СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

Балалар жазушысы

Категория: Прочее

Нажмите, чтобы узнать подробности

Балалар жазушысы туралы мәлімет. Атап айтқанда Ыбырай, Бердібек Соқпақбаев

Просмотр содержимого документа
«Балалар жазушысы»



№3 мектеп-гимназиясы

Белхожаева Динара Жумабековна

қазақ тілі мен әдебиеті пәні мұғалімі

Астана қаласы

Пәні: Қазақ тілі мен әдебиеті

Сыныбы: 7 «Д»

Сабақтың тақырыбы: Балалар жазушысы

Сабақтың мақсаты: Балалар жазушыларының өмірбаянын білу, өлеңдерін оқу, талдай білу, шығармашылығын зерттеу

Сабақтың нәтижесі: Балалар жазушыларының өмірбаянын біледі, өлеңдерін оқиды, талдай біледі, шығармашылығын зерттейді

Сабақтың әдіс-тәсілдері: Миға шабуыл,талдау, Кластер әдісі.

Қолданылатын модульдер: сын тұрғысынан ойлау, АКТ-ны пайдалану,оқу үшін бағалау және оқытуды бағалау, оқу мен оқытудағы жаңа тәсілдер.









Уақыт

Жоспар

мазмұны

Мұғалімнің іс-

әрекеті

Оқушының іс-

әрекеті

Ресурстар,

көрнекіліктер

3 мин

Ұйымдас-

тыру

кезеңі

Оқушылармен сәлемдесу.Ынтымақтастық

атмосферасын шаттық шеңбері арқылы құру.



Оқушыларды 3 топқа бөлу:

1-топ: Бақыт тобы

2-топ:Шаттық тобы

3-топ: Қуаныш тобы

Топ ережесін сақтауын қадағалау.

Мұғаліммен сәлемдеседі.

Әр оқушы бір-біріне жақсы тілектерін арнайды .

Топ атаулары жөнінде мәлімет береді.



Топ ережесін сақтауға ұмтылады.






Топ аты жазылған қима қағаздар

5 мин

Үй тапсырмасы

Жұптық жұмыс. Спорт тақырыбында диалог құрастыру


Оқушылар бір-бірімен сұрақ-жауап алмасады. Топ мүшелері жауап береді.




10 мин

Сабақтың басы

Жаңа сабақ


Ребус шешу арқылы жаңа сабақ тақырыбын анықтау


Тапсырма орындау

1-топ: Ыбырай Алтынсариннің «Әке мен бала» әңгімесінің негізгі идеясын анықтау

2-топ: Ыбырай Алтынсариннің «Кел, балалар, оқылық!» өлеңін жинау

Өлеңін жатқа оқу

3-топ: Ыбырай Алтынсарин кім?

Кластер әдісі

Балалар жазушылары туралы бейнебаян тамашалайды.






Интербелсенді тақта

Ребус





2мин

Сергіту сәті

Оқушылар би билеп сергіп қалады.

Интербелсенді тақта

8 мин

Сабақтың ортасы

Шығармашылық жұмыс:

Таңдалған әріптерден басталатын сөйлемдер құрастырып жазу

Т әрібі. . . . . . . . . . . . . .

К әрібі. . . . . . . . . . . . . . .

А әрібі. . . . . . . . . . . . .


Таңдалған әріптерден басталатын сөйлемдерді ойлана отырып құрастырып жазады

Оқушылардың дарындылы

ғын шыңдау. Қима қағаздар



1-топ: Ыбырай Алтынсарин туралы мәлімет

2-топ: Сапарғали Бегалин туралы мәлімет

3-топ: Бердібек Соқбақбаев туралы мәлімет

Өмірбаяны мен шығармаларын айтады


5 мин

АяқталуыСабақты бекіту

Сөзжұмбақ шешу

Оқушылар сөзжұмбақ шешеді

Сөзжұмбақ

2 мин

Бағалау

Әр топтың басшысын сайлап,тапсырма орындау барысында топ мүшелерін бағалатады.

Әр топ басшысы өзінің тобындағы оқушыларды бағалайды.

Бағалау парақшасы

2 мин

Үйге тапсырма

«Менің атым Қожа» әңгімесін оқу, негізгі идеясын анықтау

«Менің атым Қожа» әңгімесін оқиды, негізгі идеясын анықтайды


3 мин

Рефлексия

«Шаттық шеңбері». Оқушылар доп лақтыру арқылы өтілген сабақ бойынша бір-біріне сұрақ қояды

Сұраққа жауап беру арқылы сабақты қай дәрежеде меңгергенін біледі

доп



Не сәтті болды?

Топқа бөлу ұтымды шықты.Топтастыру әдісі тиімді пайдаланылды. Оқушылар белсенділік танытты.

Не сәтсіз болды?

Жазушылар туралы мәлімет айтуда уақыт көбірек кетіп қалды.Топтық бағалауды бұрын көп пайдаланбағандықтан, бір-біріне деген келіспеушілік орын алды.

Нені дамыта алар едім?

Топтық бағалауды дамыту.Уақытты тиімді пайдалану. Топтық ережеге сай жұмыс атқаруға үйрету.




Скачать

Рекомендуем курсы ПК и ППК для учителей

Вебинар для учителей

Свидетельство об участии БЕСПЛАТНО!