Жашоо турмуш коопсуздугунун негиздери
Сабактын темасы:Денеден кам көрүү
|
Сабактын максаты
|
Күтүлүүчү натыйжа
|
|
А) Окуучулар денеден кам көрүү боюнча кеңири түшүунүк алышат.
Б) Окуучулар денеден кам көрүү боюнча билишет, айтышат.
В) Окуучулар денеге кантип кам көрүүнү үйрөнүшөт.
|
А) Окуучулар денеден кам көрүү боюнча кеңири түшүнүк алышса.
Б) Окуучулар денеден кам көрүү боюнча билишсе, айтышса.
В) Окуучулар денеге кантип кам көрүүнү үйрөнүшсө.
|
Сабактын тиби: Жаңы теманы оздөштүрүү
Сабактын формасы: Топ менен иштөө
|
к/№
|
Этабы
|
Мугалимдин иши
|
Окуучунун иши
|
Баалоо
|
|
1
|
Уюштуруу
|
Саламдашуу. Жагымдуу
маанай түзүү.
|
Саламдашышат. Жагымдуу маанай тартуулашат.
|
мактоо
|
|
2
|
Үй тап-н
суроо
|
Өздүк гигиена
|
Өздүк гигиена б-ча
түшүнгөндөрүн айтышат.
|
мактоо
|
|
3
|
Жаңы
сабакка
бай-ш
|
Тазалык д.э?
Оору эмнеден келип чыгат?
|
Суроолорго жооп беришет
|
мактоо
|
|
4
|
Жаңы
сабак
|
“Денеден кам көрүү” деген текстти мугалим окуп ,түшүндүрүп берет
|
Окуучулар угушат, түшүнүшөт. Түстүү сүрөттөр м-н таанышышат.
|
Ыраазы-
чылык
билдирүү
|
|
5
|
Эс алуу
|
“Кичинекей чайнекмин”
|
Кыймыл м-н аткарышат
|
мактоо
|
|
6
|
Прак-к
иш
|
1)Денени 1жумада 2жолу самын м-н жууп туруу керек.
2)Кол м-н тырмактын тазалыгына көңүл б-у.
3)Чачка кам көрүү к-к.
4)Ооз көңдөйүн таза күтүү керек.
|
Окуучулар топ б-ча өз алдынча иштешет. Ар топко сүрөттөр берилет.
|
мактоо
|
7 Жый-оо: Кайтарым байланыш
8 Баалоо: Топ боюнча бири-бирин баалоо.
Жашоо турмуш коопсуздугунун негиздери
Сабактын темасы:Денеден кам көрүү
|
Сабактын максаты
|
Күтүлүүчү натыйжа
|
|
А) Окуучулар денеден кам көрүү боюнча кеңири түшүунүк алышат.
Б) Окуучулар денеден кам көрүү боюнча билишет, айтышат.
В) Окуучулар денеге кантип кам көрүүнү үйрөнүшөт.
|
А) Окуучулар денеден кам көрүү боюнча кеңири түшүнүк алышса.
Б) Окуучулар денеден кам көрүү боюнча билишсе, айтышса.
В) Окуучулар денеге кантип кам көрүүнү үйрөнүшсө.
|
Сабактын тиби: Жаңы теманы оздөштүрүү
Сабактын формасы: Топ менен иштөө
|
к/№
|
Этабы
|
Мугалимдин иши
|
Окуучунун иши
|
Баалоо
|
|
1
|
Уюштуруу
|
Саламдашуу. Жагымдуу
маанай түзүү.
|
Саламдашышат. Жагымдуу маанай тартуулашат.
|
мактоо
|
|
2
|
Үй тап-н
суроо
|
Өздүк гигиена
|
Өздүк гигиена б-ча
түшүнгөндөрүн айтышат.
|
мактоо
|
|
3
|
Жаңы
сабакка
бай-ш
|
Тазалык д.э?
Оору эмнеден келип чыгат?
|
Суроолорго жооп беришет
|
мактоо
|
|
4
|
Жаңы
сабак
|
“Денеден кам көрүү” деген текстти мугалим окуп ,түшүндүрүп берет
|
Окуучулар угушат, түшүнүшөт. Түстүү сүрөттөр м-н таанышышат.
|
Ыраазы-
чылык
билдирүү
|
|
5
|
Эс алуу
|
“Кичинекей чайнекмин”
|
Кыймыл м-н аткарышат
|
мактоо
|
|
6
|
Прак-к
иш
|
1)Денени 1жумада 2жолу самын м-н жууп туруу керек.
2)Кол м-н тырмактын тазалыгына көңүл б-у.
3)Чачка кам көрүү к-к.
4)Ооз көңдөйүн таза күтүү керек.
|
Окуучулар топ б-ча өз алдынча иштешет. Ар топко сүрөттөр берилет.
|
мактоо
|
7 Жый-оо: Кайтарым байланыш
8 Баалоо: Топ боюнча бири-бирин баалоо.м
Жашоо турмуш коопсуздугунун негиздери
Сабактын темасы:Денеден кам көрүү
|
Сабактын максаты
|
Күтүлүүчү натыйжа
|
|
А) Окуучулар денеден кам көрүү боюнча кеңири түшүунүк алышат.
Б) Окуучулар денеден кам көрүү боюнча билишет, айтышат.
В) Окуучулар денеге кантип кам көрүүнү үйрөнүшөт.
|
А) Окуучулар денеден кам көрүү боюнча кеңири түшүнүк алышса.
Б) Окуучулар денеден кам көрүү боюнча билишсе, айтышса.
В) Окуучулар денеге кантип кам көрүүнү үйрөнүшсө.
|
Сабактын тиби: Жаңы теманы оздөштүрүү
Сабактын формасы: Топ менен иштөө
|
к/№
|
Этабы
|
Мугалимдин иши
|
Окуучунун иши
|
Баалоо
|
|
1
|
Уюштуруу
|
Саламдашуу. Жагымдуу
маанай түзүү.
|
Саламдашышат. Жагымдуу маанай тартуулашат.
|
мактоо
|
|
2
|
Үй тап-н
суроо
|
Өздүк гигиена
|
Өздүк гигиена б-ча
түшүнгөндөрүн айтышат.
|
мактоо
|
|
3
|
Жаңы
сабакка
бай-ш
|
Тазалык д.э?
Оору эмнеден келип чыгат?
|
Суроолорго жооп беришет
|
мактоо
|
|
4
|
Жаңы
сабак
|
“Денеден кам көрүү” деген текстти мугалим окуп ,түшүндүрүп берет
|
Окуучулар угушат, түшүнүшөт. Түстүү сүрөттөр м-н таанышышат.
|
Ыраазы-
чылык
билдирүү
|
|
5
|
Эс алуу
|
“Кичинекей чайнекмин”
|
Кыймыл м-н аткарышат
|
мактоо
|
|
6
|
Прак-к
иш
|
1)Денени 1жумада 2жолу самын м-н жууп туруу керек.
2)Кол м-н тырмактын тазалыгына көңүл б-у.
3)Чачка кам көрүү к-к.
4)Ооз көңдөйүн таза күтүү керек.
|
Окуучулар топ б-ча өз алдынча иштешет. Ар топко сүрөттөр берилет.
|
мактоо
|
7 Жый-оо: Кайтарым байланыш
8 Баалоо: Топ боюнча бири-бирин баалоо.
Жашоо турмуш коопсуздугунун негиздери
Сабактын темасы:Денеден кам көрүү
|
Сабактын максаты
|
Күтүлүүчү натыйжа
|
|
А) Окуучулар денеден кам көрүү боюнча кеңири түшүунүк алышат.
Б) Окуучулар денеден кам көрүү боюнча билишет, айтышат.
В) Окуучулар денеге кантип кам көрүүнү үйрөнүшөт.
|
А) Окуучулар денеден кам көрүү боюнча кеңири түшүнүк алышса.
Б) Окуучулар денеден кам көрүү боюнча билишсе, айтышса.
В) Окуучулар денеге кантип кам көрүүнү үйрөнүшсө.
|
Сабактын тиби: Жаңы теманы оздөштүрүү
Сабактын формасы: Топ менен иштөө
|
к/№
|
Этабы
|
Мугалимдин иши
|
Окуучунун иши
|
Баалоо
|
|
1
|
Уюштуруу
|
Саламдашуу. Жагымдуу
маанай түзүү.
|
Саламдашышат. Жагымдуу маанай тартуулашат.
|
мактоо
|
|
2
|
Үй тап-н
суроо
|
Өздүк гигиена
|
Өздүк гигиена б-ча
түшүнгөндөрүн айтышат.
|
мактоо
|
|
3
|
Жаңы
сабакка
бай-ш
|
Тазалык д.э?
Оору эмнеден келип чыгат?
|
Суроолорго жооп беришет
|
мактоо
|
|
4
|
Жаңы
сабак
|
“Денеден кам көрүү” деген текстти мугалим окуп ,түшүндүрүп берет
|
Окуучулар угушат, түшүнүшөт. Түстүү сүрөттөр м-н таанышышат.
|
Ыраазы-
чылык
билдирүү
|
|
5
|
Эс алуу
|
“Кичинекей чайнекмин”
|
Кыймыл м-н аткарышат
|
мактоо
|
|
6
|
Прак-к
иш
|
1)Денени 1жумада 2жолу самын м-н жууп туруу керек.
2)Кол м-н тырмактын тазалыгына көңүл б-у.
3)Чачка кам көрүү к-к.
4)Ооз көңдөйүн таза күтүү керек.
|
Окуучулар топ б-ча өз алдынча иштешет. Ар топко сүрөттөр берилет.
|
мактоо
|
7 Жый-оо: Кайтарым байланыш
8 Баалоо: Топ боюнча бири-бирин баалоо.
Жашоо турмуш коопсуздугунун негиздери
Сабактын темасы:Денеден кам көрүү
|
Сабактын максаты
|
Күтүлүүчү натыйжа
|
|
А) Окуучулар денеден кам көрүү боюнча кеңири түшүунүк алышат.
Б) Окуучулар денеден кам көрүү боюнча билишет, айтышат.
В) Окуучулар денеге кантип кам көрүүнү үйрөнүшөт.
|
А) Окуучулар денеден кам көрүү боюнча кеңири түшүнүк алышса.
Б) Окуучулар денеден кам көрүү боюнча билишсе, айтышса.
В) Окуучулар денеге кантип кам көрүүнү үйрөнүшсө.
|
Сабактын тиби: Жаңы теманы оздөштүрүү
Сабактын формасы: Топ менен иштөө
|
к/№
|
Этабы
|
Мугалимдин иши
|
Окуучунун иши
|
Баалоо
|
|
1
|
Уюштуруу
|
Саламдашуу. Жагымдуу
маанай түзүү.
|
Саламдашышат. Жагымдуу маанай тартуулашат.
|
мактоо
|
|
2
|
Үй тап-н
суроо
|
Өздүк гигиена
|
Өздүк гигиена б-ча
түшүнгөндөрүн айтышат.
|
мактоо
|
|
3
|
Жаңы
сабакка
бай-ш
|
Тазалык д.э?
Оору эмнеден келип чыгат?
|
Суроолорго жооп беришет
|
мактоо
|
|
4
|
Жаңы
сабак
|
“Денеден кам көрүү” деген текстти мугалим окуп ,түшүндүрүп берет
|
Окуучулар угушат, түшүнүшөт. Түстүү сүрөттөр м-н таанышышат.
|
Ыраазы-
чылык
билдирүү
|
|
5
|
Эс алуу
|
“Кичинекей чайнекмин”
|
Кыймыл м-н аткарышат
|
мактоо
|
|
6
|
Прак-к
иш
|
1)Денени 1жумада 2жолу самын м-н жууп туруу керек.
2)Кол м-н тырмактын тазалыгына көңүл б-у.
3)Чачка кам көрүү к-к.
4)Ооз көңдөйүн таза күтүү керек.
|
Окуучулар топ б-ча өз алдынча иштешет. Ар топко сүрөттөр берилет.
|
мактоо
|
7 Жый-оо: Кайтарым байланыш
8 Баалоо: Топ боюнча бири-бирин баалоо.
Жашоо турмуш коопсуздугунун негиздери
Сабактын темасы:Денеден кам көрүү
|
Сабактын максаты
|
Күтүлүүчү натыйжа
|
|
А) Окуучулар денеден кам көрүү боюнча кеңири түшүунүк алышат.
Б) Окуучулар денеден кам көрүү боюнча билишет, айтышат.
В) Окуучулар денеге кантип кам көрүүнү үйрөнүшөт.
|
А) Окуучулар денеден кам көрүү боюнча кеңири түшүнүк алышса.
Б) Окуучулар денеден кам көрүү боюнча билишсе, айтышса.
В) Окуучулар денеге кантип кам көрүүнү үйрөнүшсө.
|
Сабактын тиби: Жаңы теманы оздөштүрүү
Сабактын формасы: Топ менен иштөө
|
к/№
|
Этабы
|
Мугалимдин иши
|
Окуучунун иши
|
Баалоо
|
|
1
|
Уюштуруу
|
Саламдашуу. Жагымдуу
маанай түзүү.
|
Саламдашышат. Жагымдуу маанай тартуулашат.
|
мактоо
|
|
2
|
Үй тап-н
суроо
|
Өздүк гигиена
|
Өздүк гигиена б-ча
түшүнгөндөрүн айтышат.
|
мактоо
|
|
3
|
Жаңы
сабакка
бай-ш
|
Тазалык д.э?
Оору эмнеден келип чыгат?
|
Суроолорго жооп беришет
|
мактоо
|
|
4
|
Жаңы
сабак
|
“Денеден кам көрүү” деген текстти мугалим окуп ,түшүндүрүп берет
|
Окуучулар угушат, түшүнүшөт. Түстүү сүрөттөр м-н таанышышат.
|
Ыраазы-
чылык
билдирүү
|
|
5
|
Эс алуу
|
“Кичинекей чайнекмин”
|
Кыймыл м-н аткарышат
|
мактоо
|
|
6
|
Прак-к
иш
|
1)Денени 1жумада 2жолу самын м-н жууп туруу керек.
2)Кол м-н тырмактын тазалыгына көңүл б-у.
3)Чачка кам көрүү к-к.
4)Ооз көңдөйүн таза күтүү керек.
|
Окуучулар топ б-ча өз алдынча иштешет. Ар топко сүрөттөр берилет.
|
мактоо
|
7 Жый-оо: Кайтарым байланыш
8 Баалоо: Топ боюнча бири-бирин баалоо.
Просмотр содержимого документа
«Жашоо турмуш коопсуздугунун негиздери.»