СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

Жандандырылған графика.

Категория: Информатика

Нажмите, чтобы узнать подробности

"Жандандырылған графика" тақырыбында сабақ жоспары.

Просмотр содержимого документа
«Жандандырылған графика.»

Қысқа мерзімді жоспар Сабақ жоспары


Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

5.4Д Талқылау және программалау Мектеп:

Күні: Мұғалімнің аты-жөні:

Сынып: 5 сынып Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

Жандандырылған графика

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

5.3.2.2- алгоритмді сөз түрінде ұсыну

Сабақ мақсаттары

Барлығы: Алгоритмді сөз түрінде ұсына алады.

Көпшілігі: Scretch (cкретч) программасында командаларды енгізе алады.

Кейбірі: Scretch (cкретч) программасында командаларды түрлендіре алады.

Бағалау критерийлері

  1. Берілген алгоритмді айтып береді

  2. Scretch (cкретч) программасында қадам санын енгізіп, өзгертеді.

  3. Scretch (cкретч) программасында командаларды түрлендіреді.

Тілдік мақсаттар


Графика, спрайт, скрипт, блок, команда.

Құндылықтарды дарыту




Ұлттық құндылықтарды дарыту.

Шығармашылық. Сыни тұрғысынан ойлау.

Жауапкершілік.

Пәнаралық байланыстар

Ағылшын тілі пәні, бейнелеу өнері.


Бастапқы білім


Алгоритм туралы түсінік.

Scretch (cкретч) программасының ортасы.



Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Тапсырма

Қалыптастыру

бағалау

Саралау


Сабақтың басы

1. Ұйымдастыру: 3мин.

Шаттық шеңберін құрып, «Жүрек жылуы» тренингін ойнату.









Ресурс 1

2. Сабақтың мақсатын айту

2мин

Топқа бөлу.

1-топ «Скретч»

2-топ «Спрайт»

3-топ «Скрипт»
















3. Өткенді қайталау

3мин.







Сұрақ-жауап әдісі:

1. Программа дегеніміз не?

2. Команда дегеніміз не?

3. Спрайт дегеніміз не?

4. Сприт дегеніміз не?

Өзін-өзі бағалау.




Диалог (мұғалім сұрақтарға жауап бере алмаған оқушыларға көмек көрсетеді)

Ресурс 2



5 мин








Сыныппен жұмыс

Ой тастау әдісі:

Сабақтың басында анимациялық мультфильмдер қалай жасалатыны туралы бейнебаян

Сұрақтар арқылы бағалау:

  1. Мультфильм жасаудың қандай сатыларын айта аласыз?

  2. Мультфильм жасау қандай әрекеттен бастап жасалады?

  3. Графика? анимация туралы не айта аласыз?

Дереккөз (көрсетілім)

Видеофильм

Сабақтың ортасы


8 мин.











8 мин.



















8 мин.

Топтық жұмыс.

Бірлескен жұмыс әдісі.

Тапсырма №1

Алгоритмді сөз түрінде жазу:

1) Қамшы өру;

2) Баланы бесікке салу;

3) Киіз үйді құру.

Жұптық жұмыс

Ойлан-жұптас-бөліс әдісі

Тапсырма №2.

Scretch программасында мысық спрайты үшін басқа кейіпкер таңдап, қарапайым жоба жасаңдар.











Жеке тапсырма

Тапсырма №3

  1. Scretch программасында мысық спрайт кітапханадағы басқа спрайтпен алмастырыңдар. Жаңа жоба жасаңдар.


Топтар бір-бірінің жұмысын қарап бағалау











Жұптар бір-бірінің жұмысын қарап бағалау

  1. Мысық спрайты үшін скрипт жазыңдар.

  2. Блоктар палитрасынан қозғалыс блогы арқылы кейіпкерді сахнада қозғалысқа келтіріңдер.

  3. Фонын өзгертіңіздер



Дескриптор:

1.Фондар кітапханасынан алынған спрайтқа скрипт жазды.

2. Қадам санын өз қалайынша енгізіп, блоктар палитрасынан қозғалыс блогы арқылы кейіпкерді қозғалысқа келтірді.

3. Сәйкес келетіндей фонды таңдап, ауыстырды. 4.Кейіпкер сахна соңына жеткенде оны кері қайтарды.

5.Осы жобаны сақтады.

Жіктеу әдісі (аралас гендерлік топ)

















Қарқын әдісі (қосымша қозғалыс енгізіңдер)








Компьютер





















Компьютер































Компьютер

Сабақтың соңы

3 мин.

Саусақ көрсету әдісі.

Бас бармақ – Бүгінгі сабақ ұнады ма?

Балан үйрек – Өзіңе бүгін қандай баға қойдың?

Ортан терек – Осындай сабақтардың жиі болғанын қалайсың ба?

Шылдыр шүмек – Бүгінгі күнің босқа өтпеді деп ойлайсың ба?

Кішкене бөбек – Ұстазға тілек.