Робота з фрагментами тексту: виділення, вставлення, переміщення, копіювання, вилучення, пошук i заміна фрагментів тексту. Використання буферу обміну.
Просмотр содержимого документа
«Урок 5. Робота з фрагментами тексту»
ПЛАН-КОНСПЕКТ УРОКУ ІНФОРМАТИКИ № 7 (31) ( тема ІV )
ТЕМА УРОКУ. Робота з фрагментами тексту: виділення, вставлення, переміщення, копіювання, вилучення, пошук i заміна фрагментів тексту. Використання буферу обміну.
МЕТА УРОКУ:
Навчальна. Дати загальне поняття про способи роботи з фрагментами тексту. Навчити учнів використовувати буфер обміну при роботі з текстом.
Розвиваюча. Розвивати вміння самоконтролю та естетичні смаки. Логічне мислення, різні види пам’яті.
Виховна. Виховувати любов до рідної мови.
ОБЛАДНАННЯ: Комп’ютери класу.
ХІД УРОКУ.
І. Вступна частина.
1. Оголошення теми та мети уроку, його ролі в даній темі та курсі інформатики в цілому.
2. Постановка перед дітьми цілі та розкриття методів її досягнення на уроці
ІІ. Актуалізація теми уроку.
1. Як ви гадаєте, чи потрібно працювати з фрагментами текстового документу?
2. В яких випадках доводиться працювати з фрагментами документу?
3. Як комп’ютерові вказати потрібний фрагмент тексту?
ІІІ. Вивчення нового матеріалу.
1. Способи виділення фрагменту.
2. Вирізання фрагменту тексту.
3. Копіювання фрагменту. (Різні способи).
4. Вставляння фрагменту.
5. Видалення фрагменту.
6. Швидкі клавіші:
Shift + Del - вирізати.
Ctrl + Ins - копіювати.
Shift + Ins - вставити.
Delete - видалити.
7. Контекстне меню для роботи з фрагментами.
8. Буксирування мишкою виділеного фрагменту.
9. Пошук і заміна фрагментів тексту.
10. Використання буферу обміну.
ІV. Закріплення вивченого.
1. Повторення з учнями основних відомостей нового матеріалу.
2. Практичне опрацювання вивченого на ПК в середовищі Т.Р..
V. Аналіз та підсумки уроку.
Підводяться підсумки та робиться аналіз вивченого матеріалу
ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ. Конспект.