СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

Қысқа мерзімді сабақ жоспары

Категория: Всем учителям

Нажмите, чтобы узнать подробности

Қысқамерзімді сабақ жоспары

Пән: қазақ тілі

Сабақтың тақырыбы: Техникалық мамандықты таңдаймын

 

Сынып:9 «А»

Күні:

Мұғалімнің аты: Кетекпаева Р.Ж

Сабақтың  оқу мақсаты

Мәтіннің  лексикалық мағынасын түсіндіру, талқылау арқылы пікір таластыру.

Сабақ мақсаттары

Оқушылардың барлығы мынаны істей алады: сөз тіркесін және сөйлем құрай  алады. Берілген мәтін бойынша сұрақтарға жауап бере алады, мамандық түрлерінің атауларын біледі. Тақырып бойынша өз ойын жеткізе алады.

Оқушылардың көбі мынаны істей алады:

Мәтіннің негізгі ойын анықтай алады, топпен, жұппен,жеке жұмыс істеуде белсенділік танытады, түсінгенін айта алады.

Оқушылардың кейбіреулері мынаны істей алады: өз ойын жинақтап, алған материалдарды талқылап,тақырып бойынша тірек сөздер арқылы пікір таластыруға , өз ойын дәлелдеуге,басқаның пікірі  қате екенін дәлелдейді және өз деңгейіне қарай шебер сөйлей алады.

Алдыңғы оқу

Өткен сабақта оқушылар «Мамандықтар» тақырыбы бойынша жаңа сөздермен танысты,жаңа сөздермен сөзтіркестері мен сөйлемдер құрады.

Негізгі сөздер мен фразалар

Жауапкершілік, талап етеді, қиындыққа, сабырлықпен,қанатымызды қатайтып

Сұхбатқа арналған пайдалы фразалар

 Кім?  кімдер? Қандай? Қайда?  Қай? неге? т.б.

Білесің, ойлаймын, дәлелдеймін, қолдаймын.

Талқылауға арналған сұрақтар

Қандай мамандық атауларын білесіңдер?

Мамандық иесі  болу үшін не істеу керек?

Неге бұл мамандық саған ұнайды?

Бұл мамандықты  үшін таңдадың?

Жазбаша ой салулар

 Техникалық мамандықтарды атап жазыңдар?

Сен қай  мамандықты таңдайсың?

Не үшін таңдайсың?

Ол үшін не істеу керек?

                                                                      

 

 

 

Жоспар

Сабақтың кезеңдері

Жоспарланған

Мерзімдер

Жоспарланған шаралар

Ресурстар

Ынтымақтастық оқу ортасын құру

3 мин

Сәлемдесу

Тренинг „Сын есімді қос“

Топқа бөлу: техникалық мамандықтардың  суреттері арқылы

Үй тапсырмасы:“ Допты қағып ал „стратегиясы

Тақырыпқа байланысты суреттер,доп

Кіріспе

2 мин.

Оқушылармен бірлесіп сабақтың мақсатын қою.

-Мұғалім сабақтың мақсатымен таныстырады

- оқушылар «Білу», «істей алу» мақсаттарын қояды.

 

 

Даму

15 мин.

  1. Сөздікпен жұмыс
  2. Мәтінмен жұмыс.- 7 мин.

Мәтінді мұғалім оқиды.

Мәтіннен түсінбеген сөздерді оқушыларға түсіндіреді.

Мәтінді аударады.

Мәтін бойынша сұрақтарға жауап қайтарады.

  1. Мәтіннен модуль бойынша өтіліп жатқан граматикалық тапсырмаларды орындайды.
  2. Тақырып бойынша тірек сөздер арқылы пікір таластырады.

1 топ.Біздің елімізде техникалық мамандықтардың қажеті жоқ.

2 топ. Біздің елімізде техникалық мамандықтар өте қажет.

 

 

 

Жауапкершілік-

талап етеді-

 қиындыққа-

 сабырлықпен-

қанатымызды қатайтып-

 

 

 

 

 

Мәтіндегі зат есімдер мен етістіктерді тауып  сұрақтар қояды.

Қалыптастырушы бағалау

1-2 мин.

Бір –бірлерін қолпаштау арқылы

 

Пленарий

5 мин.

Өтілген тақырып бойынша бірнеше сұрақтар қою арқылы

 

Үйге  тапсырма беру

1 мин.

Мәтіннің мазмұнын мазмұндап келу

 

Кері байланыс

2 мин.

«Анкета» әдісі.

 

 

 

Жетістік критерийлері

Жетті

Талпынды

-Сұрақтарға жауап бере алады.

  • Мәтіннің негізгі ойын анықтай алады, топпен жұппен жұмыс істеуде белсенділік танытады.
  • Өз ойын жинақтап, пікірталасқа түсе алады.

-Тақырып бойынша сұрақтарға жауап бере алды.

-Мұғалімнің көмегімен мәтіннің негізгі ойын анықтай алады.

- Алған материалдарды талқылап,тақырып бойынша тірек сөздер арқылы пікір таластырып, өз ойын дәлелдеп,басқаның пікірінің  қате екенін дәлелдеп, өз деңгейіне қарай шебер сөйлей алады

 

 

1. Мен сабақта жұмыс… жасадым

2.Менің сабақта жасаған жұмысыма

3. Сабақ маған

4. Мен сабақта

5. Менің көңіл-күйім

6.  Сабақтың материалы маған

7. Үй жұмысы маған

1.белсенді / неғұрайлы

2.Көңілім толды / толмады

3.ұзақ / қысқа немесе тез

4.шаршамадым / шаршадым

5.жақсарды / төмендеді

6.түсінікті / түсініксіз

7.жеңіл / күрделі

қызықты / қызықсыз

 

Просмотр содержимого документа
«Қысқа мерзімді сабақ жоспары»

Қысқамерзімді сабақ жоспары

Пән: қазақ тілі

Сабақтың тақырыбы: Техникалық мамандықты таңдаймын


Сынып:9 «А»

Күні:

Мұғалімнің аты: Кетекпаева Р.Ж

Сабақтың оқу мақсаты

Мәтіннің лексикалық мағынасын түсіндіру, талқылау арқылы пікір таластыру.

Сабақ мақсаттары

Оқушылардың барлығы мынаны істей алады: сөз тіркесін және сөйлем құрай алады. Берілген мәтін бойынша сұрақтарға жауап бере алады, мамандық түрлерінің атауларын біледі. Тақырып бойынша өз ойын жеткізе алады.

Оқушылардың көбі мынаны істей алады:

Мәтіннің негізгі ойын анықтай алады, топпен, жұппен,жеке жұмыс істеуде белсенділік танытады, түсінгенін айта алады.

Оқушылардың кейбіреулері мынаны істей алады: өз ойын жинақтап, алған материалдарды талқылап,тақырып бойынша тірек сөздер арқылы пікір таластыруға , өз ойын дәлелдеуге,басқаның пікірі қате екенін дәлелдейді және өз деңгейіне қарай шебер сөйлей алады.

Алдыңғы оқу

Өткен сабақта оқушылар «Мамандықтар» тақырыбы бойынша жаңа сөздермен танысты,жаңа сөздермен сөзтіркестері мен сөйлемдер құрады.

Негізгі сөздер мен фразалар

Жауапкершілік, талап етеді, қиындыққа, сабырлықпен,қанатымызды қатайтып

Сұхбатқа арналған пайдалы фразалар

Кім? кімдер? Қандай? Қайда? Қай? неге? т.б.

Білесің, ойлаймын, дәлелдеймін, қолдаймын.

Талқылауға арналған сұрақтар

Қандай мамандық атауларын білесіңдер?

Мамандық иесі болу үшін не істеу керек?

Неге бұл мамандық саған ұнайды?

Бұл мамандықты үшін таңдадың?

Жазбаша ой салулар

Техникалық мамандықтарды атап жазыңдар?

Сен қай мамандықты таңдайсың?

Не үшін таңдайсың?

Ол үшін не істеу керек?







Жоспар

Сабақтың кезеңдері

Жоспарланған

Мерзімдер

Жоспарланған шаралар

Ресурстар

Ынтымақтастық оқу ортасын құру

3 мин

Сәлемдесу

Тренинг „Сын есімді қос“

Топқа бөлу: техникалық мамандықтардың суреттері арқылы

Үй тапсырмасы:“ Допты қағып ал „стратегиясы

Тақырыпқа байланысты суреттер,доп

Кіріспе

2 мин.

Оқушылармен бірлесіп сабақтың мақсатын қою.

-Мұғалім сабақтың мақсатымен таныстырады

- оқушылар «Білу», «істей алу» мақсаттарын қояды.



Даму

15 мин.

  1. Сөздікпен жұмыс

  2. Мәтінмен жұмыс.- 7 мин.

Мәтінді мұғалім оқиды.

Мәтіннен түсінбеген сөздерді оқушыларға түсіндіреді.

Мәтінді аударады.

Мәтін бойынша сұрақтарға жауап қайтарады.

  1. Мәтіннен модуль бойынша өтіліп жатқан граматикалық тапсырмаларды орындайды.

  2. Тақырып бойынша тірек сөздер арқылы пікір таластырады.

1 топ.Біздің елімізде техникалық мамандықтардың қажеті жоқ.

2 топ. Біздің елімізде техникалық мамандықтар өте қажет.




Жауапкершілік-

талап етеді-

қиындыққа-

сабырлықпен-

қанатымызды қатайтып-






Мәтіндегі зат есімдер мен етістіктерді тауып сұрақтар қояды.

Қалыптастырушы бағалау

1-2 мин.

Бір –бірлерін қолпаштау арқылы


Пленарий

5 мин.

Өтілген тақырып бойынша бірнеше сұрақтар қою арқылы


Үйге тапсырма беру

1 мин.

Мәтіннің мазмұнын мазмұндап келу


Кері байланыс

2 мин.

«Анкета» әдісі.





Жетістік критерийлері

Жетті

Талпынды

-Сұрақтарға жауап бере алады.

  • Мәтіннің негізгі ойын анықтай алады, топпен жұппен жұмыс істеуде белсенділік танытады.

  • Өз ойын жинақтап, пікірталасқа түсе алады.

-Тақырып бойынша сұрақтарға жауап бере алды.

-Мұғалімнің көмегімен мәтіннің негізгі ойын анықтай алады.

- Алған материалдарды талқылап,тақырып бойынша тірек сөздер арқылы пікір таластырып, өз ойын дәлелдеп,басқаның пікірінің қате екенін дәлелдеп, өз деңгейіне қарай шебер сөйлей алады




1. Мен сабақта жұмыс… жасадым

2.Менің сабақта жасаған жұмысыма

3. Сабақ маған

4. Мен сабақта

5. Менің көңіл-күйім

6. Сабақтың материалы маған

7. Үй жұмысы маған

1.белсенді / неғұрайлы

2.Көңілім толды / толмады

3.ұзақ / қысқа немесе тез

4.шаршамадым / шаршадым

5.жақсарды / төмендеді

6.түсінікті / түсініксіз

7.жеңіл / күрделі

қызықты / қызықсыз