СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

Адам-ең жоғарғы құндылық

Нажмите, чтобы узнать подробности

8-сынып оқушыларына қазақ тілі пәнінен қысқа мерзімді сабақ жоспары

Просмотр содержимого документа
«Адам-ең жоғарғы құндылық»

Бөлім атауы

2-бөлім. Адамзаттық құндылықтар және әлем мәдениеті

Сабақтың тақырыбы

4- сабақ. Адам-ең жоғарғы құндылық

Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары

О8.2.5.1-перифразаның түрлі тәсілдерін қолдана отырып, мәтін бойынша сұрақтар құрастыру

Сабақтың мақсаты

Оқушылар:

Интонацияның ең басты компоненті әуен туралы (мелодика) мәлімет алады.

Тілдік құралдарды қолданып, тезис жазады.

Бағалау критерийлері

Әуенді анықтау, тезис құрастыру

Тілдік мақсаттар

Әуен, тембр

Дифференциация

Кейбір оқушылар өз бетімен жұмысты жақсы жасайды. Ал кейбір оқушыларға көмек қажет. Сол үшін оларды бір топқа топтастыру тиімді.

АКТ қолдану дағдылары

Сабақ барысында оқушылар көрнекі құралдарды пайдаланып, интербелсенді тақтаны қолданады.

Алдыңғы білім

Құндылықтарды неше топқа бөліп қарастырамыз? Адам неге ең жоғары құндылық деп айтамыз?

Жоспар

Жоспарланатын уақыт

Жоспар бойынша орындалуы тиіс

іс-әрекеттер

дереккөздер

Сабақтың басы

Қызығушылықты ояту

Қоғамда адам баласының атқаратын рөлі қандай?

Кеспе қағаздар

Топқа бөлінеді, өз ойларын жазады

Сабақтың ортасы

Мағынаны тану:

3-тапсырма. Мәтінді оқып, түсінгенін айту, көтерліген мәселені өз ойыңмен айту. Сөйлеу барысында интонацияға назар аудару. Әуен, қарқын, ұзақтылық, кідіріс, әуез (тембр) бойынша мәтінді оқуға жаттығады.

4-тапсырма. Мәтіннің мазмұнын, тақырыбын, идеясын талдайды. Мәтіндегі мақалдар бойынша интонация компоненттерін анықтайды

8-тапсырма. «Адамзаттық құндылықтар» тақырыбында эссе жазу, тезистік жоспар құрады.

5-тапсырма. «Тілдік бағдар » айдарындағы ережелермен жұмыс.

Оқылым тапсырмасы.

1-топ -2, 2-топ-1 бағалайды. Бағалау критерийлері бойынша бағалайды.

Әр топтың бағалау критериилері:

І топ. 1. Интонация ерекшеліктерін анықтау. -4 ұпай

2.Тіл мәдениеті -3ұпай

ІІ топ. 1. Мәтіннің басты идеясын түйіндеу-4 ұпай

2. Тіл мәдениеті -3ұпай

Бүгінгі сабақтың бағалау өлшемдері арқылы оқушылар топтық тапсырмаларының орындалуына қарай оң пікір береді немесе алдағы уақытта жақсарту үшін ұсыныстар айтады.

Аудиомәтін тыңдалады.

Сабақтың соңы

Сабақтың соңында оқушылар «Шығу парағын» толтырады.

*Бүгінгі сабақта не білдің, бұрын қандай мәлімет білетін едің?

*Құндылықтар деген не болды?

Үйге тапсырма:

6-7 жаттығу. «Адамзаттық құндылықтар әлемі» тақырыбына диалог құру. Мәтін құру.