СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

Санды және әріпті өрнектер

Нажмите, чтобы узнать подробности

Мерзімі: 14.11.16 пәні: математика сынып: 3 сабақ 48

Сабақтың тақырыбы: Санды және әріпті өрнектер

Мақсаты: Оқушыларға санды және әріпті өрнектер туралы ақпараттар беру. Оқушылардың іс әрекетін қатыстыру арқылы пәнге деген қызығушылықтарын, белсенділіктерін, ой өрісін кеңейту

Күтілетін нәтиже: Оқушылар санды және әріпті өрнектерді біледі, оларды ажырата алады, есептер шығару барысында талдай біледі.

Сілтемелер: Математика оқу кітабы, авторлары,Ә.Б.Ақпаева, Л.А.Лебедева Алматыкітап баспасы 2014ж

Сабақтың әдісі: түсіндіру, ойын, сұрақ-жауап, топтық жұмыс, СТО стратегиясы

Сабақтың барысы:

Сабақтың кезеңдері

Мұғалімнің іс әрекеті

Оқушының іс әрекеті

Модуль

Ұйымдастыру кезеңі

Психологиялық дайындық

Бөбектерім оқы,ойна !

Оқу білім саған пайда.

Кітабыңның шетін жыртып,

Сияменен бояп қойма!

Оқушылар шеңберге тұрып айтады

Үй тапсырмасы

Тест жұмысы

Берілген тест сұрақтарына жауап береді.

Оқушылар бағалау парағы арқылы бірін бірі балдық жүйемен бағалайды.

СТО, АКТ,

Қығығушылықты ояту.

«Тез ойла» ойыны

№4 есепті шығарту ауызша, тағыда қосымша есептер беруге болады.

Ыстық орындыққа отырғызып, есепті шығарту.

СТО, Талантты және дарынды оқытуды, басқару, және көшбасшылық

Мағынаны тану.

Оқулықпен жұмыс.

Өздік жұмыс

Кім жылдам

Үйге тапсырма: №6,7

№1 Мына жазбаларды қай топтарға бөлуге болады?

Бір бағанға санды өрнектерді жазып,олардың мәнін тап.Екінші бағанға әріпті өрнектерді жаз

І топ Өрнек

Х+65=100-654,

965452=513 а+456 R>987 78=78

124+68+45=237

(56-654)-451= 259

a+456

d-456

c-d+a

ІІ топ Теңсіздік

124+68+45? (56+654)-451 47<123 c-d+a d-456

№2 Әріпті өрнектердің мәнін тап І топ

D

6

7

8

9

10

d*9

d+150

ІІ топ

R

6

7

8

9

10

R*8

500-R

Сөзжұмбақ шешу. Топтық жұмыс

1. «Кем» ұғымынына қарсы ұғым.

2. Кіші ұғымына қарсы ұғым.

3. Сол ұғымына қарсы ұғым.

4. Екінші разрядтың атауы.

5. Ұзындық өлшем бірлігі.

6. Уақыт өлшем бірлігі.

№3 Есептерді шығар.

а) Әррқайсысының массасы 8 кг болатын 6 дорба картоп сатып алынды. 24 кг жұмсалды. Неше килограмм картоп қалды.?

ә) Бөшкеде 100 литр су болды. Одан 7 литрден 9 шелек су алынды бөшкеде неше литр су қалды?

Әркім өз орындарында орындайды

Б)Бөшкеде 100 л су бар еді. Оның үстіне 7 литрден 5 шелек су құйылды.Бөшкедегі су неше литр болды?

№ 4 «Кім жылдам ?». Орындаған тапсырмаң қанша болса, өзіңе сонша бал қой. 4*8, 5*9, 5*7, 4*2, 56:7,

81:9, 16:8, 7*8, 9*6, 9*3,

0*2, 4:2, 5*9, 0:2, 0*2,

№ 5 Бос орынға кестедегі сандарды қоя отырып, өрнектер жаз. Тимді тәсілмен есепте.

Қорытынды: Семантикалық карта. Әр жауаптың қасына қосу таңбасын қой.

Тапсырма

Санды өрнек

Теңдеу

Әріпті өрнек

80 + 60

Х * 5=15

С + 60

100 - 80

10 : х = 2

а * 90

Бағалау: Сабаққа қатысқан оқушыларды бағалау.

у

М

А

Л

О

И

Р

К

о

н

м

н

Т

Е

Ң

Д

Е

У

Ы

н

Ы

Т

т

Қ

қ

р

Сатып алынды – 8 кг – 6 д (к)- ?кг

Жұмсалды – 24 кг (к)

Қалды - ? кг

Шешуі: 8кг*6= 48 кг (картоп) (к

48кг-24кг=24кг (картоп)) Жауабы: 24 кг картоп қалды.

Болды - 100л су

Алынды – 7 л 9 ш су

Қалды - ? л су

Шешуі: 7л * 9 = 63л

100 - 63 = 37 л (су) (су)Жауабы: Бөшкеде 37 л су қалды.

Болды - 10 0л су ? л су

Құйылды–7 л 9 ш су -? Шешуі: 7л * 5 = 35 л (су) 100 + 35 = 135 л (су)

Жауабы: Бөшкеде 135 л су болды.

86+123+57+34=300

86+14+57+4=161

86+114+57+43=300

86+213+57+214=570

АКТ,СТО,

13.11.2016 16:40


Рекомендуем курсы ПК и ПП