СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до 10.06.2025

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

Бұрыш. Бұрыштық өлшемдер

Категория: Математика

Нажмите, чтобы узнать подробности

Бұрыш тақырыбына арналған сабақ жоспары. 

Просмотр содержимого документа
«Бұрыш. Бұрыштық өлшемдер»

Күні: 18.04.2019 Мұғалімнің аты-жөні: Мырзағазы Қ.С

Сынып: 5 Қатысқандар: Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы

Бұрыш.

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

5.3.1.4

бұрыш және оның градустық өлшемі ұғымдарын меңгеру, бұрыштарды белгілеу және салыстыру,

5.3.1.5

бұрыштардың түрлерін ажырату (сүйір, тік, доғал, жазыңқы, толық );

5.3.3.1

бұрышты транспортир көмегімен өлшеу;

5.3.3.2

градустық өлшемі берілген бұрышты транспортир көмегімен салу;

5.3.3.3

бұрыштың градустық өлшемін табуға, бұрыштарды салыстыруға берілген есептерді шығару

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар : Бұрыш тақырыбы бойынша есептер шығаруға баулу

Оқушылардың басым бөлігі : Бұрыштың түрлерін анықтай алады, бұрышты өлшеп сала алады

Кейбір оқушылар: Тақырып ұғымын біледі, түсінеді және есеп шығаруда пайдаланады .

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар

Сабақтың басы

Қызығушылығын ояту

Сәлемдесу. Оқушыларды түгелдеу

Мұғаліммен сәлемдеседі. Оқу құралдарын дайындап, зейінін сабаққа аударады.

Бағалау: «Басбармақ» әдісі

Оқушылар сөзжұмбақ шешу арқылы сабақтың тақырыбын анықтайды.

Сөзжұмбақ (плакат)

Сабақтың ортасы:
















Жаңа тақырыпты түсіндіру. Оқушылар назарына видео ұсынылады. Жаңа тақырыпты видеоны көре отырып түсінеді және қабылдайды.

  1. Тік бұрыштың градустық өлшемі 900-қа тең.

  2. Тік бұрыштан кіші бұрыш сүйір бұрыш деп аталады.

  3. Тік бұрыштан үлкен , бірақ жазыңқы бұрыштан кіші бұрыш доғал бұрыш деп аталады.

  4. Жазыңқы бұрыштың градустық өлшемі 1800-қа тең.

  5. Толық бұрыштың градустық өлшемі 3600 – қа тең.

Оқушылардың жаңа тақырыпты түсіну дәрежесін анықтау мақсатында, берілген онлайн тапсырмалар орындалады.

Есептер шығару

1186

7.6-суретте кескінделген бұрыштарды оқып, белгіленуімен жазыңдар.

1188. АВ, АС және АD сәулелерін сызыңдар. Пайда болған үшбұрышты белгіленуімен жазыңдар.

1189. 7.7 суреттегі DOF бұрышының градустық өлшемін табыңдар.

Бейне ролик






қызыл түс-мұғалім көмегімен

сары түс- 1 қате жіберілсе

жасыл түс-дұрыс болса

Сабақтың соңы






«Иә, жоқ» әдісімен оқушылардың білімін тексеру.

№1. Тік бұрыш 900-қа тең. А)иә б) жоқ

№2. Тік бұрыштан кіші бұрыш доғал бұрыш деп аталады. А)иә б) жоқ

№3. Жазыңқы бұрыштың градустық өлшемі 1800-қа тең. А)иә б) жоқ

№4. Бұрышты құрайтын сәулелерді осы бұрыштың қабырғалары деп атайды. А)иә б) жоқ

№5. Жазыңқы бұрыштың үлесі градус деп аталады. А)иә б) жоқ

Рефлексия:«Білім теңізіне кеме жіберіңіз»Тақырыпты жақсы меңгердім деген оқушылар кемелерін теңізге орналастырады,өзіне сенімсіздер жағаның шетінде қалады.

Өз ойларын нақты түйіндеп, тақырып бойынша түсінгенін зерделей алады.

(Мектеп – кеме,білім (education)- теңіз(ocean)).






№1. Тік бұрыш 900-қа тең. А)иә б) жоқ

№2. Тік бұрыштан кіші бұрыш доғал бұрыш деп аталады. А)иә б) жоқ

№3. Жазыңқы бұрыштың градустық өлшемі 1800-қа тең. А)иә б) жоқ

№4. Бұрышты құрайтын сәулелерді осы бұрыштың қабырғалары деп атайды. А)иә б) жоқ

№5. Жазыңқы бұрыштың үлесі градус деп аталады. А)иә б) жоқ

№1. Тік бұрыш 900-қа тең. А)иә б) жоқ

№2. Тік бұрыштан кіші бұрыш доғал бұрыш деп аталады. А)иә б) жоқ

№3. Жазыңқы бұрыштың градустық өлшемі 1800-қа тең. А)иә б) жоқ

№4. Бұрышты құрайтын сәулелерді осы бұрыштың қабырғалары деп атайды. А)иә б) жоқ

№5. Жазыңқы бұрыштың үлесі градус деп аталады. А)иә б) жоқ

№1. Тік бұрыш 900-қа тең. А)иә б) жоқ

№2. Тік бұрыштан кіші бұрыш доғал бұрыш деп аталады. А)иә б) жоқ

№3. Жазыңқы бұрыштың градустық өлшемі 1800-қа тең. А)иә б) жоқ

№4. Бұрышты құрайтын сәулелерді осы бұрыштың қабырғалары деп атайды. А)иә б) жоқ

№5. Жазыңқы бұрыштың үлесі градус деп аталады. А)иә б) жоқ

№1. Тік бұрыш 900-қа тең. А)иә б) жоқ

№2. Тік бұрыштан кіші бұрыш доғал бұрыш деп аталады. А)иә б) жоқ

№3. Жазыңқы бұрыштың градустық өлшемі 1800-қа тең. А)иә б) жоқ

№4. Бұрышты құрайтын сәулелерді осы бұрыштың қабырғалары деп атайды. А)иә б) жоқ

№5. Жазыңқы бұрыштың үлесі градус деп аталады. А)иә б) жоқ

№1. Тік бұрыш 900-қа тең. А)иә б) жоқ

№2. Тік бұрыштан кіші бұрыш доғал бұрыш деп аталады. А)иә б) жоқ

№3. Жазыңқы бұрыштың градустық өлшемі 1800-қа тең. А)иә б) жоқ

№4. Бұрышты құрайтын сәулелерді осы бұрыштың қабырғалары деп атайды. А)иә б) жоқ

№5. Жазыңқы бұрыштың үлесі градус деп аталады. А)иә б) жоқ

№1. Тік бұрыш 900-қа тең. А)иә б) жоқ

№2. Тік бұрыштан кіші бұрыш доғал бұрыш деп аталады. А)иә б) жоқ

№3. Жазыңқы бұрыштың градустық өлшемі 1800-қа тең. А)иә б) жоқ

№4. Бұрышты құрайтын сәулелерді осы бұрыштың қабырғалары деп атайды. А)иә б) жоқ

№5. Жазыңқы бұрыштың үлесі градус деп аталады. А)иә б) жоқ


Скачать

Рекомендуем курсы ПК и ППК для учителей

Вебинар для учителей

Свидетельство об участии БЕСПЛАТНО!