СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

Ашық сабақ: Ондық бөлшектерді оқу және жазу

Категория: Математика

Нажмите, чтобы узнать подробности

Ондық бөлшектерді оқуға және жазуға үйренеді және оны қолдана білуге дағдыланады.Тақырыптың негізгі идеясын ашады, тұжырымдайды.

Просмотр содержимого документа
«Ашық сабақ: Ондық бөлшектерді оқу және жазу»

Математика


САБАҚ: Ондық бөлшектерді оқу және жазу

Күні: 15.02.17

СЫНЫП: 5 «А»

Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары)

Ондық бөлшектерді оқуға және жазуға үйренеді және оны қолдана білуге дағдыланады.Тақырыптың негізгі идеясын ашады, тұжырымдайды.

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар:

  • Ондық бөлшектерді қалай оқылуы мен жазылуын үйренеді

Оқушылардың басым бөлігі:

  • Оқушылар жай бөлшектер мен ондық бөлшектерді түрлендіреді.Есеп шығарғанда қолдана алады.

Кейбір оқушылар:

  • Ондық бөлшектерге берілген барлық есептерді шығарады.

Жоспарлан

ған уақыт

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Кіріспе





Білу












«Су түбіне» психологиялық ахуал тудыру. Парақша тандау арқылы топқа бөлінеді.

Математикалық шолу: \ауызша сұрақтарға жауап беру, есептер шығару\

1. Қандай сан жай бөлшек деп аталады? Мысал келтір.

2. Аралас сан дегеніміз не? Мысал келтір.

3.Ондық бөлшектерді қалай оқимыз және жазамыз?

4.Жай бөлшекті ондық бөлшектен қалай ажыратамыз?

Математикалық диктант орындайды

Парақша тандау арқылы топқа бөлінеді. Оқушылар топқа бөлінгеннен кейін алдымен оларға топ ережелерін сақтауды және әр топтан топ басшысын сайлайды.

Қойылған сұрақтарға жауап береді

Математикалық диктант

1. Ондық бөлшектерді жазыңдар:

а) жиырма бес бүтін оннан үш;

ә) үш бүтін жүзден он алты;

б) нөл бүтін мыңнан он үш;

в) нөл бүтін мыңнан бес

Түсіну



Қолдану





Сергіту сәті


Талдау







Жинақтау

Бөлшек түрлерін ажырату арқылы парақ шаларға бөліп, жабыстырады.


«Ой қозғау» әдісі. Оқулықпен жұмыс

І-топ №

ІІ-топ №

ІІІ -топ №

ІV-топ №

Интербелсенді тақтадан қосу

«Кім күшті» ойыны. Интербелсенді тақтада тапсырмалар ілінеді. Тапсыр маны орындап болғаннан кейін топтар бір-бірінің жұмыстарын тексереді.

Деңгейлік тапсырма


А-деңгейі:

Сандарды ондық бөлшек түрінде жазыңдар:

В-деңгейі

Бөліндіні ондық бөлшек түрінде жазыңдар:

С-деңгейі

Ондық бөлшектерді қысқартылмайтын жай бөлшек түрінде жазып, кестені толтырыңдар:

Парақшаларға сандарды түрлеріне байланысты жабыстырады.


Оқушылар оқулықпен жұмыс жасайды Бірінші орындаған оқушы тақтаға есепті шығарады.



Оқушылар сергіту сәтіне көңіл бөледі.


Оқушылар деңгейлік тапсырмаларды орындап, топтар бір-бірінің жұмыстарын тексереді.

Бағалау

Ондық бөлшекті өмірмен қалай байланыс тыруға болады?оның осы ортадағы маңыздылығы қандай?

Оқушылар ондық бөлшекті өмірмен байланыстырып,өз ойларын айтады.

Кері байланыс








Қорытынды

Кері байланыс өткізіледі.

Үй тапсырмасы № 1213

1.Ондық бөлшек сөз жұмбақ құрастыру (1,2 топ)

2. Логикалық сұрақтар құрастыру

(3,4 топ)




Мұғалім кезең бойынша оқушылардың бір – бірін, өзін бағалауын ескере отырып, ортақ бағаны шығарады.


















Бағалау: Топ басшысы бағалау парағы бойынша




Оқушының аты-жөні

Бөлімдер

Үй тап

Математикалық дик

Оқулықпен жұм

Деңгей

лік тап

Топтағы белсен

Қорытынды

1








2








3








4








5









Критерийлері:

  1. Топпен жұмыс істеуі

  2. Тапсырманы толық орындауы

«5» - барлық тапсырма орындалса

«4» - берілген тапсырмада 3 қате болса;

«3» - берілген тапсырмада 5 қате болса;

«2» - 5 қатеден көп болса



Бағалау: Топ басшысы бағалау парағы бойынша




Оқушының аты-жөні

Бөлімдер

Үй тап

Математикалық дик

Оқулықпен жұм

Деңгей

лік тап

Топтағы белсен

Қорытынды

1








2








3








4








5









Критерийлері:

  1. Топпен жұмыс істеуі

  2. Тапсырманы толық орындауы

«5» - барлық тапсырма орындалса

«4» - берілген тапсырмада 3 қате болса;

«3» - берілген тапсырмада 5 қате болса;

«2» - 5 қатеден көп болса