Сабақтың тақырыбы: | Мектепке барар жол |
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: |
Сынып: 1 | Қатысқндар: | Қатыспағандар: |
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары | 1.3.1.1; Таныс сөздерді тұтас оқу 1.3.3.1; Мəтіндегі таныс сөздердің мағынасын түсіну 1.2.6.1; Тыңдаған/оқыған материал туралы өзінің қарапайым пікірін (келісемін/келіспеймін, ұнайды/ұнамайды) білдіру 1.3.5.1; Мұғалімнің көмегімен қажетті ақпараттарды иллюстрациялы шағын мəтіндерден тауып алу 1.3.4.1 Мұғалімнің көмегімен мəтіннің мазмұны немесе иллюстрация бойынша қарапайым (кім? не? қандай? қанша?) сұрақ қоя білу |
Сабақ мақсаттары: | Барлық оқушылар орындай алады: |
Мұғалімнің көмегімен мəтіннің мазмұны немесе иллюстрация бойынша қарапайым (кім? не? қандай? қанша?) сұрақ қоя алады |
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: |
Таныс сөздерді тұтас оқи алады |
Кейбір оқушылар орындай алады: |
Мəтіндегі таныс сөздердің мағынасын түсіне алады.Оқыған материал туралы өзінің қарапайым пікірін (келісемін/келіспеймін) білдіре алады. |
Тілдік мақсат | Оқушылар орындай алады: 1.Мектепке барар жол тақырыбына байланысты сөздерді жатқа айтып, сөз тіркестерін құрай алады. 2.Мұғалімнің көмегімен жол атауларын, ақпараттарды иллюстрациялы шағын мəтіндерден тауып алады. |
Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: |
Аялдама, даңғыл, көше, жол, түсемін, шығамын, мінемін , отырамын, жая, алыс, жақын, тура |
Диалог құруға/шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер: |
Мектепке жаяу барамын,автобусқа мінемін ,Абай көшесінде түрамын. |
Талқылауға арналған сұрақтар: |
|
Не себепті олай....деп ойлайсыз? Қалай дәлелдер едің? Мектепке барар жолда бағдаршамның көмегі керек пе? |
Ишара:балаларды жақсы сөзбен мақтанамын.жұлдыз карточкалар беремін |
Алдынғы оқу: | Өткен сабақ бойынша қандай жаңа сөздер білесіңдер? |
Жоспар |
Жоспарланған уақыт | Жоспарланған жаттығулар түрлері | Ресурстар |
3. минут 5 минут | 1.Ұйымдастыру кезеңі. а) оқушылармен сәлемдесу; ә) түгендеу, оқу құралдарын тексеру 2.«Кубизм» әдісі арқылы үй жұмысын тексеру. | сұрақтар |
5 минут 5 минут 7 минут 10 минут | 3.Шашылған бөліктерді шешу арқылы, сабақтың жаңа тақырыбын ашу. 4.Тыңдалым дағдысын орындау:оқушыларды сабақ тақырыбымен таныстыру. 5.Айтылым дағдысын орындау: балаларға жаңа тақырыпқа байланысты сөздерді айтқызып, аудармасымен таныстыру. Аялдама, даңғыл, көше, жол, түсемін, шығамын, мінемін , отырамын, жая, алыс, жақын, тура/ Сөздерден сөз тіркесін құру, сөйлету/Мектепке барар жолы жайлы сөйлету. Мектептің қажеттілігі туралы сөйлету, 6.Жазылым дағдысын орындау: Мақал –мәтелМектеп - кеме, Білім – теңіз./ Мақалды талдау, дәптеріне жазып алу.Өздік жұмыса/Аялдама, жол сөзін тәуелдеу/Тақтамен жұмыс – аялдама сөзіне дыбыстық талдау жаса. | пазлы Презентация тақырыб бойынша. |
5 минут 3 минут 2 минут | Сабақты бекіту мақсатында сызба қағаздармен жұмыс орындату. Үйге тапсырма жаңа сөздер жаттау. Бағалау. | Гүлдің жапырақтары |
Қосымша ақпарат: | | |
Саралау – оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз? | Бағалау- оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? | Пәнаралық байланыс – Денсаулық және қауіпсіздік, АКТ-мен байланыс. Құндылықтармен байланыс (тәрбие элементі) |
Қажетті ақпаратты иллюстрациялы мәтіндер дайындау арқылы оқушылардың қазақ тіліне тән дыбыстарды нақты айта білуге көмек беремін. | Жетістік баспалдағы рефлексия | АӨҚ |
Рефлексия. Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді? Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті? Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма? (тапсырмалар сәйкес болды ма?) Уақытты қалай пайдаландым? Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге? | Өз сабағыңызды талдау үшін осы бос орынды пайдаланыңыз. Сол жақта берілген сұрақтарға жауап беріңіз. Сабақтың мақсаты мен оқуміндеттері толық орындады. Себебі, тапсырмалар оқушыларға қиын болған жоқ. Бүгінгі сабақта оқушылар дене мүшелері атауларын үйреніп, сөз тіркестерін құруға үйренді. Сабақ жақсы өтіп, жақсы деңгейде өтті. Жоспарланған саралау жақсы іске асты деп ойлаймын. Себебі, балалар жақсы жұмыс және бәрі тапсырмалар орындады. Уақытты үнемді пайдаландым деп есептеймін. -
|
|