СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

Урок української мови у 2 класі

Нажмите, чтобы узнать подробности

Конспект уроку на тему:"Написання слів з великої букви"

Просмотр содержимого документа
«урок української мови у 2 класі»

УРОК УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ 2 КЛАС 25.02.2014р.



Тема уроку. Велика буква у назвах міст, сіл, вулиць, річок.

Мета уроку: формувати в учнів навички писати з великої букви назви міст, сіл, вулиць, річок; вчити знаходити ці назви в тексті і пояснювати їх написання; удосконалювати навички каліграфічного та грамотного письма; розвивати зв`язне мовлення; збагачувати словниковий запас учнів; розвивати вміння працювати колективно і самостійно; виховувати любов до своєї країни, до рідного краю.


Хід уроку

І. Організація класу слайд 1

1. Девіз уроку: слайд 2

Не просто слухати, а чути.

Не просто дивитися, а бачити.

Не просто відповідати, а міркувати,

Дружно, плідно працювати.

2.Мета уроку: слайд 3

- повторити вивчені правила написання слів з великої букви;

- вивчити нові правила написання слів з великої букви;

- удосконалювати навички каліграфічного та грамотного письма;

- збагачувати словниковий запас;

- розвивати пам`ять, мислення, увагу;

- виховувати любов до своєї країни, до рідного краю.


ІІ. Актуалізація опорних знань учнів

  1. Повторення вивченого про написання слів з великої букви.

-Які правила написання слів з великої букви ми вивчили?

  1. Гра «Переплутанка». слайд 4 -З`єднати назви людей з іменами, назви тварин з кличками.

корова Орлик

дівчинка Сергійко

кіт Зірка

кінь Дружок

хлопчик Оля

собака Мурчик


ІІІ. Оголошення теми, мети уроку

Сьогодні ми продовжимо вивчати правила написання слів з великої букви, а які саме – дізнаєтесь пізніше.


ІV. Сприймання та усвідомлення нового матеріалу

  1. Бесіда. слайд 5

Сьогодні, йдучи на роботу, я почула такий вислів: «Людина без Вітчизни, як соловей без пісні».

  • Без чого не може жити соловей? Чому?

  • Без чого не може жити людина?

  • Яким словом можна замінити слово Вітчизна?

  • Як називається наша Батьківщина? слайд 6 2.Каліграфічна хвилинка.

У кр ра аї їн Україна

3. Написання назв країн з великої букви.

- Які ще знаєте держави, крім України?

- Запишемо деякі з них:

Росія, Білорусія, Литва, Італія, Єгипет, Індія, Англія, слайд 7

Грузія, Японія, Китай.

4.Правило. слайд 8

5. Написання назв міст з великої букви.

- Як називається столиця нашої країни? слайд 9

- Київ – це велике, гарне місто з широкими вулицями, високими будинками. В ньому багато парків, скверів, музеїв, пам`ятників. Але не завжди наш Київ був таким, як сьогодні.

- Послухайте легенду з історії виникнення міста.

Легенда. слайд 10

1 учень.

Наш Київ – старовинне місто.Він існує з давніх-давен. Колись давно на цьому місці були тільки гори, вкриті лісом. А повз гори протікала велика ріка.

2 учень.

Одного разу прийшли сюди три брати – Кий, Щек і Хорив та їхня сестра Либідь.

- От яке гарне місце! – сказали брати.

- Побудуємо собі тут житло і будемо жити!

3 учень.

Оселилися брати з сестрою на високих горах біля Дніпра і побудували град на ім`я старшого брата. І казвали його Київ.

4 учень.

«Град» - це так називалось тоді укріплення, огорожа.

- Чий град?

- Кия, Київ град.

5 учень.

Отак і виникла назва – Київ. Маленька річка, що протікає в Києві, зветься Либідь.

6. Робота в парі.

Крім Києва в Україні є ще багато різних міст. Зараз ми пограємо в гру і перевіримо, як ви знаєте міста України.

Гра «Відгадай букву» слайд 11

Донецьк, Одеса, Харків, Полтава, Суми, Львів, Запоріжжя, Луганськ, Вінниця, Миколаїв, Севастополь, Ужгород.

7. Правило. слайд 12


V. Фізкультхвилинка слайд 13

8. Написання назв річок з великої букви.

Більшість міст України розташовані на берегах річок. На території нашої країни протікає приблизно 73000 річок. Наші предки любили подорожувати, займатися торгівлею. Це вони робили на човнах по річках, бо іншого транспорту ще не було.

Київ теж стоїть по обидва боки Дніпра. Це велика і могутня ріка. слайд 14

9. Самостійна робота. слайд 15

Дніпро – довга, могутня річка. Вона протікає через Росію, Білорусь, Україну. В Дніпро впадають з двох боків малі і великі річки: Десна, Прип`ять, Ірпінь, Тетерів, Сула, Псьол.

(виписати назви річок)

10. Правило. слайд 16

11. Бесіда.

Крім великих міст і річок в Україні є невеликі міста і села, маленькі річки.

  • Які села знаєте?

  • Яка річка протікає недалеко від нашого селища?

  • Як називається наше селище?

12. Запис речення на дошці і в зошиті.

Біля селища Шевченкове протікає річка Бурлучанка.

13. Написання назв вулиць з великої букви.

-На якій вулиці живете ви?

- На якій вулиці розташована наша школа? слайд 17(1)

14. Запис речення із слайду.

Наша школа розташована на вулиці Радянській. слайд 17(2)

15. Правило. слайд 18


V. Узагальнення і закріплення вивченого матеріалу

1. Робота в групах.

Гра «Сплетемо український віночок» слайд 19

У кожної групи на партах лежать паперові квіти. Виправити помилки в словах, записаних на пелюстках.

Місто харків, Вулиця Шевченка, річка дніпро,Село петрівка, країна Франція.

(на дошці прикріпляються квіти)


VІ. Підсумок уроку слайд 20

На уроці я:

-дізнався...

-зрозумів...

-навчився...

-відчув труднощі...

VІІ. Домашнє завдання. Слайд 21

С. Вправа