ДОНЕЦЬКА ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І-ІІІ СТУПЕНІВ № 82
Урок з англійської мови у 3 класі на тему:
«Farm. Domestic animals»
Підготувала учитель ДЗШ №82
Цуняк І.В.
ДОНЕЦЬК
2013
Тема: Farm. Domestic animals.
Мета: Ознайомити з лексикою теми.
Навчати діалогічного мовлення за темою.
Ознайомити і відпрацювати конструкції these/ those are…
Розвивати комунікативні здібності учнів.
Удосконалювати техніку читання.
Розвивати вміння усного мовлення.
Виховувати позитивне ставлення до іноземної мови як засобу спілкування, поваги до народу, носія цієї мови, толерантного ставлення до його культури, звичаїв і способу життя.
Методи і прийоми: створення ситуації успіху, репродуктивна й узагальнююча бесіди, метод аналізу, конструювання речень, робота з підручником, використання наочностей.
Тип уроку: вивчення нового матеріалу.
Обладнання: підручник, тематичні малюнки, пісня.
ХІД УРОКУ
І. Підготовка до сприйняття іншомовного мовлення.
1. Привітання.
Good morning, children! I’m glad to see you! How are you?
2. Повідомлення теми та мети уроку.
Today we are going to speak about domestic animals and to learn many new words.
3. Уведення в іншомовну атмосферу.
1) Гра « What animal says that? »
What animal says « bow-wow»?
What animal says « mew-mew»?
What animal says « moo-moo»?
What animal says « chick-chick»?
What animal says « cock-a-doodle-doo»?
What animal says « quack-quack»?
Якщо учні не знають, як сказати англійською мовою назву тварини, вчитель підказує.
2) Вірш « Five Little Ducks ».
Розповідаючи перший куплет вірша, вчитель пояснює всі незнайомі слова, словосполучення й речення, а також перекладає речення. Учитель використовує зорову опору- малюнок із зображенням качки й каченят.
Five Little Ducks
Five little ducks went swimming one day.
Over the pond and far away.
Mother- duck said: « quack- quack- quack »,
But only four little ducks came back.
Four little ducks went swimming one day.
Over the pond and far away.
Mother- duck said: « quack- quack- quack »,
But only three little ducks came back.
Three little ducks went swimming one day.
Over the pond and far away.
Mother- duck said: « quack- quack- quack »,
But only two little ducks came back.
Two little ducks went swimming one day.
Over the pond and far away.
Mother- duck said: « quack- quack- quack »,
But only one little ducks came back.
One little duck went swimming one day.
Over the pond and far away.
Mother- duck said: « quack- quack- quack »,
And her five little ducks came back.
Учні хором повторюють вірш за вчителем; потім по черзі куплет за куплетом.
ІІ. Основна частина уроку
1. Подання лексичного матеріалу.
1) Усна бесіда за малюнками в підручнику.
Today we’ll speak about a farm and animals which live on the farm. Look at the pictures on page 43. We can see many animals here. We can see a hen, and her little chicks.
Вчитель показує на малюнки й називає тварин.
2) Робота в групах з картками.
Вчитель розподіляє учнів на команди і роздає учням кожної групи картки з назвами або малюнками тварин. Учитель називає різні слова, серед них – назви тварин. Учень із кожної групи у якого картка із цим словом повинен якомога швидше її підняти.
2. Подання діалогу для читання.
1) Етап підготовки до читання.
Усна бесіда з учнями за малюнками до тексту.
So, Tom is at his grandparents’ in the country. His Grandpa is a farmer. He lives and works on the farm. We can see his farm on pages 43-44. What animals can we see? How many cows/ goats/ horses/ hens? What colour are these animals?
2) Етап читання.
Учитель показує на дошці тематичні картки зі словами: hen, chick, cow, goose, dog, goat, rabbit, horse, duck.
Which of these words occur in the text?

Учні про себе читають і відповідають на запитання. Потім читають діалог за ролями.
3) Етап перевірки розуміння змісту тексту.
What animals has Grandfather got on his farm? Does Tom like the animals on the farm? What is the name of Grandfather’s favourite hen? Can Tom count the eggs?
Учні відповідають на запитання.
3. Практикування у вимовлянні звуків.
1) Впр. 2 ( с.44).
Please open your books at page 44. Exercise 2. Let’s practice the sounds.
2) Закріплення правил читання літер і буквосполучень.
Учитель розподіляє учнів на три групи й пише на дошці слова: carpet, floor, mouse, horse, armchair, sport, house, farm, car, count, four, park, round, garden, brown, cow, short, door. Завдання першої групи- виписати слова з дифтонгом [au], другої- зі звуком [a:], третьої- зі звуком [ɔ:].
4. Подання граматичної конструкції these/ those are…
1) Усна бесіда.
Учитель пояснює учням використання конструкції these/ those are.
Are there any examples of this/ that/ these/ those in the dialogue on pages 43-44?
Учні знаходять речення із вказівними займенниками у діалозі.
2) Відпрацювання конструкції these/ those are на матеріалі тексту « On Grandpa’s Farm» ( c.45).
а) Етап підготовки до читання.
Усна бесіда з учнями за малюнками до тексту.
What animals can we see? What animals have these colours: white/ black/ brown/ pink/ red/ grey/ yellow?
б) Етап читання.
Учитель показує на дошці тематичні картки зі словами: hen, chick, cow, goose, dog, goat, rabbit, horse, duck.
Which of these words occur in the text?
Учні про себе читають текст і відповідають на запитання. Потім читають текст уголос ланцюжком.
в) Етап перевірки розуміння змісту тексту.
Про які тварини, що в тексті, ми можемо сказати «these are» ? «thоse are» ? Чому?
5. Пісня « Old Mc Donald had a Farm».
Учитель пояснює незнайомі слова та речення. Учні хором повторюють вірш за вчителем; потім вірш по черзі читають три-чотири учні.
Old Mc Donald had a Farm
Old Mc Donald had a farm
Ee- i- ee- oh!
And on that farm he had a cat
Ee- i- ee- oh!
With a mew- mew here
And a mew- mew there
Here a mew, there a mew,
Everywhere mew- mew
Old Mc Donald had a farm
Ee- i- ee- oh!
Old Mc Donald had a farm
Ee- i- ee- oh!
And on that farm he had a duck
Ee- i- ee- oh!
With a quck- quck here
And a quck- quck there
Here a quck, there a quck,
Everywhere quck- quck
Old Mc Donald had a farm
Ee- i- ee- oh!
Old Mc Donald had a farm
Ee- i- ee- oh!
And on that farm he had a cow
Ee- i- ee- oh!
With a mu- mu here
And a mu-mu there
Here a mu, there a mu,
Everywhere mu-mu
Old Mc Donald had a farm
Ee- i- ee- oh!
ІІІ. Заключна частина уроку
1. Домашнє завдання.
Вивчити слова, розповідати текст « On Grandpa’s Farm» з опорою на малюнки в підручнику.
2. Підведення підсумків уроку.
Гра « Animals».
Учні розподіляються на дві команди. Гравці по черзі називають тварин. Виграє та команда, гравці якої назвали більше тварин.