СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

Ыбырай Алтынсарин. "Қыпшақ Сейітқұл"

Категория: Прочее

Нажмите, чтобы узнать подробности

Сабақ жоспары. Түрлі әдіс тәсілдермен жазылған. Оныншы сыныпқа арналған.

Просмотр содержимого документа
«Ыбырай Алтынсарин. "Қыпшақ Сейітқұл"»

Сабақтың тақырып: Ыбырай Алтынсарин «Қыпшақ Сейтқұл»

Сабақтың мақсаты:

1.Білімділік: Ы.Алтынсарин өмірі мен шығармашылығы туралы мәліметтерін толықтыру, қосымша жаңа мәліметтер беру.

2.Дамытушылық: есте сақтау,ойлау қабілеттерін дамытып,тыңдай білу және оймен бөлісуәрекеттерін ұштастыру,мәтін арқылы сөз қорын байытып,ауызекі сөйлеу қабілеттерін дамыту;

3.Тәрбиелік: Тұңғыш қазақ балаларына арнап оқулық жазған ұстаз, ғалым- Ы.Алтынсариннің еңбектеріндегі ғибратқа, өнегеге толы шығармаларын оқи отырып, оқушыларды адамгершілікке, ізденімпаздыққа тәрбиелеу, білімді, , өнерлі болуға баулу.

Сабақтың типі: жаңа сабақ

Сабақтың әдіс-тәсілдері: әңгімелеу, түсіндіру,мәнерлеп оқу,сұхбаттасу,сұрақ-жауап,

Сабақтың көрнекілігі мен құралдары: Ы.Алтынсариннің портреті,тірек сызбалар, кітап көрмесі.

Сабақ барысы:

1. Ұйымдастыру кезеңі: амандасу,кезекшілермен әңгімелесу,сабақтың тақырыбы мен мақсатын айту.


I. Сабақтың тақырыбына қызығушылығын туғызу – побуждение.


* Ұжымдық жұмыс: оқушылардың Ы.Алтынсариннің өмірі мен шығармашылығы туралы өткен тақырыптар бойынша білімдерін тексеру арқылы жаңа мәліметтер беру.

«Инсерт» стратегиясы.


Білемін

Білдім

Білгім келеді





II. Сабақ тақырыбының мазмұнын ашу – осмысление.

Мәтін бойынша тапсырмалар:


1 топ – Ы.Алтынсарин кім? Ол қайда туған? Оның қандай шығармалары бар? Деген сұраққа «ассоциация» стратегиясы бойынша жауап беріңдер.

2 топ – «Қыпшақ Сейтқұл» мәтінді бөлшектерге бөліп, әр бөлшекке сәйкес 3-4 сұрақтан құрастырыңдар.

3 топ – «Салақтық» әңгімесін мәнерлеп оқып шығу. Не туралы айтылады?

III. Оқушылардың ой-пікірлерін білу – рефлексия


* Бағалау. Сарапшылар тобына сөз беру.




* Үйге тапсырма: «Қыпшақ Сейтқұл», «Салақтық» әңгімелерін оқып келу.