СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

Тақырып: Қайталау

Нажмите, чтобы узнать подробности

Оқу ісінің орынбасары____________

 

Тақырыбы:Қайталау

Мектеп: Дарынды балаларға арналған үш тілде оқытатын Қарғалы №2 арнаулы гимназиясы

Күні:   23.01.2018ж

Мұғалім: Джумамуратова Р.Е.

Сынып: 4 «А»

Қатысқан оқушы саны:

Қатыспаған оқушы саны:

Сабаққа негізделген оқу мақсаты

Оқушыларға екі таңбалы санға көбейту және бөлу тәсілдерін тиянақтауға, теңдеу құрастырып шешімін табуға үйретуге мүмкіндік жасау

 

Сабақ мақсаттары

  • Барлық оқушы істей алады: көбейту мен бөлуді  біледі

Екі  таңбалы  санға  көбейтіп,  теңдеу   құрай  алады

 

 

 

 

 

Тілдік мақсат

Оқушылар:

Екі таңбалы санға көбейту және бөлу тәсілдерін тиянақтайды, теңдеу құрастырып шешімін табу жолын қарастырады; ойлау, есте сақтау қабілеттері дамиды;

Негізгі сөздер мен тіркестер:

Үш таңбалы санды екі таңбалы санға бөлу және көбейту

Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:

Көбейту және бөлу

Талқылауға арналған тармақтар:

Кесінді, шарша, тік төртбұрыш, дөңгелек

Көбейтіндіні санға бөлу

Жазылым бойынша ұсыныстар:

Көбейтіндінің мәнін бірінші және екінші көбейткіштерге бөлу

Алдыңғы меңгерілген білім

Көбейту және бөлу

 

Сабақ барысы

 

Сабақ

 кезеңдері

 

Жоспарланған уақыт

 

Мұғалімнің іс-әрекеті

 

Оқушының іс-әрекеті

 

    Оқыту ресурстары

Басталуы

5 минут

Жақсы психологиялық ахуал орнату «Менің сөздік қорымдағы жақсы сөздер»

Әр оқушы тізбектей бір-біріне жақсы сөздер айтады

Кеспе қағаз жүрекше

Үй тапсырмасын тексеру

2 мин

Мұғалім оқушыларға үйге берілген есептің дұрыс нұсқасын  айтады

№5

- Олай болса, өткен сабақтарда алған білімдеріміз толық естеріңде ме, соны тексеріп көрелік? Ол үшін үй тапсырмасын ауызша тексеріп шығайық.

№8. 1т =1000кг 1т - 60кг май 3т - 180кг май 10т - 600кг май

9.Теңдіктерді жаз: Математикалық диктант

а)720-ның 80-ге бөліндісі 268 бен 196-ның айырмасына тең.

ә)438 бен 40-тың көбейтіндісі 9806 мен 8514-тің қосындысына. тең. Олар тура ма? Тексер.

720:80 < 268-196 438*40 < 9806+8514

Оқушылар мұғалім жауабы бойынша бірін-бірі тексереді

Сұрақтарға жауап береді.

Сызбалар,  тапсырмалар

 

Жұптық жұмыс

 

 

 

Ортасы

20 минут

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Сергіту сәті

Оқулықпен жұмыс: 12-13-9-беттер

 Білімді тиянақтау

№1. Амалдарды орында және тексер.

304: 14 = 21 қ. 10       937:23 = 42 қ. 10       34х13 = 442

18х32 = 576       

 

№2. Тақтаға шығару.

85*6=510 510:6= 85 510:85= 6 76*8=608 608:8=76 608:76=8 

 

№3  Есепті талда, шығар.

                   V *   t = S

Автобус                            3 сағ                            ?

Жүк м      бірдей               2 сағ                           ?                  300 км

Шешуі: 3+2 =  5  (сағ)

              300 :5  = 60( км/сағ)

              60х 3 = 180 (км)

              2х60  =  120 (км)

Жауабы: Автобуспен 180 км, ал жүк машинасымен 120 км жүрді

№4

А) Жылыжайдың әр квадрат метр жерінен 31 кг көкөніс алынды. 400м жерден қанша көкөніс алынады?

Шешуі: 31х 400 =12400 кг

Жауабы: 400м жерден 12400кг көкөніс алынады.

ә)Әр квадрат метр- 5кг қар жатса, ұзындығы 15 м , ені 6м үйдің төбесінде қанша қар жатады?

Шешуі: 15х6 = 90 (м )

              90х5=  450( кг)

Жауабы: Үйдің төбесінде 450 кг қар жатады.

 

Ауызша есептер.

  1. Ұзындығы 20 дм, ені 200дм волейбол ойнайтын тік төртбұрышты алаңның енін тап

.а =20м

S =200м2 

             в=?

 Шешуі: 200:20=50м

Жауабы: в=50м 

  1. Тік төртбұрышты алаңды айналдыра тартылған қоршаудың ұзындығы 60м, ені 10м. Алаңның ұзындығын тап.

№7

 

  1. Шаршы тәріздес бақшаның ауданы900 м. Бақшаның ұзындығы неше метр?
  2.  Шаршы тәріздес бақшаның периметрі 120м. Бақшаның ені неше метр?

Санамақ Екі көз бен қос құлақ Бір бас пенен бір мұрын Нешеу болды қос шырақ, Санап шығар кім бұрын?! Екі аяқ пен екі қол, Бір ауыз бен бір тілің... Нешеу болды қане, бол, Санап шығар кім бұрын?! Сұқ саусағым суға барды Ортаң қолым орақ орды. Аты жоғым ағаш жарды, Жұмсамапты алақаным, Тек шынашақ–балапанын. (М. Қуанышбеков

 

 

 

1-2-3 тапсырма- ларды жазбаша орындайды

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ауызша орындайды

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Тапсырмалар

 

 

 

Оқулық, дәптер, қаламсап

 

 

 

 

 

 

 

 

Аяқталуы

2мин

 

Топтық жұмыс. №8

8- тапсырма. Өрнек түрінде жаз және мәнін тап.

Ах(2х5 ), мұндағы   а=  75, 750, 7500          в: (9х4 ), мұндағы в=  720, 3600, 72.

75х(2х5 )  =750                                                    720:(9х4) = 20

750х(2х5) = 7500                                                  3600:(9х4)= 100

Шығармашылық тапсырма

 

Оқушылар топпен бірге орындайды

Оқулық

Бағалау

Оқушылардың өзін өзі бағалауы мұғалімнің бағалауы

 

 

Кері байланыс

 

Сұхбаттасу

Оқушылар қойылған сұрақтарға жауап береді

 

 

Үйге тапсырма

№9 тапсырма 13 бет

 

Саралау-оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз?

Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау-оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

 

 

 

 

 

1. Электр прибормен мұқият болып, су қолыңмен тоққа қосылып тұрған электр жүйесін ұстамау ережесін есіңде сақта. 

2. Сынып мүлкін орнынан қозғалтуға, жылжытуға, ойнауға болмайды. 

3. Сынып бөлмесін, сынып мүліктерін бүлдірмей ұста. 

 

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба?

Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақ жоспарларынан қандай ауытқулар болды, неліктен?

 

 

Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1.

2.

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1.

2.

Просмотр содержимого документа
«Тақырып: Қайталау»

Оқу ісінің орынбасары____________

Тақырыбы:Қайталау

Мектеп: Дарынды балаларға арналған үш тілде оқытатын Қарғалы №2 арнаулы гимназиясы

Күні: 23.01.2018ж

Мұғалім: Джумамуратова Р.Е.

Сынып: 4 «А»

Қатысқан оқушы саны:

Қатыспаған оқушы саны:

Сабаққа негізделген оқу мақсаты

Оқушыларға екі таңбалы санға көбейту және бөлу тәсілдерін тиянақтауға, теңдеу құрастырып шешімін табуға үйретуге мүмкіндік жасау


Сабақ мақсаттары

  • Барлық оқушы істей алады: көбейту мен бөлуді біледі

Екі таңбалы санға көбейтіп, теңдеу құрай алады






Тілдік мақсат

Оқушылар:

Екі таңбалы санға көбейту және бөлу тәсілдерін тиянақтайды, теңдеу құрастырып шешімін табу жолын қарастырады; ойлау, есте сақтау қабілеттері дамиды;

Негізгі сөздер мен тіркестер:

Үш таңбалы санды екі таңбалы санға бөлу және көбейту

Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:

Көбейту және бөлу

Талқылауға арналған тармақтар:

Кесінді, шарша, тік төртбұрыш, дөңгелек

Көбейтіндіні санға бөлу

Жазылым бойынша ұсыныстар:

Көбейтіндінің мәнін бірінші және екінші көбейткіштерге бөлу

Алдыңғы меңгерілген білім

Көбейту және бөлу


Сабақ барысы


Сабақ

кезеңдері


Жоспарланған уақыт


Мұғалімнің іс-әрекеті


Оқушының іс-әрекеті


Оқыту ресурстары

Басталуы

5 минут

Жақсы психологиялық ахуал орнату «Менің сөздік қорымдағы жақсы сөздер»

Әр оқушы тізбектей бір-біріне жақсы сөздер айтады

Кеспе қағаз жүрекше

Үй тапсырмасын тексеру

2 мин

Мұғалім оқушыларға үйге берілген есептің дұрыс нұсқасын айтады

№5

- Олай болса, өткен сабақтарда алған білімдеріміз толық естеріңде ме, соны тексеріп көрелік? Ол үшін үй тапсырмасын ауызша тексеріп шығайық.

№8. 1т =1000кг 1т - 60кг май 3т - 180кг май 10т - 600кг май

9.Теңдіктерді жаз: Математикалық диктант

а)720-ның 80-ге бөліндісі 268 бен 196-ның айырмасына тең.

ә)438 бен 40-тың көбейтіндісі 9806 мен 8514-тің қосындысына. тең. Олар тура ма? Тексер.

720:80

Оқушылар мұғалім жауабы бойынша бірін-бірі тексереді

Сұрақтарға жауап береді.

Сызбалар, тапсырмалар


Жұптық жұмыс




Ортасы

20 минут























Сергіту сәті

Оқулықпен жұмыс: 12-13-9-беттер

Білімді тиянақтау

1. Амалдарды орында және тексер.

304: 14 = 21 қ. 10 937:23 = 42 қ. 10 34х13 = 442

18х32 = 576


2. Тақтаға шығару.

85*6=510 510:6= 85 510:85= 6 76*8=608 608:8=76 608:76=8 


3 Есепті талда, шығар.

V * t = S

Автобус 3 сағ ?

Жүк м бірдей 2 сағ ? 300 км

Шешуі: 3+2 = 5 (сағ)

300 :5 = 60( км/сағ)

60х 3 = 180 (км)

2х60 = 120 (км)

Жауабы: Автобуспен 180 км, ал жүк машинасымен 120 км жүрді

4

А) Жылыжайдың әр квадрат метр жерінен 31 кг көкөніс алынды. 400м жерден қанша көкөніс алынады?

Шешуі: 31х 400 =12400 кг

Жауабы: 400м жерден 12400кг көкөніс алынады.

ә)Әр квадрат метр- 5кг қар жатса, ұзындығы 15 м , ені 6м үйдің төбесінде қанша қар жатады?

Шешуі: 15х6 = 90 (м )

90х5= 450( кг)

Жауабы: Үйдің төбесінде 450 кг қар жатады.


Ауызша есептер.

  1. Ұзындығы 20 дм, ені 200дм волейбол ойнайтын тік төртбұрышты алаңның енін тап

.а =20м

S =200м2 

в=?

Шешуі: 200:20=50м

Жауабы: в=50м 

  1. Тік төртбұрышты алаңды айналдыра тартылған қоршаудың ұзындығы 60м, ені 10м. Алаңның ұзындығын тап.

7


  1. Шаршы тәріздес бақшаның ауданы900 м. Бақшаның ұзындығы неше метр?

  2. Шаршы тәріздес бақшаның периметрі 120м. Бақшаның ені неше метр?

Санамақ
Екі көз бен қос құлақ
Бір бас пенен бір мұрын
Нешеу болды қос шырақ,
Санап шығар кім бұрын?!
Екі аяқ пен екі қол,
Бір ауыз бен бір тілің...
Нешеу болды қане, бол,
Санап шығар кім бұрын?!
Сұқ саусағым суға барды
Ортаң қолым орақ орды.
Аты жоғым ағаш жарды,
Жұмсамапты алақаным,
Тек шынашақ–балапанын.
(М. Қуанышбеков




1-2-3 тапсырма- ларды жазбаша орындайды
















Ауызша орындайды


















Тапсырмалар




Оқулық, дәптер, қаламсап









Аяқталуы

2мин


Топтық жұмыс. №8

8- тапсырма. Өрнек түрінде жаз және мәнін тап.

Ах(2х5 ), мұндағы а= 75, 750, 7500 в: (9х4 ), мұндағы в= 720, 3600, 72.

75х(2х5 ) =750 720:(9х4) = 20

750х(2х5) = 7500 3600:(9х4)= 100

Шығармашылық тапсырма


Оқушылар топпен бірге орындайды

Оқулық

Бағалау

Оқушылардың өзін өзі бағалауы мұғалімнің бағалауы



Кері байланыс


Сұхбаттасу

Оқушылар қойылған сұрақтарға жауап береді



Үйге тапсырма

№9 тапсырма 13 бет


Саралау-оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз?

Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау-оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы






1. Электр прибормен мұқият болып, су қолыңмен тоққа қосылып тұрған электр жүйесін ұстамау ережесін есіңде сақта. 

2. Сынып мүлкін орнынан қозғалтуға, жылжытуға, ойнауға болмайды. 

3. Сынып бөлмесін, сынып мүліктерін бүлдірмей ұста. 


Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба?

Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақ жоспарларынан қандай ауытқулар болды, неліктен?



Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1.

2.

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1.

2.