СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

Ұстаз – ұлағатты есім

Нажмите, чтобы узнать подробности

Просмотр содержимого документа
«Ұстаз – ұлағатты есім»

Тақырыбы: Ұстаз – ұлағатты есім
Сабақтың мақсаты:

  • Ұстаздарды мерекелерімен құттықтау, үлкенді, ұстазды сыйлау, адамгершілікке тәрбиелеу, ата-ана, ұстаз оқушы арасындағы байланысты нығайту,оқушыға рухани тәрбие беру: 

  • Еріктілікті дамыту, қабілеттілік пен белсенділік, танымдық қиыншылықты жеңуге тырысу;

  • Оқушыларды адамгершілікке, әдептілікке баулу. Ұстаздар қауымына сый құрметпен қарауына, ұстаз еңбектерін бағалай білуге тәрбиелеу.

Көрнекілігі: слайдтар, қанатты сөздер, бейнежазба


Әдісі: сұрақ-жауап, ізденушілік жұмыс, кім жылдам, автор орындығы, топтық жұмыс сын тұрғысынан ойлауды дамыту.


Кіріктірілген модульдер: АКТ, СТО, Оқытудың жаңа әдіс тәсілдері, қөшбасшылық пен басқарушылық.

Күтілетін нәтиже:

  • Оқушымен мұғалім арасындағы байланыс нығая түседі;

  • Оқушылардың белсенділіктері мен қабілеттері артады;

  • жақсылыққа, адамгершілікке тәрбиеленеді.

Сабақтың кезеңдері

Мұғалімнің іс- әрекеті

Оқушылардың іс -әрекеті

Ұйымдастыру кезеңі

Сурет қиындыларымен топтарға бөліну

Сұрақтары:

І топ. Мұғалім оқушының жүрегі.

ІІ топ. Оқушы мұғалімнің жүрегі.

Оқушылар сурет қиындыларымен екі топқа бөлінеді. Сурет қиындысының артында берілген сұрақтарға жауап береді.

Қызығушылығын ояту

І топ: «Менің сүйікті ұстазым» тақырыбына газет шығару;

ІІ топ: «Ұстазым менің, ұстазым» тақырыбына өлең шумақтарын құрастыру.

Оқушылар берілген тапсырмалардыаипмпь орындайды.

Іскерлік ойын – «ситуациалық сұрақтар»


Интербелсенді тақтадан екі топқа ситуациялық сұрақтар беріледіІ топ

1.Ұстазың «мен үшін барлық оқушылар бірдей» деп айтқанмен, сен оның досыңа саған қарағанда көп көңіл бөлетінін, оны үнемі көтермелейтінін байқайсың.Сенің әрекетің?

2.Мұғалім сыныпта қоғамдық жұшмыстар тапсырған сайын тек сен тағы 4-5 оқушы ғана жұмыстанады, ал қалғандары әдеттегідей бос жүреді. Бұған сенің ызаң келеді. Бұл жағдайда не істейсің.

ІІ топ:

1.Сіздің сыныпқа жаңа сынып жетекші тағайындалды.Сенің ол сынып жетекшіге деген қатынасың қандай болады? Ал бұрыңғы сынып жетекшіңе ше?

2.Сенің жақсы көретін мұғаліміннің сабағы болуы керек, бірақ мұғалім кешігіп жатыр. Сыныптағы оқушылар сабақтан кетіп қалайық дейді.

Бұл жағдайда сен не істер едің.

Оқушылар берілген ситуациялық сұрақтарға жауап береді.

Автор орындығы

Екі топқа да «Ұстаз- ұлы есім» тақырыбында эссе жаздыру жұмыстарын беремін. Жазған эссені топта талқылап, бір-бірімен пікір бөліседі.

Топтарда автор шығып, ортада тұрған автор орындығына отырып, жазған эссені оқиды.

Проблемалық

сұрақтар

Екі топтың оқушылары қатысып отырған ұстаздарға өздерінің көкейіндегі сұрақтарды қояды.

«кластер құрастыру» әдісі

Мұғалім сөзіне кластер құрастыру

Оқушылар кластер құрастырады.

Қорытынды

«Ұстаздық қылған жалықпас, үйретуден балаға»- деп, ұлы Абай айтқандай, балалар ұстаздарың ешқашан сендерге үйретуден жалықпасын, сендер үйренуден жалықпаңдар деп сабағымызды аяқтаймыз.

Рефлексия

«екі жұлдыз, бір тілек» стикерлерді толтырып жеміс ағашына жапсыру

Оқушылар стикерлерді толтырады.




Скачать

Рекомендуем курсы ПК и ППК для учителей

Вебинар для учителей

Свидетельство об участии БЕСПЛАТНО!