Бала білімді тәжірибе арқылы алуы керек.
Мұғалімнің қызметі- балаға орындалатын
жұмыстың түрін шағындап беру және қойылған
мақсатқа жету үшін бағыт- бағдар беру керек.
( Ахмет Байтұрсынов)
Қаржан жалпы орта мектебі
Төлендиева Клара
Қазақ тілі мен әдебиеті пәні
Сабақтың тақырыбы: Дауысты дыбыстарды қайталау
- Ұйымдастыру кезеңі
-Қызығушылығын ояту
2.
Негізгі бөлім
-жаңа сабақты ашу
-Оқулықпен жұмыс
Сабақтың кезеңдері
4.
Бағалау кезеңі
-бағалау кри-тералдары
-кері байланыс
Инсерт кестесі
3.
Қорытынды бөлім
Сынып/мерзімі 04.02.2015ж.
5 а,ә -сынып
Сабақтың тақырыбы
Дауысты дыбыстарды қайталау
Жалпы мақсаты
Дауысты дыбыстар бойынша өткендерін пысықтау
Күтілетін нәтиже
Дауысты дыбыстарды , олардың түрлерін толығымен меңгеріп, ажырата алады
Сабақтың әдісі
Миға шабуыл,"Джиксо стретегиясы",Венн диаграммасы
уақыты
Сабақтың кезеңдері
2 минут
Мұғалімнің іс-әрекеті
Ұйымдастыру кезеңі
10 минут
Оқушының іс-әрекеті
Қызығушылығын ояту
Оқушының психологиялық ахуалын туғызу үшін ынтымақтастық атмосферасын өткізіп, смайликтер арқылы көңіл -күйлерін біліп аламын.
3минут
7 минут
Негізгі бөлім
Негізгі дерек көздері
-Бұрын алған білімін еске түсіру мақсатында “Соқыр теке" әдісімен сұрақтар қою.
Оқушының сабаққа ынтасы артып, қызығушылығы оянады.
Оқушы өткенді еске түсіре отырып, берілген сұрақтарға жауап береді
қорытынды
Смаиликтер мен стикерлер
15минут
Мағынаны тану:
2минут
бағалау
Үлестірмелі кеспе қағаздар
1. Тестпен жұмыс жасайды
1.Оқушылар ізденеді
1.Семантикалық картамен жұмыс жасайды
2.постермен жұмыс жасайды
2.Инсерт кестесі арқылы не білгенін білу
Білімдерін бекітеді.
Үйге тапсырма
Бағалау критерилері және түрлі -түсті стикерлер арқылы бағалайды,критери жасау арқылы бағалайды.
Слайд,постер,маркер
2.Постермен жұмыс жасатамын
Жаттығу жұмысы.
3.Оқулықпен жұмыс жасайды,тест арқылы өткендерін пысықтайды
Өзіне сын көзбен қарай отырып,ынталанады.
Венн диаграммасы
3. Жаттығу жұмыстарын жасатамын.
Кері байланыс жасайды,сабақтан алған әсерін жазады.
Келер сабақ бойынша тапсырма беру
Дауысты дыбыстан өткендерін бекітеді
Бағалау парақшалары
Қосымша әдебиеттер
АКТ
Сабақ барысындағы кезеңдер,
“ Әлеуметтік сындарлылық оқытуды түсіну-оқыту мен оқудағы жаңа әдіс-тәсілдерде жатыр. ” Выгодский. 1978 ж.
қолданылған әдіс-тәсілдер
Постерді бағалау сәті
Сабақ барысындағы кезеңдер:
Маслоу 1968: Сүйіспеншілік және қарым-қатынасқа деген қажеттілік-отбасы,сезім,сезім,ұжым т. б.
Топтастыру әдісі
“ Әңгімелесу –оқушылардың оқуының ажырамас бөлшегі.” Мерсер
Жұптастыру әдісі кезіндегі “Венн диаграмасын” жасау кезеңі.
5 тезис: Оқушылардың бір-бірін оқытуға мүмкіндік беріңіз.
“ Джиксо ”стратегиясы
“ Өз бетінше жұмыс істеу және даму ниеті-метатанудың маңызды аспектісі”
(Шанк пен Циммерман)
Инсерт кестесін толтыру:
1 тезис: Жаңа нәрсені оқыту
адамның нені білетінімен,
нені түсінетінімен байланысты.
Сергіту сәті
Постер жасау сәті
Сабақ барысында жеті модульдің кіріктірілуі.
8 тезис: Қолайлы оқу үшін адамдарға кері байланыс пен мадақтау қажет,сондықтан бағалау ізгі болуы керек
Сыни тұрғыдан ойлау-білім беруді дамыту үшін маңызды болып табылатын педогогикалық түсінік
“ Миға шабуыл” әдісі
“ Мұғалім-оқушы” , “оқушы-оқушы” жағдайында білімді дамыту мен мағынаны ашу дың елеулі бөлігін құрайды.
Д.Брунер: “Орманға қандай күтім керек болса, балаға сондай күтім керек.”
Жас ерекшеліктеріне қарай оқыту
“ Дарынды және талантты
балаларды бірінші кезекте тәрбиелеу керек” (Ко 2006 ж.)
Фриманның 8 көрсеткіші:
Ой қабілетінің жылдамдығы,күрделілікке сүйіспеншілік,икемділік .
АКТ.
“ Әңгімеге сыныпта бастама жасап, оны бақылайтын мұғалім” Мерсер 1995. БЖӘ
Оқу пирамидасы- көрсетілім-30%
Талқылау-50%
Көшбасшылықты дамыту бойынша мұғалім мектепте жаңа білімді қалыптастырады. (Нұсқаулықтан)
Р е ф ле к с и я
Не сәтті болды?
Топпен жұмыс жүргізу барысында оқушылардың қызығушылығы артып, өз белсенділіктерінің жоғарғы деңгейде екендігін көрсете алды.
Не сәтсіз болды?
Уақытты тиімді пайдалана алмадым. Бағалау сәті мен үшін қиын
Нені қалыптастырдым?
Оқушылардың сыни тұрғыдан ойлауын қалыптастырдым, ынтымақтастық атмосфераны жақсарттым. Оқушылар еркіндікке үйренді, өз ойларын ашық айта алды.
Теориялық білімімді тәжірибеде қолдандымба?
Өз сабақтарымда Кембридж әдіс-тәсілдерін ұтымды пайдалана алдым.
Оқушыларды әділ бағалау,бағалауды қадағалау.
Не қиын болды?
Оқушылардың топпен жұмыс жасау барысында бағалауын. Талантты және дарынды балаларды анықтап, оларды дамыту
Нені өзгерткім келеді?