СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

Ашы? саба? "Мені? ?уес ісім"

Категория: Прочее

Нажмите, чтобы узнать подробности

Б?л ашы? саба?ты? ?ыс?а мерзімді жоспары. Ол ?аза? тілі мен ?дебиеті м??алімдеріне арнал?ан. 2015-2016 о?у жылында ?аза? тілі мен ?дебиеті апталы?ы аясында ашы? саба? ?ткізілген.

Просмотр содержимого документа
«Ашы? саба? "Мені? ?уес ісім"»

«№14 орта мектебі»

коммуналдық мемлекеттік мекемесі










Ашық сабақтың тақырыбы:

«Менің әуес ісім. Етістіктің райлары»

7 «Б» сыныбы







Өткізген: қазақ тілі мен әдебиеті мұғалімі А.Н.Тлеуханова










2015-2016 оқу жылы, Риддер қаласы

7 сынып. Қазақ тілі

Әлеуметтік- тұрмыстық ая . Менің әуес ісім Мерзімі: 18.02.2016 Тақырып : Менің әуес ісім.

Мақсаты: Білімділік: Оқушылардың модуль бойынша алған лексикалықжәне грамматикалық білімдеріне қорытынды жасау. Менің әуес ісім, етіс тақырыбы бойынша білімдерін тексеру. Тақырып бойынша білімдерін толықтыру.

Дамытушылық: Тақырып бойынша білік, білім дағдыларын дамыту. Сұрақтарға жауап беру арқылы оқушылардың қисынды ойлау, сөйлеу қабілетін арттыру, ауызша және жазбаша тіл мәдениетін дамыту. Оқушы білімін анықтау, саралау,толықтыру. Әр түрлі тапсырмалар 
арқылы талдау, сөйлеу, ойлау дағдысын арттыру. 

Тәрбиелік: Өз білімін бағалай білуге үйрету, өзара жолдастық, көмектестік қасиеттерін арттыру.

Сабақтың түрі: аралас

Күтілетін нәтиже: Оқушылар білімдерін жинақтайды, білімдерін бекітіп, пысықтайды

Сабақ кезеңдері

Кезең міндеттері

Қатысымдық-сөйлесімдік бөлім

Мұғалімнің қызметі

Оқушының қызметі

Жұмыс формасы

Оқыту әдісі

  1. Мотивациялық кезең

Ұйымдастыру


Мұғалім мен оқушылар арасындағы қарым -қатынасты қалыптастыру,

жақсы баға алуға бағыттау




Тілдесім

Сәлемдесу. Психологиялық жағымды ахуал туғызу.

Әңгімелеседі, көңіл күлерін сұрайды, жақсы баға алуға бағыттайды. Кезекші сұрақ жауабы

Етістіктің қандай райлары бар?.

Ашық рай дегеніміз не?

Ашық рай қалай жасалады?

Бұйрық рай дегеніміз не?

Бұйрық рай қалай жасалады?

Шартты рай дегеніміз не?

Шартты рай қалай жасалады?

Қалау рай дегеніміз не?

Қалау рай қалай жасалады?

Балалар бір біріне жақсы сөздер айтады.

Ортаға кезекші шақырылып бір біріне сұрақ қояды.

Жалпы жұмыс





Сөз әдісі






«миға шабуыл»

  1. Операциялық кезең



Өз білімін тексеру



Миға шабуыл











Оқушылардың сабаққа қызығушылықтарын ояту.

сабаққа мақсат қою дағдыларын қалыптастыру


Тақырып бойынша білімдерін жинақтау

Жаңа тақырыпты бекіту, топпен жұмыста өзара жолдастық, көмектестік қасиеттеріне тәрбиелеу









Тыңдалым





Оқылым


Айтылым





Жазылым



Топқа бөлу

Ой қозғау

Өз білімдерін тексереді


Өеке оқушылар шығып

«Өз әуес ісімен таныстырады»

2 топ. Мәтінді оқыңыз және сұрақтарға жауап беріңіздер.

3 топ. 4 тапсырма, 142-143 бет. Кестедегі термин сөздер мәліметтермен танысыңдар. Сыныптастарыңа түсіндіріңдер.


Өзіңінің сүйікті ісің туралы бес сөйлем жаз


1,2,3, нөмірлі қима қағаздары бар қобдишадан балалар

1 қиманы алып, сол қимадағы нөмірге сай топтасады


Слайдтағы тапсырмаларды орындайды



Бір бірін тыңдайды тыңдайды және сұрақтар қояды


Топпен жұмыс жасап, қорғайды және сұрақтарға жауап береді



Тест орындайды


жалпы жұмыс


жеке



топпен жұмыс

Ынталандыру әдісі



«Өз біліміңді тексер»



Сұрақ -жауап әдісі

  1. Бақылау- бағалау

Өз білімін бағалай білуге үйрету



Бағалау парағы б/ша өзін -өзі бағалау

жеке

өзін -өзі бағалау

  1. Рефлексия

Алған білімдерін қорытындылау, бағалау


Жүректен жүрекке

Не білдім, не үйрендім сұрақтарына жауап беру.

жалпы