СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

Урок математика у 1 класі

Нажмите, чтобы узнать подробности

 Вправи на засвоєння таблиць додавання і віднімання числа 3. Задачі на збільшення чисна на декілька одиниць.

 

Просмотр содержимого документа
«Урок математика у 1 класі»

Тема: Вправи на засвоєння таблиць додавання і віднімання

числа 3. Задачі на збільшення числа на кілька одиниць.

Мета: Продовжувати закріплювати знання таблиць додавання

та віднімання числа 3, працювати над задачами на збіль-

шення числа на кілька одиниць. Розвивати увагу, пам’ять.

Виховувати охайність при роботі у зошиті.

Обладнання: картки для усного рахунку, індивідуальні картки,

квітка-семиквітка з прикладами.

Тип уроку. Урок-гра.


Хід уроку


І Організація початку уроку.

Нам дзвінок сповістив:

Час за парти сідати,

Уважними бути,

Урок починати.

- Діти, сьогодні до нас на урок завітав гість, досить незвичайний. А хто він, ви дізнаєтесь, відгадавши загадку:

Влітку носить сіру шубку,

Взимку – білого кожуха.

Має з тріщиною губу,

Косі очі й довгі вуха. (Заєць)

- Тож наш сьогоднішній гість зайчик. Чи багато ви знаєте про зайців? «Полохливий заєць і пенька боїться» - стверджує прислів’я. Але насправді така характеристика не зовсім виправдана – наприклад, задніми ногами довговухий може відбитись від орла або лисиці. Досить часто зайчихи відважно захищають своїх дитинчат від ворон. Відомий також факт, коли зайчиха зуміла налякати невелику собачку. А старі зайці, які знають почім ківш лиха, на очах у величезного гавкаючого пса на ціпку спокійнісінько поїдають те, що росте в саду або городі. Однак мовчазне опудало зазвичай вселяє в косооких вегетаріанців стільки поваги, що вони довго не можуть зважитись почати трапезу в його присутності.

- Діти, а яких птахів називають зимуючими? Взимку неважко розібратись, де біляк і де русак, влітку ж обидва зайця якоїсь невизначеної рудо-бурої масті. І щоб точно впевнитись, з ким ви маєте справу, погляньте на хвости - посеред куцого хвоста русака і взимку і влітку красується чорна смужка.

- У гості завжди приходять з подарунками. Наш гість також приніс нам подарунки, але не прості, а математичні.

ІІ Перевірка раніше засвоєних знань.

- завдання для усного рахунку.

1. Гра «Мовчанка».

Спочатку за допомогою сигнальних карток ви перевірите нашого гостя. Отже, зайчик мені сказав, що 2+2=5, 6-2=4, 2-2=2, 5-2=3, 7-2=6.

(діти за допомогою карток зеленого і червоного кольору визначають правильну відповідь)

  1. Гра «Хто швидше?»


Збільшити на 2

1, 4, 8, 3. 6, 2, 7, 5


ІІІ. Мотивація навчання школярів та повідомлення теми, мети уроку.

- Сьогодні на уроці ми з вами продовжуємо працювати з таблицями додавання та віднімання числа 3, а також будемо розв’язувати задачі.

Робота у зошитах

Каліграфічна клітинка (написання рядок цифри 3)

Розв’язування прикладів біля дошки та у зошитах:

6+1+2 9+1-3

0+2+3 9-3+2

6 - 3+2 3+3+1


Фізкультхвилинка

Сірі зайчики маленькі

(Вушка є у них довгенькі)

В лісі грались, веселились, —

Працювати вже стомились.

А щоб добре працювати,

Треба трішки пострибати.

Відпочили, розім'ялись

Й до роботи знову взялись.


ІV Сприймання й усвідомлення учнями навчального матеріалу

Робота над задачею №3 на ст.. 59

Діти за малюнком складають задачу, у зошит записуємо короткий запис задачі та розв’язання.

5 3 ?

5 – 3 =2

2 (к.)

V Узагальнення і систематизація знань

Зайчик зірвав нам у полі незвичайну ромашку і хоче, щоб ми з вами допомогли розв’язати ось ці приклади.

VІ Підсумок уроку.

- Діти, зайчик вдячний вам за роботу на уроці і на згадку залишає вам таке прохання:

Не стріляй у звірятко,

Не лови комашку,

Не топчи травинку,

Не зірви рослинку,

Бо Земля без них,

Як без зірочок ясних.

Їх створив Господь для тебе,

Їх краса – для всіх під небом.