СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

Тема. Написання не з дієсловом

Нажмите, чтобы узнать подробности

Тема. Написання не з дієсловом

Мета: формувати в учнів вміння писати частку не з дієсловами; визначати час дієслів; правильну вимову дієслів на ться; розвивати усне й писемне мовлення; виховувати працьовитість, дисциплінованість.

ХІД УРОКУ

Організація класу до уроку

Актуалізація опорних знань

1. Творення часових форм дієслів

Запишіть у стовпчик дієслова. Утворіть від них форми мину- лого, теперішнього, майбутнього часів.

Мити — мив, мию, буду мити, митиму. Просипати — Писати — Дружити —

Прочитайте утворені дієслова.

Запишіть антоніми до поданих дієслів.

Дозволяти — ... (забороняти); забігти — ... (вибігти); стверджу- вати — ...(заперечувати); брати —... (давати); будувати — ... (руй- нувати); забувати —... (пригадувати).

Які антоніми ви дібрали?

Письмо по пам`яті

З лісу в ліс перелітав, Де не сяде — там співає, І кладе яєчка У чужі гніздечка.

(Зозуля)

 

Вивчення нового матеріалу

Проблемна ситуація

Відгадайте загадку. Розкрийте дужки.

Бачити — (не) бачить, Чути — (не) чує, Мовчки говорить, Добре мудрує. (Книжка)

Перед якою частиною мови стоїть частка не?

Як її написати — разом чи окремо?

Оголошення теми й мети уроку

Сьогодні на уроці ви дізнаєтесь, як пишеться частка не з дієсловами.

Пояснення нового матеріалу

Робота над віршем (Впр. 204).

Прочитайте вірш. До чого закликає автор?

Зверніть увагу на те, як пишеться частка не з дієсловами.

Зробіть висновок.

Записування загадки по пам'яті.

Підкресліть дієслова з часткою не.

Засвоєння правила (С. 85).

Наведіть приклади дієслів з часткою не.

Фізхвилинка

Ах, как долго мы писали,  Глазки у ребят устали.  (Поморгать глазами)  Посмотрите все в окно  (посмотреть вправо-влево)  Ах, как солнце высоко  ( посмотрите вверх)  Мы глаза сейчас закроем,  ( закрыть глаза ладошками)  В классе радугу построим  Вверх по радуге пойдём,  (Посмотреть по дуге вверх - влево и вверх - вправо)  Вправо-влево повернём,  А потом скатимся вниз,  ( Посмотреть вниз)  Жмурься сильно, но держись  ( Зажмурить глаза. Открыть и поморгать ими) 

Закріплення вивченого матеріалу

 1. Каліграфічна хвилинка (Впр. 206)

Не поговорив з головою — не берись руками.

Як ви розумієте зміст прислів'я?

Робота над прислів'ями (Впр. 206).

Яка спільна думка висловлена в прислів'ях?

Спишіть прислів'я. Підкресліть дієслова з не.

Вибіркове списування (Впр. 205)

Випишіть виділені слова, поясніть зміст.

Яке дієслово першої строфи відповідає схемі? , '' I I (Приходять)

Вправляння в правильній вимові (Впр. 207)

Визначте час дієслів.

Розвиток мовлення (Впр. 205)

Уявіть описану ситуацію. Дайте відповіді на запитання.

Які дієслова з не вам довелося вжити у відповідях?

Самостійна робота (Впр. 204)

Спишіть, підкресліть дієслова з не.

Підсумок уроку

Як пишуться дієслова з часткою не?

Домашнє завдання Правило, С. 85; вправа 209, С. 86.

 

 

 

Рекомендуем курсы ПК и ППК для учителей

Вебинар для учителей

Свидетельство об участии БЕСПЛАТНО!