Мектеп: М.Әуезов мектеп - гимназиясы
Күні: 08.12.2017ж
Мұғалімнің аты-жөні: Утегенова Перизат
Сынып: 1 - 4
Сабақ тақырыбы: Тәуелсіздік – тірегім,
Мәңгілік ел – тұрғым.
Шығармашылық жұмыстар
Көрме ұйымдастыру
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары :
Таңдаған тәсілдерінің қасиеттерін ескере отырып, көркемөнер материалдарын, техникаларын пайдалану мен эксперимент жүргізу.
Өз идеялары мен сезімдерін беру үшін қоршаған ортаның визуалды элементтері мен өнердің көркем тәсілдерін қолдану.
Cыныпқа дайын жұмысты таныстыру (көрме т.б.).
Сабақ мақсаттары:
Түрлі көркем материалдарды қолдана отырып жұмыстарды әсемдеу
Өз идеялары мен сезімдерін беру үшін қоршаған ортаның визуалды элементтері мен өнердің көркем тәсілдерін қолдану.
Жұмыстардың таныстырылымы
Пәнге тән лексика мен терминология:
Өнердің қайта өркендеуі, импрессионизм, экспрессионизм, заманауи өнер, кескіндеме, графика, мүсін, сәулет өнері, пейзаж, натюрморт, дақ, штрих, көлем, форма, кеңістік, түс, сызық.
Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер:
Сіздің ойыңызша суретші не үшін… материалдарды қоладанады?
Сіз сипаттап бере аласыз ба?
Бұл техника сізге не үшін ұнады?
Қолөнер жұмысы сізді не үшін қызықтырды?
Өз жұмысыңызды қалай жақсартар едіңіз?
Құндылықтарды дарыту
Құндылықтарды дарыту бірін-бірі сабақ барысында қолдау және түсіністік арқылы жүзеге асады
Пәнаралық байланыстар:
Бейнелеу өнері, дизайн
АКТ қолдану дағдылары
Оқушылар электронды көрме жасау үшін АКТ қолданады
Бастапқы білім:
Түрлі материалдар және АКТ мен жұмыс істеу қабілеті
Сабақ барысы
Сабақтың басы:
Амандасу
Коллабаративті орта құру
Белсенді ойын «Бір біріне»
Сабақтың тақырыбы және мақсатымен таныстыру
Шығармашылық жұмыстар
Көрме ұйымдастыру
Түрлі көркем материалдарды қолдана отырып жұмыстарды әсемдеу
Өз идеялары мен сезімдерін беру үшін қоршаған ортаның визуалды элементтері мен өнердің көркем тәсілдерін қолдану.
Жұмыстардың таныстырылымы
Сабақтың ортасы:
Практикалық бөлім:
Көрме ұйымдастыру үшін көркем материалдарды қолданып жұмыстарды әсемдеу және АКТ қолдана отырып электронды көрме ұйымдастыру, жұмысты әсемдеу ( картинка қою).
Электронды көрме ұйымдастыру (дизайн, функционалдылық)
Жеке идеяларын көрсету мен дамытуда оқушылар өз ойларын айтып, алған әсерлері мен шығармашылық шабыттарын сезінеді.
Шығармашылық шабыт сезімінде оқушылар альбомда немесе фотоаппарат көмегімен өздерін әуестендірген сәттерді жинап, түсіреді, әсемдейді.
Оқушылар шығармашылық жұмысқа тақырыпты, орындау техникасын және қажетті материалдар мен құрал-жабдықтарды өздігімен (мұғаліммен келісе отырып) таңдайды. Оқушылар өздерінің шешімдерін көрсетіп, материалдар мен тәсілдерді пайдалануды жүзеге асырады.
Оқушылар өз жұмысында суреттеу құралдарын қолдана отырып өз идеяларын жеткізуі қажет. Жұмыс барысында оқушылар бір-бірінің жұмыстарын талдап, мұғалім кеңесін алып, берілген ұсыныстар негізінде аяқтайды.
Сабақтың соңы
Әрбір оқушы өз жұмысын жариялап, қорғайды. Жұмыстағы негізгі ойды айқын түсіндіріп, өнерден өзінің білімін көрсетеді.
Жұмыстарға жалпы сипаттама беріп, оқущылардың шығармашылық жұмыстарына ұсыныстар айту.
Электронды көрме жасау бойынша жасалынған шығармашылық жұмыстардың ішінен таңдалған жұмыстар мектептің сайтына жүктеледі
Саралау іріктелген тапсырмалар, нақты бір оқушыдан күтілетін нәтижелер, оқушыға дербес қолдаукөрсете отырып, оқу материалдары мен ресурстарын оқушылардың жеке қабілеттерін есепке ала отырып іріктеу .
Қысқа мерзімді жоспар
| Мектеп: М.Әуезов мектеп гимназиясы |
Күні: 04.12.2017ж | Мұғалімнің аты-жөні: Утегенова Перизат |
Сыныптар: 1 - 4 | Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: | |
Сабақ тақырыбы: | Тәуелсіздік – тірегім, Мәңгілік ел – тұрғым. Шығармашылық жұмыстар. Көрме ұйымдастыру. | |
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары | Таңдаған тәсілдерінің қасиеттерін ескере отырып, көркемөнер материалдарын, техникаларын пайдалану мен эксперимент жүргізу Өз идеялары мен сезімдерін беру үшін қоршаған ортаның визуалды элементтері мен өнердің көркем тәсілдерін қолдану. Cыныпқа дайын жұмысты таныстыру (көрме т.б.). |
Сабақ мақсаттары | Түрлі көркем материалдарды қолдана отырып жұмыстарды әсемдеу Өз идеялары мен сезімдерін беру үшін қоршаған ортаның визуалды элементтері мен өнердің көркем тәсілдерін қолдану. Жұмыстардың таныстырылымы |
Тілдік мақсаттар | Пәнге тән лексика мен терминология: Өнердің қайта өркендеуі, импрессионизм, экспрессионизм, заманауи өнер, мүсін, көлем, форма, түс т.б. Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер: Сіздің ойыңызша қолөнерші не үшін… материалдарды қоладанады? Сіз сипаттап бере аласыз ба? Бұл техника сізге не үшін ұнады? Қолөнер жұмысы сізді не үшін қызықтырды? Өз жұмысыңызды қалай жақсартар едіңіз? |
Құндылықтарды дарыту
| Құндылықтарды дарыту бірін-бірі сабақ барысында қолдау және түсіністік арқылы жүзеге асыру. |
Пәнаралық байланыстар | Бейнелеу өнері, дизайн. |
АКТ қолдану дағдылары | Оқушылар электронды көрме жасау үшін АКТ қолданады. |
Бастапқы білім | Түрлі материалдар және АКТ мен жұмыс істеу қабілеті. |
Сабақ барысы |
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар |
Сабақтың басы | Амандасу Коллабаративті орта құру Белсенді ойын «Бір біріне» Сабақтың тақырыбы және мақсатымен таныстыру Шығармашылық жұмыстар Көрме ұйымдастыру Түрлі көркем материалдарды қолдана отырып жұмыстарды әсемдеу Өз идеялары мен сезімдерін беру үшін қоршаған орта мен өнердің көркем тәсілдерін қолдану. Жұмыстардың таныстырылымы | |
Сабақтың ортасы | Практикалық бөлім: Көрме ұйымдастыру үшін көркем материалдарды қолданып жұмыстарды әсемдеу және АКТ қолдана отырып электронды көрме ұйымдастыру ( картинка немесе бейне қою) Жеке идеяларын көрсету мен дамытуда оқушылар өз ойларын айтып, алған әсерлері мен шығармашылық шабыттарын сезінеді. Шығармашылық шабыт сезімінде оқушылар альбомда немесе фотоаппарат көмегімен өздерін әуестендірген сәттерді жинап, түсіреді. Оқушылар шығармашылық жұмысқа тақырыпты, орындау техникасын және қажетті материалдар мен құрал-жабдықтарды өздігімен (мұғаліммен келісе отырып) таңдайды. Оқушылар өздерінің шешімдерін көрсетіп, материалдар мен тәсілдерді пайдалануды жүзеге асырады. Оқушылар өз жұмысында суреттеу құралдарын қолдана отырып өз идеяларын жеткізуі қажет. Жұмыс барысында оқушылар бір-бірінің жұмыстарын талдап, мұғалім кеңесін алып, берілген ұсыныстар негізінде аяқтайды. | . |
Сабақтың соңы | Әрбір оқушы өз жұмысын жариялап, қорғайды. Жұмыстағы негізгі ойды айқын түсіндіріп, өнерден өзінің білімін көрсетеді. Жұмыстарға жалпы сипаттама беріп, оқущылардың шығармашылық жұмыстарына ұсыныстар айту. Көрме жасау бойынша жасалынған шығармашылық жұмыстардың ішінен таңдалған жұмыстар мектептің сайтына жүктеледі. | |
|
Саралау іріктелгентапсырмалар, нақты біроқушыдан күтілетіннәтижелер, оқушыға дербесқолдаукөрсету, оқуматериалдары мен ресурстарын оқушылардың жеке қабілеттерін есепке ала отырып іріктеу түрінде болуымүмкін. Саралау уақытты ұтымдыпайдалануды есепке ала отырып, сабақтың кез-келген кезеңінде қолданыла алады |