СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ
Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно
Скидки до 50 % на комплекты
только до
Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой
Организационный момент
Проверка знаний
Объяснение материала
Закрепление изученного
Итоги урока
БЕКІТЕМІН: КЕЛІСЕМІН:
мектеп директоры мектеп директорының
Қ.А.Рысбеков ____________ әдістеме ісі жөніндегі орынбасары
З.А.Ақыметқанқызы _________ « ____ » _____ 2024ж.
«____» ________ 2024ж.
Жас маманмен жүргізілетін апталық жұмыс жоспары
Мақсаты:
Жас маманға жұмыс процесіне бейімделуге, дағдыларын жетілдіруге және нақты жағдайларда қалай әрекет ету керектігін үйрету. Жас маманның кәсіби шеберлігін қалыптастыра отырып, ізденімпаздыққа, іскерлікке дағдыландыру
Міндеті:
Жас маманға бағыт-бағдар беріп, кәсіби өсуіне көмектесу. Жаңартылған білім беру бағдарламасы бойынша оқыту формасы мен түрлерінің сабақ барысында қолданылуын қадағалау
Апталық жоспар
№ қ/с |
айлар |
1- апта |
2- апта |
3- апта |
4- апта |
1 |
қазан |
ҰМЖ және ҚМЖ құрастырылуы бойынша әдістемелік көмек беру |
Мектепт құжаттарын толтыру бойынша көмек беру Жаңа оқу жылындағы балдық жүйенің шкаласымен таныстыру |
Жас маманға қысқа мерзімді жоспар жасауға көмек беру BilimClasskz, TopIQ порталдарымен жұмыс жүргізу жолдарын талқылау |
Жұмыс барысында кездескен қиындықтарын анықтау арқылы кәсіби шебірлігінің деңгейін саралау. Өзіндік даму тақырыбын анықтату |
2 |
қараша |
1- апта |
2- апта |
3- апта |
4- апта |
Оқытудың жаңа әдіс-тәсілдерін қолдану жолдары және BilimClasskz, TopIQ порталдарымен жұмыс жүргізу жолдарын талқылау Жас маман сабағына қатысып әдістемелік көмек беру |
Жас маманмен: «Оқушының дәптерімен, күнделігімен жеке іс қағаздарымен» қалай жұмыс істеу қажет екенін талқылау Жаңартылған білім беру бағдарламасы бойынша оқыту формасы мен түрлерінің сабақ барысында қолданылуын саралау |
Жас маманның сабақ жоспарын бірлесе дайындап, тиімді өтуіне, тәлімгер ретінде әдістемелік көмек беру БЖБ,ТЖБ тапсырмаларын, қорытынды шығару жолдарын, бағалау шкаласын талқылау |
Жас маманға І тоқсандық қорытынды шығару бойынша, жиынтық бағалау қорытындысын жасау, есеп тапсыруға бағыт-бағдар беру Жиынтық бағалауды жинақтап, оқу жетістіктерін критериалды бағалау үлгісін толтыруын қадағалау |
||
3 |
желтоқсан |
1- апта |
2- апта |
3- апта |
4- апта |
Оқу бағдарламасының орындалуын бақылау, жас маманның жоспарының сәйкестігін қадағалау Жаңартылған білім беру бағдарламасы бойынша оқыту формасы мен түрлерінің сабақ барысында қолданылуын Бақылау |
Жас маманның сабағына қатысып әдістемелік көмек беру Сабақ жоспарын жасау, қысқа мерзімді жоспар жасауда сабақтың қай бөліміне басымдық беру қажет екенін түсіндіру |
Оқытудың жаңа әдіс-тәсілдерін қолдану жолдары және BilimClasskz, TopIQ порталдарымен жұмыс жүргізу жолдарын талқылау Жас маман сабағына қатысып әдістемелік көмек беру |
Кәсіби шебер мұғалім қалыптасуына сынып жетекшісінің ықпалын айқындау Сынып жетекшісінің құжаттарымен таныстыру |
||
4 |
қаңтар |
1- апта |
2- апта |
3- апта |
4- апта |
Оқытудың жаңа әдіс-тәсілдерін қолдану жолдары және BilimClasskz, TopIQ порталдарымен жұмыс жүргізуді қадағалау. Жас маман сабағына қатысып әдістемелік көмек беру |
І жарты жылдыққа жас маман жұмысына қорытынды жасау Оқушымен ортақ тіл табыса білу жолдарын талқылау. Әр оқушыны жеке тұлға ретінде қабылдай алуды түсіндіру |
BilimClasskz, TopIQ порталдарымен жұмыс жүргізу жолдарын талқылау Тәлімгер ретінде сабаққа қатыстырып кері байланыс алу |
Жас маманның өзін-өзі дамыту жоспарын талқылап, жұмысын бақылау Жас маман сабағына кіру, әдістемелік көмек беру |
||
5 |
ақпан |
1- апта |
2- апта |
3- апта |
4- апта |
Ашық сабақ дайындауға көмек беру. Сабақтың әр кезеңіне бағыт-бағдар беру |
«Оқытудың тиімді әдіс-тәсілдерін қолдану арқылы оқушылардың білім сапасын арттыру» тақырыбынды әдістемелік көмек беру |
Әдістемелік көмек беру мақсатында жас маманның сабығына кіру, қорытынды жасау |
Оқушыларға сапалы білім мен саналы тәрбие беру жолдары тақырыбын талқылау Жас маманды тәлімгер ретінде сабаққа кіргізу |
||
6 |
наурыз |
1- апта |
2- апта |
3- апта |
4- апта |
Жас маман бойында берілген тапсырманы дер кезінде орнындау жауапкершілігін қалыптастыру |
Мектеп әкімшілігімен бірлесе жас маманның ашық сабағына қатысу Жас маманның пед.ұжымға тез қалыптасуына, өзін еркін сезінуіне ықпал жасау |
БЖБ, ТЖБ тапсырмаларын, қорытынды шығару жолдарын, бағалау шкаласын талқылау |
Жас маманға ІІІ тоқсандық қорытынды шығару бойынша, жиынтық бағалау қорытындысын жасау, есеп тапсыруға бағыт-бағдар беру |
||
7 |
сәуір |
1- апта |
2- апта |
3- апта |
4- апта |
«Оқушылардың жеке іс қағаздарымен жұмыс жүргізу ережесімен» таныстыру |
Сабақ жоспарын дайындау. Сабақты жүргізу барысында, өзін-өзі бағалай білуге баулу, қайталау сабақтарын маңызын түсіндіру |
Жаңартылған білім беру бағдарламасы бойынша оқыту формасы мен түрлерінің сабақ барысында қолданылуын қадағалау |
Тәлімгер ретінде мектеп әкімшілігіне есеп тапсыру Жас маманның жеке тұлғалық қасиеттерін қалыптастыру |
||
8 |
мамыр |
1- апта |
2- апта |
3- апта |
4- апта |
Жас маман бойында берілген тапсырманы дер кезінде орнындау жауапкершілігін қалыптастыру Мұғалім портфолиосындағы жетістіктер мониторингісін шығару |
BilimClasskz, TopIQ порталдарымен жұмыс жүргізу жолдарын талқылап, жылдық қорытынды шығаруға дайындық жүргізу |
БЖБ, ТЖБ тапсырмаларын алып, қорытынды шығару Оқушылардың оқу үлгерімін, білім сапасын анықтау |
Оқу бағдарламасының орындалуын саралау Журнал жүргізіп, жылдық қорытынды шығаруға көмек беру Жиынтық бағалауды жинақтау, оқу жетістіктерін критериалды бағалау үлгісін толтыруын қадағалау |
Тәлімгер: Д.Ж. Кушукбаева
Жас маман: Ш.Р. Омарбекова
© 2025, Кушукбаева Динара Жабайхановна 266