СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

"Жандандырылған графика"

Категория: Информатика

Нажмите, чтобы узнать подробности

Алгоритмнің соңғы натижесін және скретч ойын ортасының негізіг нысандарын анықтайды

Просмотр содержимого документа
«"Жандандырылған графика"»

о

М.Горький атындағы №16 мектеп - лицей









ТАҚЫРЫБЫ:



5 «Б»сынып





Информатика пәнінің мұғалімі: Рахманбергенова Үміт













2019 жыл



Оқу ісінің меңгерушісі:_______

Қысқа мерзімді жоспар.

Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы:5.3.3.1


Мектеп: М.Горький атындағы №16 мектеп - лицей


Күні: 22.02.2019 ж. Мұғалімнің аты-жөні: Рахманбергенова Ү.Ж.


Сынып: 5 «Б» Қатысқандар: 12 Қатыспағандар:0

Сабақтың тақырыбы:

Жандандырылған графика.


Осы сабақта қол жеткізетін оқу мақсаты

Тармақталу және цикл командаларын ойын ортасындағы программалау кезінде қолдану.

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушы: жанды графика туралы білім алады, блоктармен жұмыс жасауды үйренеді.

Оқушылардың басым бөлігі: жанды графиканы қолданып жобалар жасауға дағдыланады.

Кейбір оқушылар: программалау ортасында жаңа ұғымдарды пайдалану арқылы жобалар жасауды үйреніп, қозғалыс блогы арқылы кейіпкерді қозғалысқа келтіреді.

Бағалау критериі

Орындалатын алгоритмнің соңғы нәтижесін және Scratch ойын ортасының негізгі нысаналарын анықтайды.

Бағдарлама кодын құра алады.

Тілдік мақсаттар

Оқушылар:Программалау ортасында блоктарды қолдана алады.Спрайт,скрипт,графика ұғымын түсінеді.

Оқушылар үш тілділік терминдермен жұмыс жасайды:

Блок-block, скрипт-script, спрайт-sprite, фон-backgound.

Құндылықтарға баулу

Құндылықтарға баулу арқылы жанды графика құруда шығармашалық және сын тұрғысынан, жауапкершілік, өмір бойы оқуға дайын болуға баулу.

Пән аралық байланыс

Математика, бейнелеу өнері, орыс тілі, ағылшын тілі

Алдынғы білім

Жандандырылған графика

Сабақ барысы


Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар

Сабақтың басы

2 мин






3 мин

І.Ұйымдасытыру.

Сәлемдесу. Сәлемдесу. Оқушыларды түгелдеу. Оқушылардың оқу құралдарын тексеріп, сабаққа дайындықтарын қадағалау.

Психологиялық ахуал туғызу.

Мұғалім оқушылардан, олардың көңіл күйдеріне сәйкес келетін смайликті таңдауды ұсынады

1-топ «Спрайт» 2-топ «Скрипт»

Үй тапсырмасын пысықтау. «Интервью» әдісі арқылы сұрақтар беру.

  1. Scratch деген не?

  2. Лого қай жылы шықты?

  3. Программалау тілі деген не?

  4. Неге Scratch-те программа арнайы жазылмайды?

Үй тапсырмасын жұлдызша арқылы бағалау.






Смаликтер




Микрафон




жұлдызша



Сабақтың ортасы

2 мин



10 мин

































10 мин






10 мин


Оқушылар видео арқылы тақырыпты ашады.


Топтық жұмыс: А)Кім жылдам! Кестені толтыр.

Бұл нүктелер не үшін қолданылады?

Нүктелер

Функция










Б) Paint графикалық редакторы мен Scratch пограммалау ортасын салыстырып, айырмашылықтарын жазыңдар.



Paint Scratch







Топтық бағалау (жұлдызша)


«Ойлан, бірік» әдісі .

Kahoot.com сайты арқылы ойын ойнату


Жұптарды бағалау «Бас бармақ» және жұлдызша



Жеке орындау. Практикалық жұмыс.

Оқулықтағы 142-143 беттегі,№1,2 тапсырмаларды орындау

1-топ «Спрайт» Программа құрыңдар.

  1. Кітапхана қорынан жер шарының суретін таңдап алып, сахнаға орналастырамыз.

  2. Енді скрипті блоктарымен қажетті программа енгізейік.

  3. Шарды алға 10 қадам қозғалтып, 15 градусқа қарай шеңбер бойымен бұрайық.

  4. Нәтижесінде шар шеңбер бойымен қозғалады.


2-топ «Скрипт»

Анимация жасау. «Жаттығу жасаған қыздың жобасы»

1.Кейіпкерді таңдап,сахнаға орналастыру(Қыздың спрайты)

2.кейіпкерге қорынан арнайы үш түрлі фон таңдау

3.Қыздың спарйтын үнемі қозғалту үшін костюм бөлімінен бірнеше костюмді таңдау

4.әр түрлі қозғалыс әркетінде фонды ауыстыру

5.Жоба нәтижесін көру

Жеке жұмысты жұлдызшамен бағалау



видео


таратпалар






А4 форматы




























Kahoot.com




Компьютермен жұмыс




















Жұлдызша

Сабақтың соңы


2 мин






1 мин






Қорытындылау.


Рефлекция: «Алма» ағашы бойынша кері байланыс алу.

Қызыл алма – орындай алмадым,көңіл күй жоқ,сабаққа түсінбедім

Сары алма – белсенді араластым,сабақты түсіндім

Жасыл алма – сабақты орташа түсіндім,алған ақпаратымды өңдеймін.


Үйге тапсырма: Scratch бағдарлмасы туралы қызықты мәлімет жинақтап, программалу ортасындағы 10 скриптінің қызметтерін жаттап келу


Компьютер слайд

Саралау

Бағалау

Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау

Оқушыларға деңгейлеріне қарай тапсырма беріледі.

Сабақ барысында оқушыларға мақтау сөз айтылады. Карточка, бас бармақә дісі қолданылады және жеке,жұптық,топтық тапсырмалар орындалады.

Сыныптағы қауіпсіздік техникасын сақтау





Скачать

Рекомендуем курсы ПК и ППК для учителей

Вебинар для учителей

Свидетельство об участии БЕСПЛАТНО!