Қорытындылау.

-Балалар, біз бүгін сәлемдесудің әдептіліктің, сыпайылықтың бастауы екенін білдік.

Сәлемдесу дегеніміз-құрмет білдіру, яғни әрбір күніміз немесе әңгіменің сәлемдесуден басталатынын түсіндік. Осының бәрі-сыпайылық сабақтары.

Мақал:

Әдептіліктің белгісі-иіліп сәлем бергені.

Әдепті бала-ата-анасын мақтатар,

Әдепсіз бала-ата-анасын қақсатар.




Балалар бір-бірін тыңдап, өздерінің түсінгендерін айтады

Күтілетін нәтиже:

Елестетеді: жағымды қасиеттерді.

Түсінеді: өлең арқылы әдептілік ережелерін.

Қолдана алады: әдептілік туралы бірнеше мақал-мәтелдерд.