СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

Урок №7 Поняття моделі. Типи моделей. (7кл)

Категория: Информатика

Нажмите, чтобы узнать подробности

Конспект уроку з інформатики, 7 клас

 

Тема: Поняття моделі. Поняття предметної галузі. Типи моделей. Форми подання інформаційної моделі:опис, таблиця, формула та ін.

Мета уроку:Формування та розвиток предметної інформаційно – комунікаційної компетентності учнів:

          Навальна складова мети уроку. Ввести поняття моделі, розглянути різновиди моделей. Вчитися будувати моделі.

          Розвиваюча  складова мети уроку. Розвивати логічне та алгоритмічне мислення.

          Виховна складова мети уроку. Виховувати культуру мовлення.

Програмне забезпечення: ОС Windows XP, Microsoft Power Point. 

 

 

 

Хід уроку

Діяльність учителя(викладання)

Діяльність учнів (учіння)

Діяльність учителя(організація і управління навчально – пізнавальною діяльністю учнів)

I.Організаційний момент.

1.Привітання учнів.

2.Перевірка присутніх.

3. Перевірка готовності учнів до уроку.

4. Позитивне налаштування на співпрацю під час уроку.

Самоперевірка готовності до уроку.

Відповіді на запитання учнів.

 

 

 

 

II. Перевірка домашнього завдання

Виконання тестових завдань за матеріалом попереднього уроку

(додаток1)

Вибір варіанта відповіді та позначення у бланку букви, яка йому відповідає. Взаємоперевірка правильності виконання завдання здійснюється учнями у парі з опорою на бланк відповіді.

Індивідуальне консультування учнів (за потреби)

 

 

 

 

ІІІ. Актуалізація та корекція опорних знань

Повторення попереднього матеріалу відбувається у формі естафети. Дайте відповіді на запитання:

  • Що таке електронна пошта?
  • Коли її було створено?
  • Яка головна перевага цієї послуги?
  • Що таке електронна поштова скринька?
  • Як записують адресу електронної поштової скриньки?
  • Як називають символ @ , та яке його призначення?
  • Що таке логін, і як його визначають?
  • Для чого треба вводити пароль, коли реєструють електронну поштову скриньку?

 

 

Перший учень відповідає і передає слово іншому і т.д.

 

Фронтальне опитування учнів за їх вибором.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

IV. Мотивація учнів. Ознайомлення учнів із темою,цілями та завданнями уроку.

  1. 1. Завдання для роботи в групах.
  2. Завдання для  І групи – вправа «Розшифрувальник»
  3. Усі букви алфавіту розділені на 11 груп. Кожна група містить по три букви. Дані комбінації  чисел. Кожне число – це якась літера вказаної групи. Необхідно методом підбору розгадати зашифроване словосполучення. Саме це і буде частиною теми сьогоднішнього уроку.
  4. Завдання для II групи – вправа «Алфавітне кодування». Усі літери алфавіту пронумеровані. Кожна літера – це певне число. Потрібно розгадати словосполучення, яке зараз є комбінацією чисел. Розкодовані словосполучення – це і буде частиною теми сьогоднішнього уроку (додаток 2).

Виконання завдання кожною із груп учнів. Після виконання завдань – звітування груп.

Об’єднання учнів у групи за певною ознакою. Наприклад за місцем розташування. Консультування учнів (за потреби). Формування в учнів зацікавленості та інтересу до вивчення нової теми.

 

 

 

 

  1. 2.Сьогодні на уроці ми говоримо про поняття моделі, поняття предметної галузі, типи моделей, форми подання інформаційної моделі. А давайте тепер разом, сформулюємо мету вашої діяльності на уроці.

Запис теми уроку в зошиті. Озвучення власних очікувань від уроку та припущень щодо практичної значущості теми, що вивчається. Визначення мети діяльності на уроці та озвучення її.

Запис теми уроку на дошці. Узагальнення думок учнів з фіксуванням на дошці.

V.  Вивчення нового матеріалу

Пояснення навчального матеріалу з використанням презентацій. (додаток 3)

 Поняття моделі.

Зорове та слухове сприйняття матеріалу. Запис основних понять у зошит.

Вчитель демонструє на комп’ютері презентації та пояснює основні поняття.

 

 

 

 

 

 

 

VI.  Закріплення вивченого на уроці.

 

Запитання для узагальнення

  1. Що таке модель?
  2. Які етапи моделювання ви знаєте?
  3. Які типи моделей ви знаєте?
  4. З чого складається побудова моделі?
  5. Побудуйте інформаційну модель для відображення успішності учнів вашого класу, використовуючи таблицю текстового процесора
  6. * Складіть у зошиті план розставлення меблів вашої кімнати. Вкажіть конкретні значення параметрів меблів (виконайте заміри та масштабування) . Побудуйте інформаційну модель вашої кімнати (графічне подання, таблицю та словесний опис) Яку з цих моделей будувати легше? Яка є більш наочною? Зручною?

           

 

Кожен учень, по черзі, відповідає на запитання.

 

Корегування відповідей учнів.

 

VІІ. Підсумок уроку

- Чи досягли ми мети, поставленої на початку уроку?

 - Що нам вдалося, а що ні?

Висловлювання власних міркувань. Відповіді на запитання.

 

Фронтальне опитування за вибором учителя. Узагальнення міркувань учнів.

 

 

 

VIII. Оцінювання та самооцінювання діяльності учнів на уроці

- Кожен з вас сьогодні зробив певний внесок у наш урок, і тому кожен заслуговує на оцінку своєї роботи. Ви маєте змогу оцінити свою діяльність.

Кожен учень проводить самооцінювання своєї роботи на уроці

Підбиття підсумків роботи учнів на уроці. Коментоване оцінювання результатів навчально- пізнавальної діяльності учнів на уроці. Виставлення балів до класного журналу.

 

 

 

 

 

IХ. Домашнє завдання

Вивчити терміни, конспект

 

 

Запис завдань у щоденники.

Консультування учнів (за потреби).