СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

Амалдардың орындалу реті

Категория: Математика

Нажмите, чтобы узнать подробности

Жақшаның ішіндегі амалдар алдымен орындалатынын айту

Просмотр содержимого документа
«Амалдардың орындалу реті»

Сабақтың тақырыбы: Амалды орындаудың рет тәртібі.

Мақсаты жақшалардың ішіндегі амалдың алдымен орындалатынын айту; жақсасыз амалдарда ең алдымен көбейту мен бөлу орындалатынын түсіндіру. өрнектердегі амалдардың орындалу ретін анықтауға жаттықтыру; өзара кері есептер құру және шығартуды пысықтай түсу; уақыттың бірліктерін пысықтау; екі таңбалы сандарды оқуға, жазуға және салыстыруға машықтандыру. 

Сабақтың түрі: Аралас сабақ

Сабақтың әдісі: сұрақ – жауап, түсіндіру.

Сабақтың барысы:

  1. Ұйымдастыру кезеңі.

Психологиялық дайындық. ( сыныптың ұраны)

Математика сабағын

Жақсылап ұғып аламыз

Тапырмалар орындап

Жақсы баға аламыз

1,2,3,

Отырамыз тып – тыныш

Жалқаулықты тастаймыз

Сабақты біз бастаймыз



  1. Үй тапсырмасын тексеру.

« Миға шабуыл» стратегиясы.

  • Көбейтудің компоненттерін атаңдар

  • Бөлудің компоненттерін атаңдар

  • Көбейтудің ауыстырымдылық қасиеті дегеніміз не?

  1. Жаңа сабақ.

Есіңе түсір!

Жақшалы өрнектерде амалдардың орындалу ретін естеріне түсіріндер.

100 – ( 30 + 60 ) өрнегіндегі амалдардың орындалу ретін айтып беріндер.

Есіңе сақта!

Жақшасыз өрнектерде алдымен көбейту мен бөлу амалдары, ал одан кейін азайту амадары жазылу ретімен солдан оңға қарай орындалады.

6 + 2 * 3 = 12

2*3 = 6

6 + 6 = 12

  1. Оқулықпен жұмыс.

№ 2. Өрнектердегі амалдардың орындалу ретін айтып беру. ( ауызша)



№4. Есепті шығар.

Барлығы – 40 көшет.

Шырша – 12

Қайың – 10

Терек - ?

40 – ( 12 + 10 ) = 18

Ж: алаңға 18 терек отырғызды



№5. Теңдеуді шешу.



  1. Сергіту сәті.



№6. Теңдіктер тура болатындай етіп, жақшалар қой.



Сабақты қорытындылау.

Бүгінгі сабақ та не түсіндіңдер? Ұнады ма?



  1. Үйге тапсырма: № 3-7 214 – 2015 бет

  2. Бағалау