СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ
Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно
Скидки до 50 % на комплекты
только до
Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой
Организационный момент
Проверка знаний
Объяснение материала
Закрепление изученного
Итоги урока
Сабақтың тақырыбы: Мектеп бұл менің мұғалімдерім мен сыныптастарым Мәтін дегеніміз не? |
Мұғалімнің аты-жөні: |
|
СЫНЫП: 2 |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспаған оқушылар саны: 0 |
Сабақ негізделген оқу мақсаттары |
2.1.2.1 - мәтіннің тақырыбы мен тірек сөздердің негізінде мәтіннің мазмұнын болжау 2.2.4.1 - мұғалімнің көмегімен мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойды анықтау 2.3.6.1 - бас әріп пен кіші әріптің биіктігі мен мөлшерін сақтап, оларды байланыстырып көлбеу және таза жазу 2.4.2.6 - сөйлемдегі бір-бірімен байланысып тұрған сөздерді табу |
|
Сабақ мақсаты: |
Барлық оқушы: Түсінгенін айтады Көбісі жасай алады:Мәтін құрылымдық бөліктерін анықтайды Оқушылардың кейбірі жасай алады: Мұғалімнің көмегімен негізгі ойды анықтай алады |
|
Бағалау критерийі |
Жеке, жұптық, топтық тапсырмаларды орындай алады.Мәтінді оқи алады, түсінгенін айта алады, сауатты жаза алады. |
|
Ресурстар |
Оқулық, суреттер, карточкалар,сергіту сәт |
|
Әдіс-тәсілдер |
Сұрақ-жауап, әңгімелеу, түсіндіру, ойын,. Рефлексия. |
|
Пәнаралық байланыс |
Әдебиеттік оқу |
|
Сабақтың жоспары |
||
Жоспарланғануақыт |
Сабақ барысы : |
Бағалау түрлері |
Басталуы 5 минут |
«Сәлемдесу »ойыны Бір –біріне жақсы тілектер тілеп, ынтымақтастық атмосферасын құру «Бастаймыз »дегенде бір –бірімен тез-тез амандасады. Өткенді еске түсіру Топтық жұмыс Карточкадағы сұрақтарға жауап береді Дауыссыз дыбыс дегеніміз не? Дауысты дыбыс дегеніміз не? Дауыссыз дыбыстар нешеге бөлінеді? Ю,Я дыбыстар туралы не білесің? Н дыбысы бар сөздерді жаз Ң дыбысы бар сөздерді жаз |
Оқушылар қорапшадан өздеріне ұнайтын түске сай маркерлер алады. |
Жаңа білім 10 минут |
Білу және түсіну Оқушылар оқулықтағы негізгі тақырыппен танысады. «Көшбасшы және тыңдаушылар» әдісі Берілген жаңа тақырыпты түсіндіру үшін сыныптан өз еркімен бір оқушы Көшбасшы ретінде өзін ұсынады. Көшбасшының қалауынша мәтінмен жұмыс жүргізу.
Оқы. Салыстыр. Қай қатарда сөз берілген? Қандай сөздер мазмұндық жағымен байланыспаған? Қай сөйлемдерің орнын ауыстырып айтуға болмайды? Неліктен? Мәтінді көшіріп жаз.Әдемі етіп,қатесіз жазамыз. Әдемі,қатесіз жазған оқушыны жұп бір-бірін бағалайды |
Оқулық, мәтіндер. «Көшбасшы және тыңдаушылар» әдісі |
Ортасы 10 минут |
Қолдану Дәптермен жұмыс.
Сыныпта қанша оқушы бар? Оның нешеуі ұл бала, нешеуі қыз бала? Сыныптастарың бір-бірімен тату ма? Талдау «Ыстық орындық» орындық әдісі (Бір оқушы шығып өз пікірін тез айтуға тырысады Жаттығудың сипаттамасы:
МК Мәтін құралғанын түсінеді 3.4. жаттығулар Жұптық, өздік жұмысы. Орфографиялық сөздік МК Білімқұмар сөзінің жазылуына назар аудару, талдау жасалады |
«Ыстық орындық» орындық әдісі, сұрақтар, орындық. |
Сергіту сәті 2 минут |
Сергіту сәті Музыкалық пауза |
Оқушылар би билеп сергіп алады. |
Аяқталуы Сабақты бекіту 10 минут |
Синтез "Таңда да таста" әдісі Мәтіннің құрылымын ата Тақырып дегеніміз не? Мәтінннің негізгі ойы не арқылы анықталады?Сұрақ қою арқылы Білімқұмар деген сөздің мағынасын білесің бе? Сенің мектебінің атауын білесің бе? Сен бірінші сыныпты қай жылы оқыдың? Мектеп ережесін сақтап жүрсің бе? Мектеп сөзін үш тілде айтып көр Мектеп-школа-shool |
"Таңда да таста" әдісі |
Бағалау 1минут Кері байланыс 3 минут |
«Жетістік» баспалдағы. |
Кері байланыс парағы. «Жетістік» баспалдағы. |
Үйге тапсырма:5. 72-бетте. |
||
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? |
Бағалау - Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? Жұппен, смайлингпен Өзін –өзі «жетістік баспалдағы» |
Пəнаралық байланыс Әдебиеттік оқу Қауіпсіздік жəне еңбекті қорғау ережелері АКТ-мен байланыс Құндылықтардағы Байланыс Интерактивті тақта |
Рефлексия Сабақ / оқу мақсаттары шынайы Бүгін оқушылар Мәтін құрылымын білді, тақырыпты қалай қоятынын түсінді Сыныптағы ахуал Кейбір оқушылар оқуға қиналды Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды Мен берілген уақыт ішінде үлгердім |
Қорытынды бағамдау Қандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? |
|
Сабақтың тақырыбы: Мектеп бұл менің мұғалімдерім мен сыныптастарым Мәтін дегеніміз не? |
Мұғалімнің аты-жөні: |
|
СЫНЫП: 2 |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспаған оқушылар саны: 0 |
Сабақ негізделген оқу мақсаттары |
2.1.2.1 - мәтіннің тақырыбы мен тірек сөздердің негізінде мәтіннің мазмұнын болжау 2.2.4.1 - мұғалімнің көмегімен мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойды анықтау 2.3.6.1 - бас әріп пен кіші әріптің биіктігі мен мөлшерін сақтап, оларды байланыстырып көлбеу және таза жазу 2.4.2.6 - сөйлемдегі бір-бірімен байланысып тұрған сөздерді табу |
|
Сабақ мақсаты: |
Барлық оқушы: Түсінгенін айтады Көбісі жасай алады:Мәтін құрылымдық бөліктерін анықтайды Оқушылардың кейбірі жасай алады: Мұғалімнің көмегімен негізгі ойды анықтай алады |
|
Бағалау критерийі |
Жеке, жұптық, топтық тапсырмаларды орындай алады.Мәтінді оқи алады, түсінгенін айта алады, сауатты жаза алады. |
|
Ресурстар |
Оқулық, суреттер, карточкалар,сергіту сәт |
|
Әдіс-тәсілдер |
Сұрақ-жауап, әңгімелеу, түсіндіру, ойын,. Рефлексия. |
|
Пәнаралық байланыс |
Әдебиеттік оқу |
|
Сабақтың жоспары |
||
Жоспарланғануақыт |
Сабақ барысы : |
Бағалау түрлері |
Басталуы 5 минут |
«Сәлемдесу »ойыны Бір –біріне жақсы тілектер тілеп, ынтымақтастық атмосферасын құру «Бастаймыз »дегенде бір –бірімен тез-тез амандасады. Өткенді еске түсіру Топтық жұмыс Карточкадағы сұрақтарға жауап береді Дауыссыз дыбыс дегеніміз не? Дауысты дыбыс дегеніміз не? Дауыссыз дыбыстар нешеге бөлінеді? Ю,Я дыбыстар туралы не білесің? Н дыбысы бар сөздерді жаз Ң дыбысы бар сөздерді жаз |
Оқушылар қорапшадан өздеріне ұнайтын түске сай маркерлер алады. |
Жаңа білім 10 минут |
Білу және түсіну Оқушылар оқулықтағы негізгі тақырыппен танысады. «Көшбасшы және тыңдаушылар» әдісі Берілген жаңа тақырыпты түсіндіру үшін сыныптан өз еркімен бір оқушы Көшбасшы ретінде өзін ұсынады. Көшбасшының қалауынша мәтінмен жұмыс жүргізу.
Оқы. Салыстыр. Қай қатарда сөз берілген? Қандай сөздер мазмұндық жағымен байланыспаған? Қай сөйлемдерің орнын ауыстырып айтуға болмайды? Неліктен? Мәтінді көшіріп жаз.Әдемі етіп,қатесіз жазамыз. Әдемі,қатесіз жазған оқушыны жұп бір-бірін бағалайды |
Оқулық, мәтіндер. «Көшбасшы және тыңдаушылар» әдісі |
Ортасы 10 минут |
Қолдану Дәптермен жұмыс.
Сыныпта қанша оқушы бар? Оның нешеуі ұл бала, нешеуі қыз бала? Сыныптастарың бір-бірімен тату ма? Талдау «Ыстық орындық» орындық әдісі (Бір оқушы шығып өз пікірін тез айтуға тырысады Жаттығудың сипаттамасы:
МК Мәтін құралғанын түсінеді 3.4. жаттығулар Жұптық, өздік жұмысы. Орфографиялық сөздік МК Білімқұмар сөзінің жазылуына назар аудару, талдау жасалады |
«Ыстық орындық» орындық әдісі, сұрақтар, орындық. |
Сергіту сәті 2 минут |
Сергіту сәті Музыкалық пауза |
Оқушылар би билеп сергіп алады. |
Аяқталуы Сабақты бекіту 10 минут |
Синтез "Таңда да таста" әдісі Мәтіннің құрылымын ата Тақырып дегеніміз не? Мәтінннің негізгі ойы не арқылы анықталады?Сұрақ қою арқылы Білімқұмар деген сөздің мағынасын білесің бе? Сенің мектебінің атауын білесің бе? Сен бірінші сыныпты қай жылы оқыдың? Мектеп ережесін сақтап жүрсің бе? Мектеп сөзін үш тілде айтып көр Мектеп-школа-shool |
"Таңда да таста" әдісі |
Бағалау 1минут Кері байланыс 3 минут |
«Жетістік» баспалдағы. |
Кері байланыс парағы. «Жетістік» баспалдағы. |
Үйге тапсырма:5. 72-бетте. |
||
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? |
Бағалау - Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? Жұппен, смайлингпен Өзін –өзі «жетістік баспалдағы» |
Пəнаралық байланыс Әдебиеттік оқу Қауіпсіздік жəне еңбекті қорғау ережелері АКТ-мен байланыс Құндылықтардағы Байланыс Интерактивті тақта |
Рефлексия Сабақ / оқу мақсаттары шынайы Бүгін оқушылар Мәтін құрылымын білді, тақырыпты қалай қоятынын түсінді Сыныптағы ахуал Кейбір оқушылар оқуға қиналды Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды Мен берілген уақыт ішінде үлгердім |
Қорытынды бағамдау Қандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? |
© 2018, Сагынгалиева Гулнара Славиевна 1225